Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Toroczkai...

Mi a véleményetek Toroczkai programjáról?

Figyelt kérdés
[link]

2020. máj. 27. 18:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
57%

Igen, jól sejtettem, egy elnyomó rendszert akar létrehozni valamilyen 19. századi paraszti romantika jegyében a 21. században.


Köszönöm, nem kérem.

2020. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:

Nagyjából rendben is lenne. De a szingapúri modellről nem tudom, hogyan működne, annyira különböző a helyzet.

Az osztott földtulajdonokat most kezdte a kormány rendbetenni, és nem lesz rövid folyamat.

2020. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
33%
Egyszer már láthattuk, hogy a jól működő TSZ-ket hogy verték szét a földosztással, de majd most jobb lesz? Hatékonyság növelésről miért nem esett szó?
2020. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a szingapúri modelltől olyan messze állunk, hogy még a szele sem ér el idáig...

Jó párszor voltam ott, és mindig kiválóan éreztem magam.

Lenyűgöző az a tisztaság, gazdagság, nyugalom és gazdasági pezsgés ami ott van. (ott is autokrácia van, csak az ottani főnök nem jár Grazba kezelésre)

A Changi repülőtértől eldobtam az agyam, pedig jártam vagy 70 reptéren szerte a világban, de hozzá mérhetőt sehol sem láttam.

Ugyanez vonatkozik a kikötőjére is.

Kb. 30 évvel vagyunk jelenleg lemaradva tőlük!

2020. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 A kérdező kommentje:

#11-14.


Mitől elmaradott ez a módszer?


Nem a kommunista TSZ-t állítanák vissza, hanem új hangya szövetkezetet építenének, amelynek az a lényege hogy megmarad a magántulajdon, minden gazda továbbra is önállóan munkálkodhat a földjén és gazdálkodik. Az új hangya TSZ pedig segít a beszerzés során, az értékesítés és logisztika során.


A szingapúri modelltől jócskán messze vagyunk, de ha azon dolgoznánk hogy olyan legyen, akkor sikerülne is. Ott is nagy húzó erő a turizmus.

2020. máj. 27. 21:48
 16/67 anonim ***** válasza:
Egyszerűen fantasztikus, már csak meg kéne valósítani.
2020. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:

"Az új hangya TSZ pedig segít a beszerzés során, az értékesítés és logisztika során."


Pont ezért, hatékonyságot nem növel, rádióban a kamara elnöke arra panaszkodik, hogy hiába kínálnak ingyenes képzést nem mennek el, nem küldök el az alkalmazottaikat. Arról miért nem beszél, hogy 8 millió tonna importált gabonából mennyi kerül vissza?

2020. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
73%

" Ott is nagy húzó erő a turizmus."

Nem azonos kategória!

A 5 milliós Szingapúr idegenforgalma nem mérhető magyar léptékkel...

És a gazdasága sem.


Ők nagyon profin kihasználták a földrajzi adottságaikat.

Mi ezt módszeresen elcsesszük.

Nem Torockai lesz a magyarok megváltója, mert túl szűk látókörű, begyepesedett, bigott.

2020. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:

14

Olyan messze, mint a körülményeiktől. Egy csöpp városállam a brit gyarmati múltból, óriási népsűrűséggel, kínai+indiaiakkal, meg egy csomó szórvánnyal.

2020. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 A kérdező kommentje:
Ez nem egy ingyenes képzés, hanem amolyan kötelező dolog.
2020. máj. 27. 22:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!