Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez most komoly, hogy Orbán...

Ez most komoly, hogy Orbán közmunkába akarja küldeni a munkanélkülieket?

Figyelt kérdés

[link]

Ez lenne a "történelmi" gazdasági csomag, hogy mennyé' 50 ezerér' közmunkára? Komolyan, ennyi pénzből nem lehet megélni, a létminimum is 100000 ft körül van.



2020. máj. 9. 00:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
8%

Ha 161 ezren munkanélküliek, akkor tulajdonképpen még a közmunkásokat leszámítva még mindig 500 ezerrel dolgozik több ember, mint amennyivel csodabajnai átadta a kormányzást.


Egyébként nem kötelező elfogadni a közmunkát, azt általában azoknak ajánlják fel, akiket piaci cégeknél nem tudott elhelyezni a munkanélküli hivatal.

2020. máj. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
11%
Aztán miért derogál neked annyira a közmunka? A semminél sokkal több, örülj hogy ilyen válsághelyzetben egyáltalán van valami. Én megértem, ha büfészakos diplomád van és leesik a gyűrű az ujjadról, ha nem egy irodában pötyögöd az excelt. Azt is megértem, ha turizmus/vendéglátás végzettséged van és nem így képzelted a jövődet. Viszont a cégeknek, irodáknak spórolniuk kell. Nem tudnak most foglalkoztatni minden jött-ment bölcsészt himi-humi munkákra. A turizmus és a vendéglátás pedig meghalt, és lehet hogy meg sem fogjuk élni azt a kort mire lesz esélye újra feltámadni. Ez van, a kornavírus átírta a dolgok menetét. Ehhez viszont alkalmazkodnod kell. Ha másnak megy, akkor neked/nektek is fog menni. Nem a GYK-n kell sírni egész nap, mert az nem visz előre, és nem egy járható út.
2020. máj. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%
Nah, remélem én is mehetek közmunkára, mondjuk én már 1 éve vagyok haszontalan, fel is hívom a munkaügyit, startolhatok e utcát söpörni.
2020. máj. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

"gyurcsányotok mit csinált rohhat lipsik??? szétverte az országot"

És még ebben is jobb volt nála Orbán. :D

Orbánnál senki nem verte eddig jobban szét.

2020. máj. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
7%

Majd szépen lejjebb mennek az árak, ha nem lesz rá fizetőképes kereslet.

Egyébként mi mást adhatna Orbán mint közmunkát? Adhatná ingyen is azt a pénzt, de akkor túl sok szabadidejük maradna az embereknek. Több pénzt meg nem adhat, mert nincs miből.

Így hát?

Bizony mennyen csak a sok kapzsi ex-vendéglátós közmunkásnak. A mellüket tudták verni régebben, hogy mennyit keresnek és mennyi borravalót kapnak. Tartalékolhattak volna. Most várja őket a közmunka.

2020. máj. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%
Mit szeretnél, mit tegyen? A feltétel nélküli alapjövedelem nagyon bejött a USA-ban is. Egyetlen hatása az volt, hogy akik dolgozhattak volna is inkább elmentek segélyre: [link]
2020. máj. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
#5: ahogy Tamás Gáspár Miklós mondta: kézben van tartva az ország ha úgy nézzük, csak közben egy kalapáccsal üti szét Orbán a másik kezével.
2020. máj. 9. 06:51
 8/28 A kérdező kommentje:
#2: nem érdekel elkurcsány. Tipikus magyar hozzáállás, hogy mindig a múltat hibáztatjuk (jaj, de itt voltak a törökök 500 éve, jaj kommunizmus, jaj 10 éve Gyurcsány volt). A jelennel kell foglalkozni, és orbánnak lett volna ideje rendbetenni az országot. Helyette inkább ellopott rengeteg pénzt.
2020. máj. 9. 06:53
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Már a járvány előtt is az volt hogy kirúgdalták az önkormányzatok a dolgozókat,aztán visszavették őket közmunkásként ugyanabba a pozícióba 50 ezerért.Ettől a kormánytól valami mást vártál?Három ciklus óta csak megszorítanak.
2020. máj. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Arra kíváncsi leszek, hogy 1 millió embernek hogyan biztosítanak közmunkát. Mert alsó hangon ennyi munkanélküli várható.
2020. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!