Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek egy része...

A magyar emberek egy része miért sopánkodik még mindig Trianon miatt? Megértem, hogy ez egy fájdalmas döntés volt, de a világtérkép folyamatosan változott. Miért nem vagyunk képesek a jövőbe tekinteni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 4. 18:49
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
74%

50-esnek:

Engedd el, ehhez kell egy bizonyos IQ szint, amit nem osztogatnak mindenkinek. Csak ne kerüljön a kezébe történelem könyv, mert elsírja magát, a depressziósokkal pedig nem tudok mit kezdeni. Szóval szittya magyar barátom, maradj inkább tudatlan, csak ne osztogasd az észt, ha már olyan drága, hogy nem mindenkinek jut. Neked egy külön bolygó kéne, ahol magadnak alakíthatsz saját, igazi szittya hun magyar mittomén (amilyet csak szeretnél) evolúciót, mondjuk a Szíriuszra. Najó. Be vagy tépve, ember? Ki tanított ilyen otrombaságot neked, hogy még bottal sem lehet kiüldözni belőled? Nem akarlak bántani, de engem mélységesen megérintettél. Pont ilyesfajta dolgok miatt keletkeznek a sztereotípiák a magyarságról, már nem azért, de ezek után már kezdem utálni magam, hogy ilyen primitív, önimádó istenségnek képzelő nemzet tagja vagyok.


Azért meg, hogy személyeskedsz, mert kioktatott az előttem szóló, - megjegyzem, jól írta a történéseket - a lehető legprimitívebb dolog még gondolatban is. Ha nem iszol meg naponta 2 deci pálinkát, akkor nem tudom, honnan vagy ilyen hü*ye, de gratulálok. Mivel személyeskedsz, én is fogok, csak hogy egy hullámhosszon kezdjek veled. Megszégyeníted a magyar helyesírást, gyönyörű nyelvünket. Ha érvelsz és azt akarod, hogy komolyan vegyenek, akkor nem írod el a szavakat még véletlenül sem. De te szittya magyar létedre még írni se tanultál meg.


(Szittya magyar=arra a személyre használom most, aki magyarnak vallja magát és súlyos identitászavarban szenved.)


:'))

2020. máj. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
50%

48-as válaszhoz ezt nem fűztem hozzá.

Tök jó, hogy te mindent tudsz, szóval rád hagyatkozom. Holnap milyen lesz az idő? Sütni fog a nap? Csak mert nem akarok esernyőt vinni magammal. Előre is köszi.

2020. máj. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
82%

Uhhh srácok, holnap ZH úgyhogy ma már nincs időm mindet vég olvasni de nem fogok tudni elaludni ha nem kötözködök még egy kicsit.


1. Légyszi az erdélyi magyar lökjön már valami forrást erről a Hun birodalomról amit annyit emleget. (Lehetőleg ne a SzíriusziMAGYARÖNTUDAT, vagy a Dicsőnépünk ősi emlékei típusú áltudományos holmiból hanem a sinológia/altajisztika/turanisztika asztalán legalább féligmeddig hitelesnek elismert feljegyzésekből, mint pl.Sima Quian). Csak azért mert tudomásom szerint a Hunnu, tehát a tibetomongol vagy a türkomongol kultúrakörhöz tartozó birodalmak száma erősen véges. Volt ugye a Mongol birodalom Gengish Khan alatt, és annak utódállamai, a Timuridák, az északi Yuan kína annak idején, de ezek mind jó sok évvel a témában megjelölt hunok után. Lehet az uriember keveri a hunokat a szeleukidákkal vagy a párthusokkal. Maybe.


2. A Mongol írás alapjait a tibeti írásból vették át, ugyan akkor amikor a buddhizmust. Hogy volt e ezelőtt írásbeliségük se nem megerősíthető, se nem teljesen cáfolható, mivel Gengish Kahn és más uralkodók középázsiában sokat tettek egy nyelvi és kultúrális egység kialakításáért.


3. Ha mindenféle nemzeti érzelemtől fűtve próbáljuk tanulmányozni a történelmet,abból lesznek az olyan vicces és cuki dolgok mint a 2.VH. És az MivsŐk alapú történelem hamisítás. Just sayin.


4.volt itt valami arról hogy a hunokhoz köthető a kereszténység kezdete Európában. Nem. A kereszténység a zsidó vallásból kiváló misztérium vallásként kezdte. Olyasmi volt mint a Zoroasztrianizmusból ki vált Mithraizmus.


5. A szintén hunnak minősülő Gengish Khan volt az első aki bevezette a teljes éa totális vallás szabadságot a birodalmában. Ez lett a birodalma veszte ugyan, de torzítás azt mondani hogy semmilyen kultúrális hagyatékuk ne lett volna. Csak hogy a Yuen dinasztiát, a Liao dinasztát éa Kubilay Khant ne említsem.


6. Érdekes gondolat hogy az atom bomba visszatart a háborúktól de ne felejtsük azt se hogy pont az atombomba miatt lehet innentől bármelyik háború azonos a világvégével.


Üdvözlettel, a közben már nem annyira unatkozó távolkelet-nerd!

2020. máj. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!