Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, hogy ha a rendőrség elvisz egy embert rémhírterjesztésért, az a parancs egyenes Orbántól jött? Miért hiszik azt, hogy minden mögött Orbán áll? Ez nem paranoid skizofrénia?

Figyelt kérdés
2020. máj. 15. 20:02
1 2 3
 11/24 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
65%

Mert a politikai kampányok alapvetően egy személyre építenek.

Bárhol jársz a világban, a politikában mindig azt látod, hogy a kampányokat így szervezik meg. Nem véletlenül. Az emberek szeretik a szókimondó, véleményüket felvállaló, karakán stílusú embereket. És ahogy a mondás tartja két dudás egy csárdában nem fér meg, egy politikai ideát két ember nem tud képviselni - előbb-utóbb valamelyiknek nagyobb lesz a támogatottsága.

Ezt a csoportosulást a pártok, mint szervezeti jelenségek is erősítik. Egy párton belül ha két személy imázsa megerősödik, előbb-utóbb az egyiknek le kell győzni a másiknak ahhoz, hogy a párt egységben maradjon. Orbán ezt a küzdelmet nyerte meg a Fideszen belül a nyolcvanas-kilencvenes években és akár tetszik-akár nem, most is tartja vezető pozícióját a pártjában, sőt, kormányon is.

Ennek egyik hátulütője az, hogy mivel ő van kormányon, ő a legfőbb embere az országnak (ami politikailag tudjuk, hogy nem igaz, mert az ország első embere a köztársasági elnök, de ettől most tekintsünk el), a döntések meghozójaként és irányítójaként a figyelem is rá hárul.

De mint mondottam, ez nem magyar jelenség, világszerte így van.

2020. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

A rémhírterjesztéses törvény a paranoid skizofrémia.

Ez a kérdés megint a valóság átértelmezése.

Egyetlen diktátor sem személyesen adja ki a parancsot minden egyes személy letartóztatására. Ő csak elmondja az iránymutatást és a jól képzett apparátus tudja a dolgát. Aki meg nem tudja az repül.

De ezt te is nagyon jól tudod kérdező.

2020. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Orbánnak nyilván nincs semmi köze ahhoz, hogy azokat, akik rosszat írnak róla, elviszik a rendőrök."


Naponta írnak róla rosszat ezen az oldalon is, mégse vitt el egyikőtöket se a rendőrség. Vagy tévedek?

Nem azért vitték el azt a férfit, mert rosszat írt, hanem mert azt terjesztette, hogy a kormány szándékosan meg akarja betegíteni az embereket.


"Ahogy ahhoz sincs köze, hogy az ellene tüntetőket rommá bírságolják a rendőrök."


Senkit se bírságoltak meg amiatt, mert Orbán ellen tüntetett.


Engem Németországban azért bírságoltak meg a rendőrök, mert felmentem a biciklivel a járdára. Mégse fogtam rá Merkelre.

2020. máj. 15. 21:16
 14/24 anonim ***** válasza:
9%

"aponta írnak róla rosszat ezen az oldalon is, mégse vitt el egyikőtöket se a rendőrség"


Az a baj, hogy ennyire hülyék:D

Én se akartam elhinni, de tényleg ennyire meg vannak bolondulva.

Tolja ész nélkül, hogy diktatúra, diktatúra!!!!!4!4!4

2020. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 tgt ***** válasza:
88%

Nyilván nem tud a hatalom mindenkit elvitetni, aki rosszat ír róla. Elég egy-két esetet mutatni, amikor valakit elvisznek a rendőrök és sokan inkább nem írják le a véleményüket.

Az pedig te sem gondolhatod komolyan, hogy nem azért büntetik meg az Orbán ellen tüntetőket, mert a hatalom nem bírja az ellenvéleményt. Szerinted ha szimpátia tüntetést rendeznének Orbán mellett, őket is így büntetnék?

2020. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
11%

"Elég egy-két esetet mutatni, amikor valakit elvisznek a rendőrök és sokan inkább nem írják le a véleményüket"


Tisztára látszik az elrettentő hatás.

Ma is csak 1549 db Orbán Tóbiást láttam.

2020. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
15%
Orbán mindenhol ott van. Ő az Isten. Olvagassa a fészbukot és mondja a rendőrségnek, hogy na kapcsoljátok le azt a bajszos nyugdíjast mer beszólt. Azt jön a tekkes és elviszi. Így működik ez tesó
2020. máj. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Salamon Bálint ***** válasza:
90%

Kabe akkora butasag, mint hogy minden rossz mogott Soros es Gyurcsany all.

Teszem hozza, Viktornak azert van nemi rahatasa a belugyminiszteriumra.

2020. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
25%

A betűk mögött senkiről nem tudni ,hogy ki az és mit akar.Csak okoskodik vagy tényleg álhíreket gyárt.

Pillanatok alatt tudnak az idióta emberek tömeghisztériát kelteni a mostani helyzetben még poénból is.

Ezért kell kimenni érte személyesen,és elbeszélgetni vele,kihallgatni,hogy tényleg veszélyt jelent e vagy csak simán nemnormális.

2020. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg milyen diktatúra az, ahol elviszik a rendőrök az embert, majd délben már otthon is van, majd elnézést is kérnek tőle?:D

Ez a nagy elrettentő hatás?

2020. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!