Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ellenzéki szavazótábo...

A magyar ellenzéki szavazótábor miért nincs tisztában a "tolerancia", és az "érvekre épülő vita" mint fogalmak valódi jelentésével?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 21:16
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
60%

"Mint te is írtad, a vita források tükrében történik. Tőled nem kaptam semmit, pedig állítottál dolgokat."


Fejtsd már ki nekem, hogy ha én várok el forrásokat, akkor miért vagyok egy lusta dög, aki semminek sem tud utánanézni, miközben te önkényesen szelektálsz is még "bulvármédiának" hívva kb. az egész ellenzéki, vagy semleges online teret? Ráadásul úgy, hogy a te forrásod is ezekből a "vitát berekesztő" bulvárokból szemléz? Ráadásul olyat kérdezel, amit a saját forrásod is megválaszol egy bekezdéssel.


"A törvényt azért említettem meg, mert abban bele van foglalva, hogy miként zajlik a dolgok költségvetési része."


Azt pedig végképp nem értem, hogy miért erőlteted ennek a törvénynek a vizsgálatát, mikor ezt a vita egyoldalú lezárásaként júliusban szavazták meg, holott a mi vitánk tárgya a JÚLIUSIG tartó MTA vs kormány vitakultúra. Nagyon kihozol a sodromból, hogy a vita eredeti témájával és kereteivel sem vagy tisztában, de hogy ezek tetejében még "cirkuzolsz" is...


Mint mondtam, nekem nem kell többet hozzáfűznöm a dolgokhoz ahhoz, hogy egy külső szemlélő dönteni tudjon, de most még arra is sikerült rávilágítanom, hogy mennyire hipokrata módjára viseltetsz a vitakultúra terén.

2020. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
41%

#60 "Ha az MTA és a Fidesz közt nem történt érveken alapuló vita, akkor mi tartott hónapokon keresztül?"

Az történt.

De megszokhattad már, hogy a vitapartneredhez hasonlóknak akkor érdemi egy vita, akkor van valós egyeztetés, ha a végén az ő véleményük győz, ha az ő akaratuk teljesül.

Lényegtelen hogy azért ez a kormány került hatalomra mert az emberek azt akarták hogy az történjen amit ők terveztek, amit ők akartak megcsinálni, nekik csak az lenne a jó, ha mindez menne a kukába és akkor is az történne amit ők akarnak, ha a választáson alul maradtak. Akkor is ha a választók pont az ellenkezőjére választották meg a kormányt.

Érveken alapuló vita nála az, aminek a végén neki tetsző az eredmény. Mindegy hogy volt-e valójában vita és az milyen volt.

2020. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 A kérdező kommentje:

#62

Igen, megszoktam már, de az én hibám ha még abban bízom, hogy le lehet velük folytatni egy adatokkal alátámasztott vitát.

Ebből a dologból újra csak annyi jött le, hogy ne vitatkozz kormányváltóval mert:

-Állít valamit alátámasztás nélkül (a bulvársajtó nem tekinthető forrásnak a folyamatos csúsztatásaik miatt)

-Körmondatokban, de eltereli a vita tárgyát ideológiai irányba

-Nárcisztikus


Szerintem tegyünk pontot ennek a végére, a tanulság és következtetés le van vonva. A beszélgetést lementettem, mint példát arra, hogy miért ne hazudozzunk pl az MTA ügyről :)

2020. jún. 2. 09:58
 64/64 anonim ***** válasza:
59%

"Lényegtelen hogy azért ez a kormány került hatalomra mert az emberek azt akarták hogy az történjen amit ők terveztek, amit ők akartak megcsinálni"


Nem "terveztek" semmit, 2010 óta NINCS VÁLASZTÁSI PROGRAMJA a fidesznek.


A 2010-es választási programba pedig AZ ELLENKEZŐJÉT írták mindennek, amit csináltak azóta.


(Megjegyzem, a 2010-es választási programjuk és kampányuk alapján - életemben először és utoljára - sajnos én is rájuk szavaztam. Mindennek, amit akkor ígértek, A TÖKÉLETES ELLENKEZŐJÉT tették 2010 és 2014 között is, azóta pedig azt ígérik csak: "Folytatjuk!". És folytatják is: a HAZUDOZÁST!)


A nép pedig 2010-ben akarta utoljára - velem és sokakkal együtt - valódi többségben azt, hogy ők kormányozzanak. 2010 óta egyszerű többségük sincs a választók körében, nemhogy kétharmaduk! (Persze kétharmadot hamisítanak maguknak mandátumszámban, 45%-ból meg 48%-ból...)

2020. jún. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!