Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek egy része...

A magyar emberek egy része miért sopánkodik még mindig Trianon miatt? Megértem, hogy ez egy fájdalmas döntés volt, de a világtérkép folyamatosan változott. Miért nem vagyunk képesek a jövőbe tekinteni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 4. 18:49
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
75%

"Miért nem vagyunk képesek a jövőbe tekinteni?" sálálálá! én tudok !!!! és tisztán látom a kérdezőt, hogy lefekszik puha ágyába, és mire felébred kettévágták azt a teleülést, ahol lakik családjával szeretteivel és ő azon részbe került, ahol anyanyelvét elvenni akarják, gyalázzák anyjáért, hitéért!

Képesek vagyunk tekinteni a jövőbe és ez nagyszerű dolog.


Kettévágott települések:

Néhány esetben az új határok belterületen vágtak szét egyes településeket.


Dél-Komárom és Észak-Komárom

Nagylak

Somoskő

Gyakran fordult elő, hogy egyes külterületi részeket vágott el a központi belterülettől az új országhatár, s az elvágott rész önálló községgé szerveződött.


Néhány példa:

Sátoraljaújhely határából Karlatanya, a mai Újhely

Nagyszalonta határából a mai Újszalonta

Ottlaka határából a mai Pusztaottlaka

Szabadka határából a mai Csikéria, Kelebia és Tompa[52]

Doborgaz, Keszölcés, Süly és Vajka határából a mai Dunasziget

Balassagyarmat nagyobbik része Magyarországon maradt, csehszlovák oldalra eső részéből jött létre Tótgyarmat.

Ennél is gyakrabban fordult elő, hogy egyes elvágott külterületi részeket az új országhatár miatt más településekhez csatoltak. Példák:

Pomogy határából a ma Sarródhoz tartozó Mekszikópuszta, mai nevén Fertőújlak

Féltorony határából az először Hegyeshalomhoz, majd 1946 óta Várbaloghoz tartozó Albertkázmérpuszta

A Helemba községhez tartozó Helemba-sziget Esztergomhoz került, mert az a Duna sodorvonalától és a hajózási útvonaltól délre fekszik.

A leggyakoribb eset az, amikor nem egy-egy települést vágott ketté a határ, hanem korábban szorosan együtt élő településeket zárt el egymástól.

2020. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
32%

# 10 Tele kell szűlni, és magyar anyanyelvre kell tanítani a gyerekekt. Ennyi az egész.

Ezt csinálták a Románok is, ezért lettek most többség és ezért lett most az övék.


Ha ezt meg tudjuk csinálni akkor a miénk lehet megint.

2020. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem sopánkodik; van elég problémája mindenkinek a saját, jelen életében.. Amikor évforduló van, akkor meg a tévében a politikusok a szem előtt lévő, a híres emberek úgy látják illendőnek, ha tartanak egy megemlékezést.
2020. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
70%
19:37: Somoskőnek szerintem örülni kellene, 1924-ben kaptuk vissza, eredileg teljes terjedelmében Csehszlovákiához került.
2020. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
50%

Kinek kell Erdély.

Tele telepítették indiánokkal.

Van itt elég,nem elég?

2020. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom biztosra megmomdani miért siránkoznak rajta, de azt figyeltem meg, egyeseknél ez valami féle virtue signaling. Mármint általában azoknak a focidrukker ultráknak pl. akik a leghangosabban próbálnak háborút provokálni (ami amúgy sok honfythársuk életébe kerülne so... That's "hazaszeretet" for ya).


Én őszintén szólva, amég nem provokálnak valódi háborút ami engem és a szeretteimet is érintene, vagy nem próbálnak meg engem is belevonni a trianonozásba hogy "de érezzed má' rosszul magad miatta meg legyél má' dühös mert az úgy MaGyAr!", addig rájuk hagyom a dolgot.

Ha számukra jó, hogy ezzel merülnek egyfajta kollektív "nemes" fájdalomba, ezen idegeskednek, ezen törik magukat, ezzel hergelik magukat... Bismillah,felőllem annyi nélküledet meg kárpátiát hallgatnak állva, annyi csíki sört isznak, és annyi nagy M.o.t meg rovásírást,meg turult varratnak magukra amennyire csak a kis szivük vágyik.


Mondhatnám, ameddig nem azért hurcolnak meg egy szerencsétlen újságírót a wannabe márciusi honfoglaló egri srácok, mert nem állt fel a kedvenc számuk alatt, nem is érdekelne annyira a téma hogy oda figyeljek rá, vagy ilyen témában kommenteljek...

2020. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
46%
Igazdagtalan volt Trianon. Posta Imre youtubon pont arról vizional h vissza lesznek csatolva ezek a területek,ő szerinte ahol stadion épül az Magyarorszaghoz tarzozik!:D És ha megnéztek a külügy is folyton szállíthat nekik maszkot meg segíti őket,lehet tőkével is h megerősödjenek.De nem a magyarok miatt szerinte,hanem akiket ide be akarnak telepíteni,akiknek épül a lakopark a Duna parton,azok akarnak itt egy erős központot létrehozni.Nem tudom mennyi ebből az igazság...
2020. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
61%
Nincs jobb dolguk.
2020. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
51%
Írd be a Trianon szót a keresőbe és kihoz tucat ilyen kérdést.
2020. máj. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
57%

#16 "Mondhatnám, ameddig nem azért hurcolnak meg egy szerencsétlen újságírót a wannabe márciusi honfoglaló egri srácok, mert nem állt fel a kedvenc számuk alatt, nem is érdekelne annyira a téma hogy oda figyeljek rá, vagy ilyen témában kommenteljek..."

Csak ebben az említett esetben fordítva volt a dolog - vagyis a szokásos "úgy kezdődött hogy VISSZAütött..." történet volt. Azt a bizonyos "szerencsétlen újságírót" a kutya nem bántotta amiért nem állt fel arra a dalra - oda se figyelt rá senki. Ő volt aki kifejezetten erről írt egy szöveget a médiába, Ő volt az aki nekiment a többieknek, akiknek tetszett hogy együtt énekelhettek egy dalt a többiekkel, kedvük szerint akár felállva is. Az a "szegény újságíró" rúgott bele azokba akik számára fontos a nemzeti közösség érzése. EZUTÁN és ERRE REAKCIÓKÉNT kapott szelet esőt, jogosan.

2020. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!