Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják többen hogy...

Hmatyko kérdése:

Miért gondolják többen hogy Magyaroszrágon diktatura van és szörnyü itt az élet? ja és természetese Magyarország is szar meg Magyarok is és a stb,Miért?

Figyelt kérdés

Most megyünk bele mélyében :) szóval rengeteget olvastam most itt kérdések és válaszokat között Orbánról és Magyarországról,életről és sok érdekes dolog volt. Rengeteg féle válasz meg vélemény volt és örület és lehetlen eldönteni kinek van igaz és miért ebben az óriási szar viharban.

Plusz ugye nekük és családomnak van kinti élő magyar ismerősei aki közül egy-két iszonyat savazák az országot.


Ezért aztán én most itt életemből,tapasztalataimból akkarok ki indulni és nem érzem ugy hogy itt szörnyü lenne élet sőt szeretek itt élni és Magyarnak lenni .Pedig én magam csak nagyon késön nőttem fel,link voltam csak 23-24 évesen kezdtem komolyan venni a dolgokat.



-csak éretségim van azt is esti gimi szereztem meg ( ezt is szinte ingyen)


-csak egyszerű mosogató fiú vagyok és konyhás most, és 4 órában keresek 100 000 ft nettó ( plusz néha extra )


-ez első bejelentet munkám és ebből meglett a jogsim és az autóm és 2 laptomom

( elötte azért átbasztak pár helyen épitkezés,segédmunka) de jó tapasztalat volt utólag életből )


-Már kifizetem egy 170 000 tartozást amit saját édesapámnak köszenhetek XD


-Nevelő apukám már elég idős és már kétszer volt rákos és rendben a itthoni dokiknak köszönhetön


-és igaz az epilepsziás hugomra is az, ő gyogyszereit valami állami kedvezmény miatt sokkal olcsoban kapjuk meg és extra támogatás és kap ezért Anyum, és tüdéri doktornők van tényleg tudja mit és hogyan.


-Most pedig ahol tartok egy szakma elvégzése gyűjtök kertészet,parképités stb



De legyen fer a szüleimel élek együt ezért otthonra is beadok és sokkal jövök nekik a hülyeségimért is.


Lényeg nem érzem ugy esélytelen lennék és érzem hogy léppek előre életben van tartalékom fejlödök még ha későn is és nem vagyok sehogy akdályozva Orbántól vagy Kormánytól vagy más hülyeségtől, inkább csak saját butaságom, családom egyik fele ami elgáncsolni akkart eddig életem során viszatérően.


Akkarsz valamit igazán akkor csak csinálni kell szerintem, amikor beszélek másokal sokkan csak azt mondják ez nem ilyen egyszerű meg Orbán miatt kicsi fizetés meg magasak az adó.De ezt csak már egy önismétlődö állandó kifogásnak érzem.


Ti mit gondoltok?



Bocsánat helyesírásért előre is és normális válaszokat szeretnék köszi :) .



2020. máj. 12. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Ne félj, nincs olyan komoly diktatúra mint ahogy néhányan állítják, pl Kádár-rendszerhez hasonlítják. Természetesen a fizetések alacsonyabbak és egy-két apróbb dologban különöbik az ország más országoktól, de nagy különbség szerintem nincsen :)
2020. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Ja, és az a baj, hogy legtöbben vagy nem jártak még Magyarországon, vagy külföldön, és így nincs viszonyítási alapuk, a saját véleményükre alapoznak, ami néha messze van a valóságtól.
2020. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
16%

24 éves vagyok, második diplomát kezdem, jó munkahelyem van. Környezetemben lévő emberek (családtagok, barátok) közül mindnek jó munkahelye van.

Véleményem szerint azok szidják a kormányt akiknek ez a rendszer hiányzik: [link]

2020. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Igen, részben azért van olyan rossz hírneve a kormánynak, mert nem fizetnek a semmiért, vagy nem keres valaki nettó 250 ezret téglapakolással.
2020. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Kaszinó-ügyek, Tao-támogatások, a független média mint olyan nem létezik, a kormány rendeletekkel kormányoz a vészhelyzet miatt, amit saját maga szavazott meg... stb.
2020. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen, annyit hozzátennék, hogy nem minden média a kormánypárt felő hajlik, van ami ellenkező irányba. Gondolom tudsz angolul vagy németül ha külföldön élsz, inkább olvass külföldi, független hírportálokat, magyar független szinte nincs, mindegyik hajlik valamelyik irányba.
2020. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%

Kedves kérdező, nagyon szépen összefoglaltál sok mindent.

Persze, hogy lehet hibát találni az országban, emberekben, ha az ember direkt azt keresi. Fejlődni pedig mindig van/lesz hova. De az, amit sokan művelnek, hogy bármi, de tényleg bármi történik, minden rossz, azzal azért nem lehet egyetérteni. Az meg szerintem az egyik legrosszabb, amikor ahogy a példádban is mondod, valaki külföldön ócsárolja az országot. Nem kell hazudni és valótlanságokat állítani, de nem hiszem, hogy nem tudnák a pozitív dolgokat kiemelni, vagy hogy nem tudnának semmi jót mondani.


Egyébként próbálj meg ne foglalkozni azokkal az emberekkel, akik folyton az önsajnálatba merülnek, mert egy idő után téged is lehúzhatnak. Úgyis te látod és te éled meg a sikereidet, a saját hibádból tudsz tanulni és fejlődni, nem mindig mástól kell várni a megváltást. A folyamatos panaszkodás pedig biztosan nem segítene.

Amúgy közel sem mindenki ilyen, szóval hajrá! :)

2020. máj. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Hány olyan országot tudsz még mondani az EU-ben ahol a média 90%-a a Kormány irányítása alá tartozik, ahol minden fontos szervezetben ügyészség, ász, köztársasági elnök, ab, a vezető pozíciókban a Kormány bábjai ülnek.

Lásd Polt Péter.


Ahol direkt azért csináltak egy közmunkának nevezett kariakat foglalkoztatást hogy kozmetikázzák a foglalkoztatottsági adatokat.

Ahol az ország leggazdagabb embere egy gázszerelő aki olyan buta 2 szót sem tudd angolul. De még a köztársasági elnök is ilyen.


Végül is ö csak az ország 1 embere mi a f...... kéne tudnia angolul.

És ezek vezetik ma az országot. Ahol egy focista többet keres mint egy főorvos.

Ahol a fél ország 10+ éves kocsikkal jár de Ráhelkének 12 millás karorrára futja. Ahol Billiárdokat loptak ki a rendszerböl mégis mindenért Gyurcsány a hibás meg az öreg Gyuri.

Ahol nyelvvizsga nélkül már egyetemre se mehetsz de a Fideszes képviselők 90%-a nem beszél idegennyelvet. Ahol Gyurcsány alatt volt 20% az áfa OV alatt lesz 27. Ahol az EU legmagasabb adót terhei vannak.

Ez az ország az ahol a kormány szétverte a magánnyugdíj pénztárakat.


Ahol azt állítják hogy a kormány mennyi mindent megtesz a családokért a 35 alattiak 70%-ának még sincs gyereke.

Ahol a jelenlegi EMI miniszter szerint 1 betegség legyőzhető a tízparancsolattal.


Dióhelybán ez ma Magyarország. csoda lesz ha 10 éven belül nem omlik össze a gazdaság.

2020. máj. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

A kérdező egy későn érő típus.

Dicséretes a szándéka a nagyobb tudásra!

Nyilván rájött, hogy amit és amennyit tud, az hamis "érték" és semmit sem ér!

Lesz ez jobb is - ha kilép a Fidelitasból; hajrá...

2020. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Viszonyítás kérdése. Ha nyugatra tekintgetünk akkor folyton sírni fogunk hogy milyen rossz itt, mennyire rossz az élet színvonal stb. Ha Indiát, Közel keletet vagy Afrikát nézed akkor még össze teheted a két kezed. Az igazság az hogy a világ nagyobbik felében sokkal sokkal nagyobb nyomor van. Legyünk hálásak hogy a felső 15% -hoz tartozunk. A kormány más kérdés. Az egész magyar politika úgy fos ahogy van, és kilátás sincs jobbra.
2020. máj. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!