Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a transzneműek...

Mit szóltok a transzneműek életét ellehetetlenítő törvényjavaslat elfogadáshoz?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja, arról van szó, hogy volt egy törvényjavaslat, aminek röviden az a lényege, hogy az iratokban az a nem kerül be, amivel az egyén megszületett. Így hiába esik át egy transznemű a műtéteken, egyéb kezeléseken és egyéb dolgokon, az irataiban a szülési neme lesz, holott már nem úgy néz ki, mint ami ahhoz passzol, illetve nem is aszerint él.


Ez szerintem egy hatalmas nagy visszalépés volt, hogy be lett vezetve. Ráadásul semmi különösebb értelme nem volt, nem érint akkora réteget, hogy ezzel bárki is vissza tudjon vele élni, és igazából csak a transzneműek elleni negatív diszkriminációt növeli.


2020. máj. 19. 15:08
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/145 anonim ***** válasza:
5%
Ha nem tetszik akkor tessék menni szavazni másik pártra.
2020. máj. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/145 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon helyes! Semmilyen devianciát, nem szabad támogatni.
2020. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/145 anonim ***** válasza:
72%

Borzalmasnak tartom.


Én heteroszexuális, keresztény lány vagyok, de teljes mértékben megértem a transzneműeket. Én 18 évig kellettem egy olyan vezetéknévvel élni, amit gyűlölök, ami nem én voltam (apám, akinek az a neve volt egy vadállat). El sem tudjátok képzelni az a boldogságot, mikor végre önmagam lehettem a nevem megváltoztatása után. Előtte csak szenvedtem, mert olyan valami volt rám kényszerítve, ami nem én voltam.


Szerintem a transznemű embereknek is hasonló érzés lehet ez a születési nemükkel, szóval borzalmasan sajnálom őket, hogy egy ilyen országban kell élniük, ahol ki vannak szolgáltatva álszent, képmutató politikusok hóbortjainak.


24/L

2020. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/145 anonim ***** válasza:
27%

83


Vannak akik komolyan jobban érzik magukat ilyenektől? Mármint attól, hogy megváltoztatod a neved, az apád még egy vadállat marad, és a múlt sem lesz semmis. Ugyanígy attól, hogy beírnád, hogy nő vagy, holott amúgy férfi, csak gondoltál egyet, még nő maradsz. Vagy hogy egy egyszerűbb példát mondjak: Hiába írod rá az 1 literes flakonra, hogy két literes, az attól még nem lesz nagyobb.

2020. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/145 anonim ***** válasza:
24%

83

Sajnos az apád nevével együtt az összes az ő nevét viselő ősödet is megtagadtad. Akik pedig azért éltek, hogy egyszer majd te (is) megszülethess.

És a problémát csak látszatra, a felszínen oldottad meg, mert a lelkedben megmaradt minden baj, amit apád okozott.

A névváltoztatás nem oldott meg semmit, majd meglátod.

2020. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/145 anonim ***** válasza:
100%
84-es a vagyok. Kicsit belekeveredtem, de azért remélem, érthető így is. :D
2020. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/145 anonim ***** válasza:
91%

"Sajnos az apád nevével együtt az összes az ő nevét viselő ősödet is megtagadtad. Akik pedig azért éltek, hogy egyszer majd te (is) megszülethess."


Nem, nem azért éltek, hogy megszülethessek. Pl. az ük-ük-ükapám biztos nem azt tartotta életcéljának, hogy "azért élek, hogy majd egyszer legyen egy Adél nevű ük-ük-ükunokám". És őszintén szólva, ez az ősök megtagadása szöveg nevetséges, főleg úgy, hogy lány vagyok és a nők nagyon nagy része a házasság miatt megváltoztatja a vezetéknevét. Akkor ők mind megtagadják az őseiket?



"És a problémát csak látszatra, a felszínen oldottad meg, mert a lelkedben megmaradt minden baj, amit apád okozott."

Szerinted látszat, szerintem meg komolyabb, mélyebb hatása van. Mióta nem az ő nevét kell viselnem, nem szégyenkezem, nem szorongok, egyszerűen sokkal boldogabb vagyok. És ezt nem neked kell elhinni, mert attól, hogy te nem hiszed el, attól én még sokkal szabadabbnak és boldogabbnak érzem magam.

2020. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/145 anonim ***** válasza:
13%

Bár nem ez a kérdés, de a névváltoztatás -normálisan- nem az előző megtagadását, hanem az újat szimbolizáló közösséghez tartozásÉRT van, és nem valami ELLEN.

A férjezett nő az új családjába, a nevet magyarosító a magyarságba tartozását fejezi ki a névváltoztatással.


Azt is félremagyarázod, amit az őseidről írtam. Nyilvánvaló, hogy nem személy szerint te voltál a célja az őseid életének, de úgy általában a családok minden generációja az utána következőben való továbbélésért él és dolgozik. És ennek az x-edik generációnak az egyik egyede vagy te is a családodban. Beléd van kódolva, tetszik vagy nem.

2020. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/145 anonim válasza:
80%

Semmi értelmét nem látom, mi a jó ebben vagy kinek jó ez, viszont kitol egy kisebbséggel, amely nem árt senkinek.

Vajon melyik csoport lesz a következő?

2020. máj. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/145 anonim ***** válasza:
12%

"viszont kitol egy kisebbséggel, amely nem árt senkinek."

Na itt a gond hogy ez nem igaz!

Mondhatod rá hogy ez csak ilyen meg olyan jogok kiterjesztése, de bizony vele jár az hogy megváltoztatja azt a társadalmi szemléletet, ami ma is alakítja az életünket. Egészen addig nem veszed észre hogy ez milyen módon jelenik meg, amíg személyesen neked nem okoznak vele kárt pl. azzal, hogy a gyerekedet viszi el téves irányba, mert nem taníthatod azt neki hogy ez nem helyes, hiszen azt látja hogy a törvény is engedi.

20 éve még vicceltünk azzal, hogy nem gond amíg melegek jogaiért küzdenek, csak kötelező ne legyen - ma meg már bizony itt tartunk, hogy a fiataloknál szinte kötelező kipróbálni, mert addig nem elég modern, elfogadó meg haladó amíg nem volt barátnője mellett pasival is szex.

nem véletlenül tanítják már az óvodában a tanmesét arról, amikor a kismalachoz a farkas bekéredzkedik és először csak a lábát dughatja be a házba - mert már régen is tudták, hogy aki enged kicsit is, pedig tudja hogy nem lenne szabad, mert veszélyes - azt bizony felfalják.

2020. máj. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!