Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Székelyföld...

Miért van az, hogy Székelyföldön "igazi" székelynek, a Hargita megyeieket, főleg az Udvarhely környékieket tartják, még maguk is? Vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategória, de nem tudtam hova kiírni


Szóval találkoztam pár székellyel életem során, egyszer jártam is kint, neten meg még több székelyföldivel találkoztam, és meglepett, hogy marosvásárhelyiek, marosmegyeiek sokszor visszautasították, hogy ők székelyek, mert szerintük ők Hargitában laknak.


Most ez tényleg így lenne? Ha igen, miért?


Engem ez meglep, mert Székelyföld Kovászna-Maros-Hargita megyékből áll, de kétségtelen, hogy Hargita a legmagyarabb.



2019. máj. 4. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy hallottam, hogy a vásárhelyiek külön saját csoportba tartozónak vallják magukat ("Nem székelyek, hanem vásárhelyiek vagyunk")
2019. máj. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Maros megye nagy része nem tartozik a történelmi Székelyföldhöz, a vásárhelyiek meg furcsa egy társaság, egyfajta sajátos „elittudattal”.

Ami Hargita megyét illeti, kétségkívül itt a legmagasabb a magyarság aránya (Háromszéken sokat rontanak a statisztikán a Brassó megyei betelepülők). Azonban ezzel együtt a háromszéki székelyek egyáltalán nem tekintik sem a csíkiakat, sem az udvarhelyieket „székelyebbnek” maguknál (ellenkezőleg), sőt, Csík és Udvarhely között is van egyfajta időnként már-már barátságtalan rivalizálás.

2019. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
azer' mer a tobbi az "szasz" nemzetuk vagy "csango"magyar nemzetuk!aszekely meg szekely nemzetuk! egyik se ugyanaz mint a masik!
2020. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!