Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ellenzéki szavazótábo...

A magyar ellenzéki szavazótábor miért nincs tisztában a "tolerancia", és az "érvekre épülő vita" mint fogalmak valódi jelentésével?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 21:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, én itt már sok fideszessel vitatkoztam, ha érvekről van szó, akkor általában én írom az utolsót.
2020. máj. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
63%

Az előzőhöz tudok csatlakozni (11-es), ugyanez a tapasztalatom. Én ellenzékiként folyamatosan érvelek, tényeket sorakoztatok, próbálok értelmesen vitázni, a fideszes vita"partnerek" meg jelzőket és minősítéseket dobigálnak, gyurcsányoznak, nem ritkán egész egyszerűen hazudnak egyet vagy szándékosan rágalmaznak, személyeskednek.


Most is pont egy ilyen vitában vagyok egy elvakult fideszessel egy másik csoportban, és nem adom fel. De egyszerűen nem is reagál az érveimre, mintha le sem írtam volna őket, jön egy kinyilatkoztatással, egy szubjektív véleménnyel, és sajnos tényleg, tudatosan hazudik is.


Ezzel mit kezdjek? Tolerálnám én az érveit, ha volnának, vitáznék szívesen vele észérvekkel, ha képes volna rá. De egyszerűen nem sikerül.


Bizonyára lehetnek ilyen ellenzéki szimpatizánsok is (az IQ-szint nem politikai alapon van kiosztva), ezt nem vitatom.

De az biztos, hogy az én itteni tapasztalataim szerint a kérdező által leírt jelenség elsöprő többségben a fideszesekre jellemzőbb, sokkal inkább mint az ellenzékiekre.

2020. máj. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
55%
Láthatjuk ezeket a nagy vitákat?:)
2020. máj. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
77%

"#5: Ki is volt az, aki azt mondta, hogy az MTA-t a földdel kellene egyenlővé tenni? Azt hiszem, valami Kóka János, gazdasági miniszter, egy SZDSZ nevű pártból..."


Szóval egy már nem is létező pártnak egy - a politikai életből már kiszállt - figurája azt a véleményt osztotta 10 évvel ezelőtt, hogy az MTA-t a földdel kell egyenlővé tenni. És szerinted ez egy legitim, szakmailag alátámasztott, körüljárt és elfogadható érvnek számít.

2020. máj. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
39%

#14 Tudom hogy szokásotok a hülyét játszani, ez az őszödi beszéd kapcsán ment is egész héten, de Kóka ABBAN az szdsz-ben volt politikus és ANNAK a kormánynak volt 2004-2008 között a gazdasági minisztere, amelyik javában tönkretette az országot akkor éppen és a miniszterelnöke gyurcsány volt. Az a gyurcsány akit most is kormáynra akartok segíteni - ugyanazzal a holdudvarral, ahogy láthatjuk Karácsony körül is újra pozícióba helyezve ugyanazokat az embereket.

Most meg a fidesz vádoljátok azzal, amit akkor ez a Kóka ki is mondott, hogy meg kellene tenni.

2020. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:

"Én ellenzékiként folyamatosan érvelek, tényeket sorakoztatok, próbálok értelmesen vitázni..."


Milyen témakörökben?

2020. máj. 30. 09:16
 17/64 anonim ***** válasza:
50%
Én még mindig várom a vitát, lehet jelentkezni a baloldaliaknak.
2020. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:
Szerintem nem írnak témakört, a vitát pedig elfelejthetjük. Pedig direkt összeállítottam egy könyvtári és online forrásgyűjteményt. De gondolom jöttek volna az olyan igénytelen "forrásaikkal", mint a 444, hvg, index, mérce...
2020. máj. 30. 09:33
 19/64 anonim ***** válasza:
80%

"#14 Tudom hogy szokásotok a hülyét játszani, ez az őszödi beszéd kapcsán ment is egész héten, de Kóka ABBAN az szdsz-ben volt politikus és ANNAK a kormánynak volt 2004-2008 között a gazdasági minisztere, amelyik javában tönkretette az országot akkor éppen és a miniszterelnöke gyurcsány volt."


Nem játszom a hülyét, egyszerűen rossz az érvelésed. Mire akarsz kilyukadni? Arra, hogy amiért Kóka a Gyurcsány kormány tagja volt, értelemszerűen Gyurcsány is azonos nézeteket vall, mint ő? Ezért nem szabad Gyurcsányra szavaznia annak, akinek fontos az MTA függetlensége? Már ez is ingoványos feltételezéseket fogad el axiómaként, de egyáltalán mi köze van ahhoz, hogy akkor most az MTA bedarálása szakmailag indokolt e, és hogy volt e erről érveken alapuló vita a fidesz részéről? Semmi.


"Most meg a fidesz vádoljátok azzal, amit akkor ez a Kóka ki is mondott, hogy meg kellene tenni."


Mert nem igaz? Tudatosan visszatartotta Palkovics a MTA törvény által megillendő költségvetési támogatását, hogy kivéreztesse őket. Megállapodtak abban, hogy elvégeznek egy vizsgálatot/hatástanulmányt az MTA működéséről, hogy hol és mennyire lehet indokolt változtatni, de az épphogy elkezdődött, máris felállították az Eötvös Loránd kutatói hálózatot és belekényszerítették az MTA releváns részegységeit. És ezt igazából még lehetne sorolni.


Nem akarom újranyitni az MTA vitát, de egyszerűen rossz az érvelésed, nem releváns. Felhoztam példaként az MTA-t, hogy ott mennyire nem ismertétek a "tolerancia" és "érveléseken alapuló vita" fogalmát. Erre előkeresel egy rég eltűnt párt rég eltűnt ember véleményét, mint érv? Nem releváns ember. Semmivel sem cáfolja azt, hogy a fidesz nem-e erőszakosan vitte végig az akaratát, vagy az MTA ne próbáld volna meg ésszerűen tárgyalni. A DK-t, vagy az Mszp-t jellemezheti az, hogy Kókával dolgoztak együtt, de ennyi, és még ez sem kapcsolódik az én példámhoz.

2020. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:

"#14 Tudom hogy szokásotok a hülyét játszani, ez az őszödi beszéd kapcsán ment is egész héten, de Kóka ABBAN az szdsz-ben volt politikus és ANNAK a kormánynak volt 2004-2008 között a gazdasági minisztere, amelyik javában tönkretette az országot akkor éppen és a miniszterelnöke gyurcsány volt."


Igen, valószínűleg többek között ezért lett Kóka János most a Fidesz tanácsadója, és KORMÁNYDELEGÁCIÓKban vesz részt, az Orbán-kormány képviseletében. Az egykori nagy "ellenség"...


De őszintén nem tudom, mire akarsz Kókával kilyukadni, egy valamikori törpepárt kérészéletű, megbukott elnökével, akit már akkor is full idiótának tartottam, amikor kormánytag volt.


És mit bizonyít, hogy ő is egy kretén, nemcsak a komplett Fidesz-vezérkar az? Nyilván most épp azért került a Fidesz közelébe, mert összeér ami összetartozik...


Ettől függetlenül ő - ahogy írod - valóban GAZDASÁGI miniszter volt, beszélhetett baromságokat a felsőoktatásról, de NEM HOZZÁ TARTOZOTT, szerencsére, a szakterület.


És TÉNY, hogy a Fidesz viszont MEGCSINÁLTA, véghez vitte az MTA politikai leigázását és tönkretételét, Palkovics László SZAKMINISZTER vezetésével és a miniszterelnök áldásával.


Lehet, hogy az ötlet pont Kókától származik, aki most a Fidesz-kormány nagy barátja. És akkor mi van? Attól a VÉGREHAJTÁSA még a Fidesz-kormányt jellemzi, mert ők ültették gyakorlatba.

Elég szégyen, hogy amit Kóka, gazdasági miniszterként, a saját kormányán nem tudott keresztülvinni, azt most a Fidesz talpnyalójaként az Orbán-kormányon simán átvitte (már ha az ő ötlete volt) és megvalósította.

Úgy látszik, az SZDSZ még holtában is képes a kutyát csóváló farok lenni...

2020. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!