Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha itthon minden olyan rossz,...

Ha itthon minden olyan rossz, akkor miért jöttek most sokan haza?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ha Magyarországon minden, de tényleg minden nagyon rossz, és Európa legalja vagyunk, akkor most, a járványhelyzet miatt miért menekültek haza olyan sokan? Hisz ezzel csak veszélyeztették az itthoniakat, a családot vagy bárki mást is. Külföldön mindenki kap segélyt, amiből jól el lehet élni járvány idején is, itthon viszont éhenhalnak az emberek, az egészségügy pedig romokban. Így miért érte meg vállalni a kockázatot, miért nem maradt mindenki a saját helyén?

Lehet, hogy kicsit ironikusnak hangzik a kérdés, egy nagyon picit az is, de a kérdés azért még valós, sokak hozzáállását látva valóban elgondolkodtam rajta.



2020. ápr. 24. 19:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Szóval fasiszta vagy?!
2020. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
#1: Nem.
2020. ápr. 24. 20:00
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert kint sem csinaltak karriert, csak jobban kerestek. Most viszont ott is megallt az elet, annyit nem kerestek, hogy maradhassanak, karrier nincs ... ilyenkor mindenhol jo, de legjobb itthon.
2020. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Hát mert legjobb otthon,tovább köpködni.
2020. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
6%
Honnan veszed, hogy bárki is menekült? Gondolom a legtöbben a családhoz jöttek haza.
2020. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Én szeretem Magyarországot, sohasem köpködöm.


Csak magyar bérért ne kelljen dolgoznom, mert az nagyon sovány.

2020. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

#5: Tömegesen megindult mindenki, ami menekülésre enged következtetni. Illetve fordítva is így szokták mondani, Magyarorszagról is menekülnek az emberek állítólag. Ezt honnan veszik?

A családjához pedig miért jött volna haza bárki is, ezzel veszélyeztetve őket?

2020. ápr. 24. 20:06
 8/24 anonim ***** válasza:
37%

"Tömegesen megindult mindenki"

Hát, nem igazán.


"A családjához pedig miért jött volna haza bárki is"

Mert sokan keresik a szeretteik társaságát vészhekyzetben.

2020. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

""Tömegesen megindult mindenki"

Hát, nem igazán."

Ó dehogynem. Ha néhány hete voltál pl az osztrák határnál akkor láthattad mekkora torlódások voltak és nem csak a románok jöttek. Tudom, hogy statisztikailag nem mérvadó, de az én ismeretségi körömből is jöttek, feltételezem ezzel nem vagyok egyedül.


""A családjához pedig miért jött volna haza bárki is"

Mert sokan keresik a szeretteik társaságát vészhekyzetben."

Tehát ilyenkor jönnek, mert magányosak, békeidőben viszont sokan rájuk sem néznek az itthoniakra. Értem.

2020. ápr. 24. 20:17
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

"Ó dehogynem. Ha néhány hete voltál pl az osztrák határnál akkor láthattad mekkora torlódások voltak és nem csak a románok jöttek. Tudom, hogy statisztikailag nem mérvadó, de az én ismeretségi körömből is jöttek, feltételezem ezzel nem vagyok egyedül"

Hogy páran hazamennek, az nem egyenlő azzal hogy tömegesen mindenki megindul.

Én is ismerek vagy 70-80 külföldit idekint, ketten mentek haza közülük.


"Tehát ilyenkor jönnek, mert magányosak, békeidőben viszont sokan rájuk sem néznek az itthoniakra"

Miért ne néznének?

2020. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!