Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki az a hülye aki elhiszi,...

Ki az a hülye aki elhiszi, hogy a btto 400 ezres fizetés valóság?

Figyelt kérdés

Senkit nem ismerek aki ennyit keresne. Nagy kamu a KSH.


"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok"


Winston Churchill


2020. máj. 28. 14:26
 51/108 anonim ***** válasza:
94%

Az átlagot Budapest és Pest megye húzza fel, a többi 18 megyében kevesebbet bért kapnak.

Egyénekre lebontva 10 emberből 7 kevesebbet keres, 3 többet.

2020. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
94%
De itt a GyK-n ez utóbbi 3 mond véleményt...
2020. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 anonim ***** válasza:
16%

"Soroljl fel még párat a prezin kívül!"


Aimotive, Bitrise

2020. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 anonim ***** válasza:
72%

46-os, kedves agyalágyult barátom, fogd már fel, hogy amikor egy ORSZÁG dolgozó ÁTLAGÁRÓL beszélünk, akkor NEM RÓLAD és NEM RÓLAM van szó.


Én történetesen az említett átlegbér fölött keresek, és alkottam már pár dolgot, amire te valószínűleg nem volnál képes. :-)


De amikor egy ÁLLAM ÖSSZESÍTETT mutatóiról beszélünk, akkor nem az egyéni kivételek számítanak, és ha az adott állam RENDSZER SZINTŰEN ROSSZUL MŰKÖDIK, elhanyagolja a tehetségeit, túlfizeti a tehetségtelen, semmihez sem értő politikai bérenceit, azaz teljesen KONTRAPRODUKTÍV bérezést és folyamatos TÁRSADALMI IGAZSÁGTALANSÁGOT tart fent, akkor abban az államban valami NINCS RENDBEN.


És ezt nemcsak, hogy ki lehet, de KI IS KELL MONDANI!


Magyarország, és a többi posztkommunista állam a térségből, ugyanis éppen AZÉRT SZAR HELY, mert a tehetségeit nem becsüli, sőt, ELÜLDÖZI.



"Mi tart vissza, hogy Nobel-díjjat kapj?" - írod. Hát engem ugyanaz, ami téged: nem tartok ott tudásban, tizenöt év folyamatos felsőoktatási képzés ellenére.


DE HA OTT TARTANÉK, AKKOR SEM KAPNÉK, mert Magyarországon se infrastruktúra, se kutatásfejlesztés nincsen.


A "MAGYAR NOBEL-DÍJASOKNAK" gúnyolt magyar SZÁRMAZÁSÚ, ámde KÜLFÖLDI Nobel-díjasok épp azért lehettek azzá, mert 95%-ban elhagyták ezt a szemétdombot és olyan országokba mentek, amelyek támogatják a TEHETSÉGET.


Szilárd Leó, Teller, Wiegner és a legtöbb magyar származású Nobel-díjas NEM VÉLETLENÜL LETT KÜLFÖLDÖN azzá (és gazdaggá).


"El lehet innen menni", válaszolhatod erre gyurcsányosan, és igen, el lehet. De azzal együtt is, ha minden tehetséges embert elüldöz, ez az ország csak még nagyobb sz...rrakás lesz általa.


Az igazi probléma igenis az, hogy a legnagyobb keresetekhez, főleg az állami szférában (de egyre inkább az üzleti életben is!) POLITIKAI ALAPON lehet hozzájutni, míg a valódi tehetség és tudás egyáltalán nincsen megfizetve, néhány szerencsés kivételt leszámítva - semmilyen területen.


Fröcsögheted itt az individualista baromságaidat, amikor egy ORSZÁG helyzetéről beszélünk, ez nem érv, sőt, KRETÉNSÉG.


Nem mehet el mindenki külföldre dolgozni, kutatni, felfedezni, feltalálni - MERT MEGSZŰNIK AZ ORSZÁG, basszus, és még f.sabb hely lesz!

2020. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 anonim ***** válasza:
3%
Sok a baj a fejedben 15 év felsőoktatás után. Ugye 15 évig csináltál 1 diplomát? Vannak ilyen emberek. Általában azok sírákoznak így.
2020. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim ***** válasza:
87%

49-es, nem én pontoztalak le, csak szólok. Számomra a válaszaid nem tartoznak az értékelhető kategóriába SEM.


Érvelni sem vagy képes, társadalmi folyamatokat egészében látni, egy ország STRUKTURÁLIS tényezőiről értelmesen beszélni, JELENSÉGEKET megragadni sem igazán sikerül.


Két dolgot csinálsz: kiragadott példákkal (kivételekkel) dobálózni és a saját, individualista szemszögedet nyomatni az EGYÉNI érvényesülésről. Csakhogy ez nem tesz egy ORSZÁGOT élhetőbbé, és nem alkalmas átfogó társadalmi folyamatok befolyásolására.


A hülyeséged már ott megbukik, hogy aki pl. alulfizetett a tehetségéhez, tudásához képest, az már a minőségi oktatást sem tudja biztosítani a gyerekeinek például.


És lehetsz olyan cinikus vagy komplett hülye, hogy azt mondd a borsodi közmunkás gyerekének: SZEREZZ NOBEL-DÍJAT! TALÁLJ FEL VALAMIT!


CSAKHOGY A NOBEL-DÍJHOZ VEZETŐ ÚT A FASORI GIMNÁZIUMBAN KEZDŐDÖTT a magyar Nobel-díjasok számára is, ahová az a gyerek, aki könyvet se látott hét éves koráig, SOSEM JUT EL, a tehetségétől függetlenül!

2020. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 anonim ***** válasza:
91%

Én így látom a kereseteket:

Oligarchák:kitömik őket rendesen

Közszféra:mindig is gyatrán fizetett csak az biztos fizetik rendesen a járulékokat

Multik:minimálbértől a több százezres fizetésig

Maszekok:Papíron minimálbéren a többi zsebbe megy

Közmunka 54000 megélhetéshez kevés éhenhaláshoz sok


Na most ezekből valahogy kihozták a 400 ezres bruttót

De kábé olyan mint Columbo felesége csak beszélnek róla de még senki nem látta!

2020. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
91%

55/ Hármat, kicsi szívem, EDDIG. :-)


Sajnos túlságosan agyalágyult vagy ahhoz, hogy felfogd, hogy NEM SIRÁNKOZTAM, mert nekem személy szerint NINCS RÁ OKOM.


Én egy ország rossz, értékvesztett működéséről beszéltem és a hibás társadalmi berendezkedésről, ami jellemzi.


De nem várom el, hogy ezt megértsd és TÁRSADALMI szinten legyél képes folyamatokat és jelenségeket megragadni.


A buta, korlátolt ember nem lát tovább a saját személyes nézőpontjánál, egyszerűen nem elvárható tőle az a fajta DISTANCIA, ami szükséges hozzá, hogy kívülről szemléljen és megértsen bizonyos nagyobb jelenségeket.


Te foglalkozz magaddal, a fizetéseddel és képzeld azt, hogy Nobel-díjas leszel. Meg vadakat terelő juhász!


A felnőttek itt társadalmi problémákról beszélgetnek. Nem siránkoznak, legfennebb siratnak (egy országot). S ez nagy különbség!

2020. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 anonim ***** válasza:
74%

Ebbe az átlagolásba beletehetnék azt is,hogy :

X millió dolgozó emberből

200e alatt hányan keresnek

200e től 400e ig hányan keresnek

400e től a plafonig hányan keresnek.

Valami ilyesmi lenne az arány :

60%

35%

5%

2020. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/108 anonim ***** válasza:
95%
A "felső tízezer" húzza fel az átlagot. A legnagyobb bűnözők többet keresnek egy nap alatt, mint te vagy én egész életünkben.
2020. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!