Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány jól kezelte a...

A kormány jól kezelte a járványt. Miért próbálja az ellenzék lejáratni?

Figyelt kérdés

szerintem nagy társadalmi probléma h az ellenzék alaptalanul akarja lejáratni a kormányt, csak mert nem ők vannak kormányon és hatalomra vágynak. mit gondoltok?

Időben elkaptuk a járványt lezártunk mindent és nem voltak olyan állapotok egyszer sem, mint spanyolban, vagy olaszban, hiteleket felfüggesztették, kapnak támogatás akik elvesztették a munkájukat. Ennél többet nem lehet már tenni nem vagyunk nagy ország sok pénzzel, budapest sem dubai. De a DK meg a hataloméhes pártok folyamatosan uszíják a népet...mikor fog ez megállni?



2020. máj. 7. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy a kormány jól kezelte a járványt, még nagyon nem dőlt el.
2020. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Megpróbálnak mindenből politikai tőkét kovácsolni, mert azt hiszik, hogy ezáltal a hatalom közelébe kerülhetnek.

Pedig a normális embereknek nagyon ellenszenves ez a folyamatosan kritizáló, hibáztató viselkedés. Ezért se fognak soha kormányra kerülni.

2020. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
26%
Valamiféle válsàg volt az utolsó reménye az ellenzéknek de ez se jött össze. Bár még nincs vége
2020. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
A válság kezelését sem kezelte jól. A sok beteg, akiket nem látnak el, haljon meg? Akik elvesztették az állásukat, miből éljenek meg? Hol van még a koronavírus és a válság vége?Az orvosoktól maximális teljesítményt várnak el, de nem fizetik ki a túlórát, és nem vállalhatnak másodállást sem másik kórházba, és a SBO-n sem. Illetve az SBO-n dolgozhatnak, de pénzt nm kapnak érte.
2020. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Micimacko67 ***** válasza:
90%

Azt gondolom, hogy ennek még nagyon nincs vége.

Nagyon nagy kérdés, hogy az erre az évre prognosztizált 5-7 %-os gazdasági visszaesést és annak a társadalomra gyakorolt hatásait, hogyan tudja a kormány kezelni!

Hiába ígérte OV, hogy ahány munkahely szűnik meg, annyit teremtenek... Miből és hogyan és milyet?

Nem hiszem, hogy egy kvalifikált szakmunkás/mérnök nagyon boldog lesz, ha közmunkára kell mennie, mert a válság miatt elveszti az állását! Természetesen ez is több, mint a semmi...de, nem biztos, hogy hosszútávon ez jót tesz majd a társadalmi békének!

2020. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
73%
A kormány nem kezelte jól a járványt. Már a legelején le kellett volna állítani a kínai gépek fogadását. A többi ország sokkal több tesztet csinált, mi ezt is eltoltuk. A kitalált intézkedések nem logikusak. Május 3-ra bejelentik a járvány tatőzését, 4-re az érettségit, és a lazításokat. Össze-vissza hablatyolnak arról, hogy mennyi maszk érkezett az országba. Én egy darabot nem kaptam tőlük, mindenféle országokba meg küldözgetik. Kiürítettek a járványra hivatkozva 36 000 kórházi ágyat, sok esetben kritikus állapotban lévő betegeket hazaküldve. Közülük többen meghaltak.Ennyi ágyra egyébként a legfertőzöttebb országokban sem volt szükség. Pest megyéből, Pestről nem jöhetnek vidékre, mi mehetünk Pestre.Az operatív törzs egymásnak ellentmondó információkat közöl. Az ember úgy érzi, kapkodva, nem szakmai szempontok alapján döntenek. Ha megnézzük a környező országok elhalálozási arányait, messze alacsonyabb a hazainál. Az meg felháborító, hogy a dolgozók mehetnek 3 hónapos álláskeresési támogatásra, a képviselők, meg az államtitkárok fizetését brutálisan megemelik. Pénzeket vonnak el az önkormányzatoktól, az EU-tól kapott támogatást meg letagadják. Sok minden kimaradt, de úgy gondolom, példának elég ennyi,bizonyítandó, hogy az ellenzék jogosan támadja a kormányt.
2020. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha jól kezelte volna, akkor a halálozás nem 10%-os lenne. Ilyen értéket kizárólag azok az országok kaptak, amik pont, hogy nagyon rossz helyzetben vannak, pl. spanyolország, olaszország.

Viszont ez be tudható annak, hogy nem tesztelnek, akkor pedig nem látjuk, hogy a vírus valójában hol tart, vagyis nem tudjuk megállapítani, hogy mit kell tenni, de még a fidesz sem. Vagyis megint azt látjuk, hogy rosszul kezelte, mivel megfelelő ismeretek nélkül döntött.


És akkor még sorolhatnánk, hogy milyen alapvető hibákat követtek el. Arról nem is beszélve, hogy kb. pár napos, esetleg hetes késéssel veszik át az ellenzék által javasolt szabályozásokat. Az iskola bezárásról is aznap reggel még azt nyilatkozta Orbán, hogy nem lesz, estére meg hirtelen lett. Miközben kb. egy hete mondta az ellenzék, hogy legyen

2020. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mielőtt ilyesmit leírsz, beszélj egészségügyi dolgozókkal. Teljesen mindegy, hogy itt mit hablatyolunk, azt, hogy van-e elég védőfelszerelés, megvannak-e a tárgyi feltételek, milyen a szakemberek tájékoztatása, azt ők látják. Nálunk van orvos a családban, őt teljesen letaglózta milyen lassan reagáltak és mennyire rosszul kommunikáltak velük, orvosokkal. De ha van ismerősöd, inkább kérdezd meg őket majd, ha ennek vége lesz.


A másik az a gazdasági rész, közgazdászként eddig ezt tragédiának látom, de várjuk meg a végét. Érdemes megnézi, hogy pl. a visegrádi országokban milyen segítséget kapnak azok, akik most vesztették el a munkájukat, illetve milyet a céget. És akkor Ausztriáról, Németországról ne is beszéljünk, mert azok nagyságrendekkel erősebb gazdaságok. Érdemes követni a külföldi sajtót, kijózanító.

2020. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy az ellenzék is már csak "bólogatókutya". Ha a Fidesz azt mondja, hogy "A", ők azt mondják, hogy "B", mert mintha ez lenne a dolguk, hogy mindenben ellent kell mondaniuk.
2020. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én úgy vettem észre, hogy az ellenzék is már csak "bólogatókutya". Ha a Fidesz azt mondja, hogy "A", ők azt mondják, hogy "B", mert mintha ez lenne a dolguk, hogy mindenben ellent kell mondaniuk."

Ja, ez nekem is feltűnt. Pl. amikor azt mondta az ellenzék, hogy zárják be az iskolákat, mikor a fidesz még nem akarta. Majd a fidesz bezárta és az ellenzék azt mondta, hogy nyissák ki.

Várj, ez nem is így történt. Utána az ellenzék azt mondta, hogy jó döntés volt, csak előbb kellett volna.


Most alaptalan vádakat én is tudok hozni. De az a helyzet, hogy a kormány tényleg elég inkompetens módon "kezeli" a járványt és annak gazdasági hatásait.

2020. máj. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!