Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért nem írták alá a magyarok...

Azért nem írták alá a magyarok (csak csekély 400e) a székely autonómiát, bosszúból, mert ők meg beleszóltak a politikánkba?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy melyik választási ciklusban, de a határon túli szavazatokkal lett meg a Fidesz 2/3. Ha az nem lett volna, lehet már felszabadultunk volna ezalól a kormány alól, ki tudja.

A legtöbb magyar tehát azért nem írja alá, mert úgy érzi, büntetésből a székelyek maradjanak csak román fennhatóság alatt? Ha már nekünk Fidesz fennhatóság alatt kell élnünk miattuk.

Jogos ez a bosszú?


2020. máj. 3. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
A magyaroknak mi köze van a román belügyekhez? Mit befolyásol az aláírásuk? Ez olyan mintha a románokkal megszavaztatnád hogy a tiszántúlt csatolják Romániához.
2020. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem. Szégyen, hogy 1 millió aláírást nem tudunk összeszedni, Mert ha azért bukna az egész, mert nincs meg 7 országból a minimum, azt megérteném, de így...

Ezek vagyunk, mi, magyarok, nem is érdemlünk jobbat. (Mondjuk, hogy Erdélyből miért nem jött össze több, azt sem értem.)

2020. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%

Ha a Fidesznek nem lenne kétharmada, mitől lenne más a helyzet, mint most? Az előző ciklusban is elvesztették a kétharmadot, most is egy képviselővel van meg nekik.


Az ellenzék mégsem rúg labdába sem. Szóval nincs itt semmiféle bosszú, egyébként meg inkább arról van szó, hogy nem jutott el az emberekhez ez az aláírásgyűjtés, vagy teljesen közömbösek a téma iránt.


Én sem szoktam odamenni az aluljárókban aláírást gyűjtőkhöz.

2020. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
"magyaroknak mi köze van a román belügyekhez" - ez NEM belügy, hanem EU ügy! Inkább tájékozódj és írd alá!
2020. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Jó helyen tapogatózol,kérdező!

Én pontosan ezért nem írtam alá. Nekik is köszönhetjük, hogy ez a haramia a nyakunkon ül már tíz éve.

2020. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
A magyarországon élők 99%-át egyáltalán nem érdeklik a székelyek. Sokan imádnak ÚGY TENNI, mintha érdekelné őket (főleg a jobboldalon), de a valóságban igazából minimális az érdeklődés. És igen, a baloldalon megvan az ellenszenv is, hogy a székelyek maradjanak már ki a mi aktuálpolitikánkból, és mi is maradjunk ki az övékből. De ha csak a baloldaliak nem írták volna alá, akkor még mindig több millió aláírás lenne. Az alapvető baj az érdektelenség azoknak a részéről, akik nagyban hangoztatják, hogy mennyire érdekli őket.
2020. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 SzittyaWarrior lvl99 ***** válasza:
51%
Én azért nem írtam alá, mert egyrészt nem is tudtam róla, másrészt meg nem is érdekel.
2020. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

Ennek az aláírásgyűjtéshez semmi köze a székely autonómiához..


Amúgy szerintem azért nem jött össze, mert sokan nem is hallottak róla. Én is csak pár hete tudtam meg hogy van ilyen, pedig elég régóta tart a gyűjtés. Jobb reklámmal sikerülhetett volna.

Bár még nincs minden veszve, ha kitolják a határidőt, ahogy azt a kezdeményezők szeretnék, akkor is összejöhet még.

2020. máj. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Lényegében az utólsónak van igaza. Már régen aláírtam, de fél órát kutattam, mire végre rátaláltam a megfelelő olldalra.

Egyébként egy korábbi kérdéshez kapcsolódóan valaki kiszámolta, hogy -mégha minden erdélyi szavazó a Fideszre szavazott volna, max. 0,2 %-ot javított volna a fidesz választási eredményén.

2020. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Én pl a napokban tudtam meg,hogy van ilyen . A határon túliak szavazati jogával nem értek ugyan egyet,de fajsúlyosan egyáltalán nem nyomtak a latban a választáson . Ezt az ellentétet a határon túli magyarokkal csak a fidesz generálja,évek óta . Pont ezekkel a látszatintézkedésekkel,amivel nem igazán segít nekik,de legalább a határon belüli magyarokból ellenszenvet,irigységet vált ki .
2020. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!