Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról a feltevés...

Mit gondoltok arról a feltevésről, miszerint a Fidesz szavazóinak egy része már nem a politikai ideológia miatt támogatja Orbán Viktort, már-már inkább vallási alapokra lehetne helyezni?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1-1,5 éve olvastam erről, szerintem érdekes vitatéma és azt gondolom, van is benne ráció. Gondolok itt arra, hogy például én támogatom X pártot, de törvényszerű, hogy nem értek mindig feltétlenül egyet minden képviselőjük parlamenti felszólalásával, vagy egyéb nyilatkozatukkal és meg tudom indokolni, hogy miért nem, vagy ha támogatom, akkor miért igen. De főként Facebookon és YouTube-on annyi kormanypárti szavazó van, akik masszívan kiállnak akár Orbán Viktor, akár más kormanypárti politikus nyilatkozata mellett, és mikor megkérdezik őket, hogy miért támogatják, akkor annyit mondanak, hogy "hát biztos igaza van". Persze el lehet ezt mondani bármelyik másik párt szavazótáborának egy részéről, de Fideszesből valahogy sokkal több ilyen van. Mit gondoltok, lehetséges lenne, hogy csak azért, mert annyival többen támogatják a Fideszt, vagy valóban lehet már-már vallásos alapokra helyezni ezt a feltétlen bizalmat és hitet egyes politikusokban?

2020. máj. 6. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Lehetséges. Ennyit mondok és nem többet
2020. máj. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Biztos vannak elvakult szavazók, de ezt nem kell külön egyik párthoz sem kötni.

Sőtt minden pártnak vannak vallásos ellenszavazóik is, akiknél ha rákérdezünk bármilyen kritikájukra, nem tudnak érdemben válaszolni.

2020. máj. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Egy szokásos agynosottazós kérdés. Nekem csak az a furcsa hogy ezt mindig áltlában azok teszik fel, akik köztudottan Fideszfóbiások. Ez jelenleg nincs így, csak a fideszfóbiásokról nagyon kevés szó esik ezen az oldalon, ezért szeretném ezen kérdés alatt megemlíteni őket. Ők akik egy olyan kaméleon és egyéb összetételű perverz koalícióban ülnek, amelyet a Orbánfóbia tart össze kizárólag. Eléggé szomorú, hogy az elveink ennyire távolallnak egymástól. Persze erről most nincs szó... Most jövök csak rá hogy a Kognitív disszonancia mindkét oldalon megfigyelhető, de valahova tartozni is kell. A főldi ember gyarlósága erre vezet rá minket. A beteges függetlenség is idesorolódik, rossz ha valakinek nincsennek elvei...
2020. máj. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez így van. El kell ismerni, Orbán ismeri legjobban, hogyan működik a magyar néplélek, és erre tudatosan épít régóta.


A folyamatos harc, az erős, keménykezű vezető, aki majd mindentől megvéd, és az "egy közülünk" mind mind olyan, Orbánra illő jelenségek, amivel rettentő jól el lehet a feltétel és elvárások nélküli támogatásig jutni. Persze a Fidesz szavazótáboron belül ez csak egy bizonyos csoportra igaz legjobban, de ettől még ez egy jelentős tömeg.


Elég megnézni, hogy hányszor váltott irányt Orbán az utóbbi 30 évben, és milyen éles váltások voltak ezek, nem létezik, hogy itt mindenki elvek mentén szavazzon. Ha megkérdezel pár Fidesz szavazót, többen lesznek, akik egyből rávágják, hogy ők Orbánra szavaztak.


Orbánon kívül idáig egyedül Gyurcsány volt képes eljutni, vagy legalábbis valami hasonló, de ugye Gyurcsánynak van maximum pár százezer ilyen elvakult szavazója, addig Orbánnak a többszöröse.

2020. máj. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Én Istenként imádom & naponta imádkozok Orbánhoz, hogy adja meg a mindennapi krumplit és soros ne tudja megszüntetni a Lokált. Eddig bejött....😅
2020. máj. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Elég félelmetes jelenség, néhányan úgy védik és istenítik még a kritikától is (ami el sem jut hozzá) ,hogy ez nem egészséges. Nem azért ,mert Orbán Viktor,hanem azért,mert így senkit nem kéne bálványozni ,főleg nem egy politikust . A haverom nagyanyjának pl az unokái fényképei mellett kint van a köpcös is,és ez nem vicc,nem kamu, és mástól is hallottam már .Beteges . Szerintem ez egy vékonyka,de az interneten hangos réteg .
2020. máj. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet, hogy van egy többszázezres bizonytalan réteg, aki azért szavaz Orbánékra, mert az ellenzék felé nincsen bizalmuk, mivel nincsen konkrét programjuk a Fidesszel való fekete-fehér játékon kívül?
2020. máj. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

Ez pontossan így müködik minden partnal, nézd meg milyen elvvakult, erőszakos szekta a DK!

Ilyen a politika.

A masik hogy fogalmunk sincs, ki miert szavaz kire. Hangos fanatikus pár ember megtevesztő lehet. Ha megnezed milyen az ellenzék, illetve hogy kormamyozták csöd szélere az orszagot, es megnezed Orban alatt hogy alakult a gazdasag, foglalkoztatotság, életszinvonal, stb.

Talan nem csak az elvakult partkatonak miatt a jelenlegi felállas hanem vannak realis okai is.

2020. máj. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Ismerek olyan házaspárt, akiknél Orbán fotója az ágy melletti éjjeliszekrényen van a "Házi áldással" együtt és minden este imádkoznak hozzá. (Nem érte, hanem hozzá!)


Ez komoly és nem vicc!


Ezeknek már az öt kiló krumplit sem kell tolni, anélkül is .....!

2020. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszerű észjárású szavazók valóban ilyenek. Gyurcsányról is láttam képet, ahol a kezét csókolja egy néni.

A szavazók nagyobb része még olyan, mint a fociddukker: a MI csapatunk, mindegy, hogy játszik.

Nagyon vékony, és nem lényeges réteg, akinek ez érzelemmentes kalkuláció.

2020. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!