Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A parlament önmagát lőtte lábon?

A parlament önmagát lőtte lábon?

Figyelt kérdés
Orbán már arról beszél h visszaadhatjak a parlamentnek a felhatalmazást.

2020. máj. 15. 13:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%
#4: Tudod, mi az az államcsíny (puccs)? Erőszakos hatalomátvétel. Kit puccsolt volna meg? Saját magát? Legalább az alapfogalmakkal nem ártana tisztában lenni... :)
2020. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem, csak Orbánnak (ismét) nem sikerült.
2020. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
#11 Pontos értelmezés kérdése, de nem a fogalommal nem vagyok tisztában, hanem mivel a kérdező nyilván arra gondolt, hogy az ellenzék diktatúrát kiáltott, meg lehetséges diktatúra kiépítésére tett kísérletet, ezért ezt vettem alapul, amikor azt mondtam, hogy még jó hogy nem kell megköszönnünk Orbánnak, hogy nem ezt tette végül. Az államcsíny meg ott jött képbe, hogy a diktatúra esetünkben nyilván azt jelentené, hogy alkotmány ellenesen magához ragadja mind a három hatalmi ágat, amit aligha lehetne békésen megvalósítani. Persze ez már az értelmezés kérdése rész, mert jogilag minden sikeres államcsínyre találnak valami jogi kiskaput az elkövetői, hogy az miért volt jogszerű és szükséges.
2020. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
41%

Ezt igen találó megfogalmazásnak gondolom.


Igen, "lábon lőtte magát"!

2020. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
No és jogilag vajon volt kiskapu a jelenlegi regnálásra? Mert ezt itt sokan keresik, de nem találják.
2020. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!