Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy 2008-es válság idején a Gyurcsány-Bajnai kormányzás alatt megszorításokat vezettek be, míg mostani válság idején meg inkább adtak, nem is keveset? Ennyivel jobban menne tényleg az országnak?

Figyelt kérdés
Nagyon jól emlékszem, hogy mik voltak akkor és most, mivel könyvelési területen dolgozom. A járvány óta követem jobban a politikai eseményeket, és néztem utána pár dolognak, illetve kezdtem el gondolkozni. Igen, a statisztika is azt támasztja alá, hogy sokkal jobb a mostani gazdaság (hogy milyen lesz majd a következő fél évben, nem tudjuk még). A lényeg, hogy válság van most is.

2020. máj. 16. 21:25
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdéseket, annak aki értetlenkedik, 8: olvass utána a gazdaságvédelmi akcióterv összes pontjainak és értelmezd, akkor meglátod, hogy mit adtak.

Össze sem hasonlítható az akkori régi Gyurcsány csomaggal

2020. máj. 17. 02:30
 22/25 A kérdező kommentje:
11: ha nem tudod értelmezni, hogy miket kaptak most a vállalkozások, hol milyen segítséget, az a te bajod...
2020. máj. 17. 02:31
 23/25 anonim ***** válasza:
73%
"gazdaságvédelmi akcióTERV"... mit adtak? Ez egy terv, amiről ráadásul még a portfolio is csak annyit írt 3 napja, hogy "kiszivárogtak" a részletei. Tehát nem valósult meg és senki nem tudja, hogy a valóságban mi lesz fideszt éltető óriásplakátokon kívül.
2020. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
80%

Mivel te se tudod felsorolni milyen "fantasztikus" segítséget nyújt a kormány, segítek:

Komolyan ilyen fantasztikus dolgokat adott eddig a kormány, hogy kötelező a bankoknak(!) lehetőséget adni arra, hogy az emberek szüneteltethessék a hitel fizetését, majd többet kelljen fizetniük, mint szüneteltetés nélkül? Vagy hogy a szinte minimálbéren dolgozó orvosoknak és nővéreknek egyszeri bruttó 500ezres segélyt adott? Vagy hogy nyelvvizsga nélkül is meg lehetett szerezni a diplomát (ez aztán nagyon hasznos...)? 2(!!) százalékponttal csökken júliustól(!) a szocho? Ez komoly?? Adóbev. határidő szept.30 lesz? Hát ha ettől nem ugrálnak az emberek, akkor semmitől... Betegszabi dokumentumait elektronikusan is be lehet nyújtani! Komolyan hálátlanok az emberek, ha ezekitán nem éljeneznek! Az egyetemi hallgatók még jobban eladósodhatnak, hiszen 500e Ft diákhitelt igényelhetnek.

Kifelejtettem valami nagyon fontosat??

2020. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24

kifelejtetted azt, hogy a sok segítség miatt "már annyira nagyon jó nekünk", hogy további segítségre nincs is már szükség, így ez a remek kormányunk a gazdaságvédelmi alapból gyorsan át is csoportosított 82 milliárdot "A Vasútra".

Én abban biztos vagyok, hogy ez a sok jóakarat a kormány részéről egyszer a kérdezőhöz hasonlók szintjén is éreztetni fogja a hatását és eljön majd az a pillanat is, hogy azt nehéz lesz migránsra-sorosra-brüsszelre-gyurcsányra fogni. Kérdés, hogy kókuszukban pislákol-e annyi fény, hogy sikerüljön felismerni a nyilvánvalót.

Kiderül.

2020. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!