Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikortól számít itthon bűnnek...

Mikortól számít itthon bűnnek a holokauszttagadás? És egyébként ti hogy viszonyultok ehhez az egészhez?

Figyelt kérdés

Tehát ha mondjuk én nyilvánosan kijelentem hogy szerintem nem ölhettek meg és égethettelek el 6 millió embert a Holokauszt során mert több bizonyíték is arra utal hogy egyszerűen nem volt erre kapacitás akkor ez már büntethető?


Nem azt mondanám hogy alapból szerintem az egész nem történt meg csak a számok tűnnek hihetetlennek. Főleg ha mind a hatmilliót zsidónak mondják



2020. máj. 5. 16:59
1 2
 1/16 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
78%

Igen, a relativizálás is illegális. A Fidesz vezette be kegyeleti okokra hivatkozva 2010-ben.


Ami engem illet, a politikának szerintem semmi keresnivalója a történettudományban. Ggyanakkor sajnos ez a jelenség túlmutat azon és érthető, hogy próbálnak gátat szabni az antiszemitizmus jelenkori megerősödésének.

2020. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy miért bűn a holokausztagadás, ás miért hiszik gyakran antiszemitizmusnak?

(Nem vagyok holokausztagadó, sem antiszemita)


Ha antiszemita fejjel kéne gondolkodnom, biztos nem tagadnám a holokausztot, hisz sok zsídó halt meg.


Ha meg tagadnám, csak egy lennék a sok konteós közül, márpedig a konteózás nem bűn.


Ha meg csak a számokat firtatnám, és bizonyítékokat kérnék, csak egy bizalmatlan kritikus gondolkozású ember lennék, ami meg hát nem bűn...


Akkor hogy lehet bűn maga a holokauszttagadás?


Ez nem pollkorektkedés?

2020. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Már az is holokauszttagadás, ha kutatni akarod a témát.
2020. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem bűn egyszerűen hülyének néznek. És milyen helyesen.

Hiszen fogalmad sincs, mekkora az a hat millió. Ha neked kellene (bizarr ötletként) ezt technikailag megtervezni, annak minden "érdekelt" örülne. Két eset fordulhat elő. Vagy akkorára terveznéd, hogy még Hitler is visszaküldene az általános iskolába, vagy egyszerűen kikiáltanának legfőbb zsidómentőnek (és ezért persze főbelövés járna)

2020. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem tartom valószínűnek a 6 milliót én sem, de nem tartom ezt lényegesnek sem. Viszont az, aki azon csapja össze a tenyerét, hogy Úr Isten, 6 millió(!) embert megöltek, azzal ha később közlöd, hogy 600 ezer volt az a 6 millió, aki a számadaton hördül föl, nem magán a történésen, annál az már "CSAK" annyi. Szóval jobb az ilyet nem vitatni és a talajt is kihúzni alóla, mert semmin nem változtat. Értem én, hogyha valamit vitatni sem lehet, az k... gyanús és akik vitatták majd azoknak kvázi megtiltják, nekik ez gyakorlatilag egy igazolás az igazukra, de másképp ebből nem tudsz kilépni, mert mindig van, aki vitatná. Ugyanakkor ha az orruknál tovább látnának, akkor elgondolkodhatnának azon, hogy 600 ezer ember megölése (történjék az tényleg ilyen gázkamrákban vagy tagadjuk azt is, tökmindegy akkor csak szimplán éhezésből, túlterhelésből, rossz körülményből és orvosi ellátásból stb. adódó halál) az kisebb gaztett, mint 6 millió ember megölése? Kisebb gaztett valakit hagyni meghalni, avagy halálba gyötörni, mint előre megfontoltan, módszeresen kivégezni? Mert szerintem nem, és vagy még éretlen, vagy nem normális, akinél igen.

Bizonyos, hogy rengetegen belehaltak, a módja, s az, hogy hányan, az nem érdekes, lényegtelen, a miértje az ami számít, s amit észben kell tartani mindörökké!

Túl lehet lépni ám ezen a "hányan és hogyan"-on, én is úgy léptem túl rajta, volt, mikor én is ezen kattogtam, tök fölösleges.

2020. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Abban egyetértek teljesen hogy legyen szinte bármekkora a szám is ez nyilván borzasztó bűn csak azt nem értem miért kell ez ellen több országban is ilyen agresszívan fellépni amikor ezzel nem nagyon ártana senkinek az ember.


Bezzeg az meg teljesen okés valamiért hogy egyre több oltásellenes barom van akik viszont tényleges veszélybe sodorhatnak másokat vagy hogy nem küldik pszichiátriára azokat akik szerint 2020 ban is lapos a Föld mint pl Székely Sándor akivel volt "szerencsém" személyesen is találkozni.


Egyébként láttam egyszer egy egész elgondolkodtató kis dokumentumfilmet a haláltáborokról ahol egy zsidó férfi végzett igen alapos kutatást hogy mi minden történt úgy ahogy a történelemkönyvekben is megírták és tényleg jó pár dolog nem passzolt össze. Elég részletes volt ha jól emlékszem több mint 1 órás de már nem emlékszem a címére.


De olyanokat is felfedezett hogy jó pár dolgot utólag építettek át a táboroknál hogy "eladhatóbb" legyen a narratíva.

2020. máj. 5. 20:11
 7/16 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
90%

Ahogy próbáltam utalni rá, azért nem több a kérdés puszta történelemnél, mert szélsőséges csoportok előszeretettel tűzik zászlajukra és használják gyűlöletkeltésre és egyéb nyalánkságokra.


Veszélyezteti a társadalmi rendet, különösen annak fényében, hogy az elmúlt évszázadokban milyen gyakoriak voltak a zsidópogromok.

2020. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés, de mindkét "őrület" nem élt még annyit, mint a holokauszt tagadása. Ki tudja milyen reakciók születnek majd e kettőre a jövőben, lehet ezekre is egy hasonlóan szélsőséges válasz jön majd, ha betelik a pohár.
2020. máj. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Egy csomó dologról kiderült, hogy amit a '80-as években tényként meséltek a holokauszttal kapcsolatban, az valóban csak mese.

Senki nem foglalkozik most ezekkel, mert kiderült az igazság, lehet lapozni.

Ez a holokauszt-tagadásos hülye törvény csak arra jó, hogy az ember gyanakodjon.


Érdekesség:

Anna Frank naplójában nagyon sok rész golyóstollal írtak. Akkor még nem volt kereskedelmi forgalomban golyóstoll. Ezek tények.

Ha ez alapján valaki kijelenti, hogy a napló hamisítvány, akkor ő már holokauszt-tagadó.


"A Holocaust-tagadók rendíthetetlenül vádolták s vádolják Otto Frankot azzal, hogy átírta a naplót, s mit sem törődnek azzal, hogy amikor e vádaskodások miatt beperelték őket, a bíróság ellenük ítélt." (forrás: zsido.com)


Tehát nem arról írnak, hogy miért tekintik hamisíványnak és miért ítélt ellenük a bíróság! Csak az ítéletet említik meg. A jelenlegi törvények értelmében bármilyen bizonyítékot hozna fel valaki, ezt figyelembe sem vennék, mert a kérdés felvetési is holokauszt-tagadás! Az ítélet a tárgyalás előtt megszületik. Ezt hívják koncepciós pernek.

2020. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az a nagyon sok rész két oldal amit az anyja írt bele sokkal késöbb. [link]
2020. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!