Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon büntetni kellene a nyílt magyarellenességet?

Figyelt kérdés

Elég sok embernek vannak ilyen megnyilvánulásai, köztük hírességeknek is.


Legutóbb amit Szabó Tímea művelt az valami gusztustalan és a magyar szívekbe szúrt tőrt.


Az ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásokat szerintetek jó ötlet lenne ha a büntetőtörvénykönyv büntetné?


2020. ápr. 29. 15:26
1 2 3 4 5 6
 1/54 Fortissima Finguss ***** válasza:
16%
Á rosszul látod. ez csak egyszerű bátoság próba, mint a bungi jumping az indiánoknál. Aki szidni és gúnyolni meri a magyarokat, és elmondja hogy buták, büdös lábúak, iskolázatlanok és szeretik a pálinkát, nos az bátor...Kiállta tehát a próbát, és jól fizetett megbízatást vár....valami jó kis állami cégnél...Vagy fellépési lehetőséget valami államilag szponzorált hakniban stb.
2020. ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
83%

Nem, szerintem a butaságot kellene büntetni. De legalább az ismeretszerzésre kötelezni.

Szeretném leszögezni, hogy az én magyar szívembe Szabó Tímea nem szúrt tőrt. És rosszul érezném magam, ha az én magyar szívem a te magyar szívedre hasonlítana. Mert hogy ami fölötte van, garantáltan nem hasonlít, erre mérget veszek.

2020. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
74%
Hát persze, ha már diktatúra, akkor legyen kövér.
2020. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem, mert a magyarellenességnek mondott dolgok 95% - a nem az. A példádról nem hallottam, úgyhogy most nem arról beszélek, de általában az szokta ezt a szót használni, aki szerint van egy kör az országban, ami magyarnak számít és mindenki más, aki nem ért egyet velük, az magyarellenes (holott ők is magyarok).


Mellesleg szólászsabadság van, úgyhogy amíg a "magyarellenesség" nem konkrét bűncselekmény formájában nyilvánul meg, addig nem lehet szankcionálni.

2020. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Valahol a gimi környékén már megtanultam kezelni az emberek véleményét így sem emberségemben, sem magyarságomban, sem semmiben nem tud felzaklatni, ha valaki nekem ellentmondva vagy hülyeségeket vagy bármit beszél. Mindenki magát minősíti azzal amit és ahogyan mond.


(fogalmam sincs ki az a Szabó Tímea és mit mondott)

2020. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell bűntetni, elég nagy minősítés és bűntetés az neki, hogy a román nagykövet vette "védőszárnyai alá".


Azt viszont büntetném amit Gyurcsányék csináltak, hogy közpénzen, a magyar adófizetők pénzén, épített és indított gyűlöletkampányt és gerjesztett ellenszenvet a külhoni magyarok ellen.

2020. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

4


Az USA-ban például nem szabad nyilvánosan az államot vagy az amerikai népet gyalázni. És ez a világ legszabadabb, legfejlettebb országa.


Akkor mi miért ne vennénk példát a világ legdemokratikusabb országáról?

2020. ápr. 29. 15:41
 8/54 anonim ***** válasza:
88%

IGEN.


Amikor valaki a magyarokra mond-ír-mutat valamit, a "magyar"-t helyettesíteni kéne más népek-nemzetek nevével, és ha arra kifogásolható-perelhető-büntethető, akkor a magyarra is az kell, hogy legyen. Nem?

2020. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

6


Igen, viszont a nyilatkozata amit tett az is szerintem simán szembemegy az Alaptörvénnyel.

2020. ápr. 29. 15:43
 10/54 anonim ***** válasza:
83%

Minden nép gyalázását büntetni kell: a magyarokét, a zsidókét, a románokét is stb.


Viszont Szabó Tímea nem gyalázta a magyarokat.

Politikusokat kritizált. Ha ezt nem bírja ki a hatalmon levő politikus, akkor fogalma sincs a demokráciáról.

2020. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!