Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a Szentkirályi Alexandra...

Ez a Szentkirályi Alexandra mennyire hiteles kormányszóvivőként miután kiderült, hogy félretájékoztatta a népet?

Figyelt kérdés
Lehet neki hinni ezek után?
2020. máj. 7. 17:34
 1/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Megpróbáltam kigoogleozni, hogy hol tájékoztatta félre a népet, de aztán nem találtam. Szóval, ha óhajtanál egy forrást tenni a kérdésedben leírt félretájékoztatásról, azt örömmel venném.


Köszönettel,

egy lelkes válaszoló

2020. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyire? Megválaszoltad magad.
2020. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Mit szóltok, hogy Karácsony Gergely 10 millió forintra emelte a saját fizetését?
2020. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Akkor még kormányzati akarat volt arra, hogy a budapestiek ne menjenek vidékre. Mondván, hogy ráfér egy kis nevelés a balliberálisokra szavazó budapestiekre.


Csak közben kiderült, hogy ez fájdalmas a vendéglátásba, túrizmusba magát mélyen bevásárló Orbán családnak meg a többi NER havernak is. Mert ha a budapestiek nem költenek, akkor nincs az idegenforgalomból bevétel.

2020. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#1 Azt mondta korábban, hogy a pestiek nem mehetnek vidére, pedig de.
2020. máj. 7. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:
9%
Én nem vagyok ellenzéki, de szerintem most le kellene mondani. Ne járassa le a Fideszt. Engem megnyugtat a napi tájékoztatás, lejáratja azt is.
2020. máj. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szóvivő nem maga találja ki, hogy mit kell mondania. A döntéseket nem ő hozza, ő csak előadja, meg válaszol a kérdésekre.
2020. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A hatályos jogszabályok szerint úgy van, ahogyan Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő mondta.


Budapest főváros és Pest megye területén fennmaradt a kijárási korlátozásról szóló 71/2020. (III. 27.) Korm. rendelet és a kijárási korlátozás meghosszabbításáról szóló 95/2020. (IV. 9.) Korm. rendelet.

↑ 169/2020. (IV. 30.) Korm. rendelet a kijárási korlátozás Budapest fővárosban és Pest megye területén való fenntartásáról

[link]


A 71/2020. (III. 27.) Korm. rendelet szerint a lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására a rendeletben meghatározott alapos indokkal kerülhet sor.

A 4. § - 6. § tételesen felsorolja, hogy melyek az alapos indokok, amelyek miatt a lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyható.

A 95/2020. (IV. 9.) Korm. rendelet időben meghosszabbította, de nem bővítette a feltételeket.

[link]

[link]

Így, fennáll a kormányszóvivő által mondott korlátozás, általánosságban nem szabad csak úgy elmenni, például, a vidéki nyaralóba; így ottalvás már szóba sem kerülhet. Hacsak nem szülő jogok, kötelezettségek teljesítéséről, vagy magáról gondoskodni nem tudó, vagy segítéségre szoruló személy (például kiskorú személy, idős személy és beteg személy) részére történő segítségnyújtásról van szó.

2020. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!