Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon büntetni kellene a nyílt magyarellenességet?

Figyelt kérdés

Elég sok embernek vannak ilyen megnyilvánulásai, köztük hírességeknek is.


Legutóbb amit Szabó Tímea művelt az valami gusztustalan és a magyar szívekbe szúrt tőrt.


Az ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásokat szerintetek jó ötlet lenne ha a büntetőtörvénykönyv büntetné?


2020. ápr. 29. 15:26
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

29


Hát ha figyelmesen megnézed a népszámlálási adatokat akkor minden klappol. Csak Erdélyben hivatalos adatok alapján 1990-től 1,7 milliórol 1,25 millióra csökkent az ottani lakosság, Felvidék, Délvidék, Kárpátalja hasonló arányú csökkenést mutat. Magyarország lakossága ma nem közelítené meg a 10 milliót a vérfrissítő bevándorlás nélkül.


És ha esetleg néhányuk hazatért is, vagy nyugatabbra vándorol több évig ide adóztak.


Úgyhogy ez a gazdasági szempont nagyon nem megalapozott amit a ballibsik fel szeretnek hozni. Nagyon is sokkal járultak hozzá a magyar gazdasághoz a külhoni magyarok!

2020. ápr. 29. 17:15
 32/54 anonim ***** válasza:
Vagy másokkal nem kellene kivételezni! De a mostani helyzetben az ilyet büntetni sem lenne érdekesebb.....
2020. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:

Szerintem azért el kellene gondolkodni, hogy biztos jól csinálják-e a határon túli magyarok támogatását, hiszen a Szlovák Parlament 28 év után magyar párt nélkül kezdi meg a működését és nem gondolom, hogy annyira csökkent volna a magyarság száma, hogy ne érjék el a bejutási küszöböt.


Mindeközben "a szenátus szerdán név szerinti voksoláson 126 szavazattal 9 ellenében erősítette meg a - Székelyföld autonómiáját elutasító - szakbizottsági jelentést. "


Először szerintem azon kellene dolgozni, hogy legyen legalább 1 romániai szövetséges ne pedig az összeszólás oka legyünk a pártok között.


Amúgy ma pont az a Klaus Iohannis szólalt fel a Székely autonómia ellen, akire a magyarok többsége is szavazott.

2020. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
44%
Alapvetően ellenzem a szólás- és sajtószabadság korlátozását, a kettős mércét viszont még inkább ellenzem. Ha már a legapróbb zsidó- és cigányellenességet büntetik, akkor a magyarellenességet is kellene.
2020. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
49%

Papíron csökkent, hiszen a kettős állampolgárok pl NEM KAPNAK orvosi ellátást a lakóhelyükön. Nemhogy magyarul, de az adott ország nyelvén sem.

Aki vállalja a hivatalosan kimutatható hovatartozást, az lábonlövi magát.

Történik ez úgy, hogy pl Ukrajna kormányában ukránul nem is beszélő nyugati idegen állampolgárok voltak, tán még vannak is.


Történik ez úgy, hogy Trianon aláírásakor minden utódállam aláírta, hogy TELJES önigazgatást biztosít a hozzájuk csatolt részeken élő kisebbségeknek!

2020. ápr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
30%

"Történik ez úgy, hogy Trianon aláírásakor minden utódállam aláírta, hogy TELJES önigazgatást biztosít a hozzájuk csatolt részeken élő kisebbségeknek!"


Ez így jól hangzik, csak a Trianoni béke semmilyen módon nincsen érvénybe. Mai Európát meghatározó négy alappillér közül egyik sem köthető az első világháborút lezáró békékhez.

2020. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
36%
Az én szemszögemből nem az. Vállalkozó vagyok, semmilyen segítséget nem kaptam, nem esek bele, a bevételünk persue visszaesett. Napi 2 maszk kell, darabja 400 Ft, ezz duplázd meg, ketten dolgozunk. Tehát nekem, havi 32 000 Ft-ba kerül a sebészi maszk, ami nem is engem véd, közben a határontúliaknak viszik. Esetleg az itthoni kereskedelemben dolgozók kaphattak volna kedvezményes áron.
2020. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 Micimacko67 ***** válasza:
21%

Kérdező, 30 év népesség változását állítod be úgy, mint ha a fogyó magyarság mind ide költözött volna. Ezt fejtsd már ki részletesebben...de komolyan!

Erdélyi magyarság létszáma csökkent 450 ezerrel, ezek szerint a többi környező országból még jött ide 550 ezer magyar honfitársunk. Jól számolok a te logikád (?) szerint? Meg tudnád mondani, hogy pl szlovákoktól vagy a horvátoktól esetleg az osztrákoktól mi értelme lett volna ide költöznie az ottani magyaroknak?

Az meg sem fordul a pici kobakodban, hogy ezek a csökkenések nem elsősorban az áttelepüléseknek köszönhetők? Természetes népességfogyás, ottani asszimiláció...

2020. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj ,hogy szerintetek az magyarellenes ha valaki kritizálja a fideszt ,vagy ha nem rá szavaz

Teljesen nonszensz . Ha a Szabó Tímea féle "gusztustalan megnyilvánulásokat" (= a tiedtől eltérő vélemény) szerinted a büntetőtörvénykönyvben foglaltak szerint büntetni kéne ,az lenne a demokrácia sírhantjára vetett utolsó marék föld . Nem csak ti vagytok a magyarok ...

2020. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
18%

39

Bocsánat, jól értettem? A Szabó Tímea minket, magyarokat képviselt, értünk verejtékezett, a mi hírnevünket gyarapította AFGANISZTÁNBAN? Hány évig is, kiknek az érdekében is?


Csak nem a műanyagkori Körösi Csomát kéne tisztelnünk a MAGYAR országgyűlés képviselőasszonyában?

2020. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!