Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj hogy néhány rokonom...

Miért baj hogy néhány rokonom kommunista vagy hungarista volt?

Figyelt kérdés
Ahogy én ismertem őket és a rokonaim, nagyon kedves és jószívű emberek voltak. Sokszor mondták, hogy rengeteget adakoztak és mindent megtettek hogy egy szebb világ legyen. Az egyik kommunista rokonom, nyomorogva élte le az egész életét, mert mindenét eladakozta más szegényeknek, később a nagyapám, elég jó viszonyban s volt a tanácselnökkel. Nagyon rendes, dolgozó, tisztességes emberek voltak. Nem tudom miért van, mindenkinek ezzel baja. Ők még egy jobb világban nőttek fel, amikor a haza még számított és az emberek egymás testvéreiként és nem egymás ellenségeiként, tekintettek egymásra. Amúgy mind hittek Istenben, mégha nem is voltak mély vallásosak, de hittek Istenben, még a kommunisták is.

2020. máj. 17. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést, ki mondta hogy baj? Más világ volt akkoriban
2020. máj. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem baj. Amúgy se vetne rád ez semmilyen fényt. Se jót, se rosszat. Csak mondjuk ha esetleg hibáztak valmait, akkor te ne azonosulj az ő hibáikkal. És ez bárkire igaz, hogy bárkinek az esetleges hibái, ha voltak, akkor az annak a hibája, aki hibázott. Vagy pl nemtom, mennyire annak, aki meg pedig látta, de én pl őt sem ítélem el, mert lehetséges hogy félt; és azért nem avatkozott közbe, ha mondjuk látott valami rosszat esetleg. Hogy pl földbe gyökerezett a lába, vagy félt, hogy ő is úgy jár, ha közbeavatkozik.
2020. máj. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ők hittek ezekben az eszmékbe, a legtöbbjük, tanult ember volt és olvastak rengeteget ezekről az elvekről. Az egyik annyira komolyan vette az elveit, hogy az miatt halt meg, éhen, mert mindenét eladakozta.
2020. máj. 17. 01:13
 4/14 A kérdező kommentje:
Mert már többször is mondták nekem, hogy szégyelljem. Igazából, nem is értem mit kellene ebben...
2020. máj. 17. 01:15
 5/14 anonim ***** válasza:
2.vagyok,én olvastam egyszer csomót a kommunizmus elvéről egyszer amikor tudtam, hogy Marxból fogok felelni, és nekem erőteljesen úgy emlékszem, hogy szimpatikus volt a kommunizmus; a másikat azt nem tudom, arról még nem olvastam.
2020. máj. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szálasi Ferenc eszméje volt.
2020. máj. 17. 01:20
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

"Ők még egy jobb világban nőttek fel, amikor a haza még számított és az emberek egymás testvéreiként és nem egymás ellenségeiként, tekintettek egymásra."


Azért a ÁVÓ és ÁVH nem panaszkodhatott, hogy nem találtak embereket, akik jelentéseket adnak a többiekről.

2020. máj. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ők még egy jobb világban nőttek fel"


Ez pedig egy teljesen relatív, hiszen a világ olyan amilyenné tesszük.

2020. máj. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 SzittyaWarrior lvl99 ***** válasza:
82%

"Ők még egy jobb világban nőttek fel"


Jaja, remek lehetett egymást jelentgetni, kínozni és gyilkolni.

2020. máj. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
R*hadjon meg mindegyik aki szidni meri őket! Ők még nem voltak gusztustalan férgek mint sok mai ember... Miért baj ez? Tudotommal mindenki azt gondol és hisz amit csak akar. Tisztelem őket rendületlenül, mert ilyen áldozatokra, sokan nem lettek volna képesek!
2020. máj. 17. 11:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!