Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! (16-30) Milyen...

Fiatalok! (16-30) Milyen ideológiát vallotok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a társadalom, ha majd mi leszünk hatalmon. Szerintem a fiatalokban van a jövő és nem a félig múmia 50-80 éves bácsikákban és nénikékben, akik még csak nem is haladó szelleműek és még egy teljesen másik világban nőttek fel, teljesen más elvekkel, mint amik a jelenlegi világunkban aktuálisak és előre vezetők lennének.

2020. jún. 1. 14:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
26%

Ezen jót röhögtem! El ne gondold már h majd a ti generaciotok fogja iranyitani a világot! Hatterhatalmak iranyitjak most is azok meg vén foszerek!

Előbb még le kell tennetek valamit az asztalra!

Hatalmas anyagi javakat,anelkul nem tudtok semmit csinalni csak szajhoskodtok. Aztan kell még

Batorsag,cselekvokepesseg,es becsületesség.

Annyira gáz a viselkedesetek h az idosebbeket lenezitek akik a haboru utan ujraepitettek az orszagot. Csak azert mert idosebbek lenezitek őket. Nem vagytok kulonbek naluk durvan eloiteletesek vagytok veluk szemben!


A mai korosztaly videojatekon nőtt fel. Míg azvidosebb korosztaly sok mindent megtanult! Akkor megis hogy akartok ti orszagot kormanyozni a videojatekos tudasotokkal vagy mi? Dedo!


Inkabb menjetek vissza a cuszlis uveghez.

2020. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
13%

Amugy igy elnezve benneteket nemtörödöm narcisztikus és korrupt tarsadalmat epitetek ha hatalomra kerültök.

Videojatekert eladjatok az orszagot Sorosnak.

2020. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:

Utolsó

Addigra te úgyse élsz már.

Törödj bele, hogy a kérdező korosztálya a jövő, ha őket cseszegeted, a fidesz még hamarabb megy majd a szemétdombra. :D

2020. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 A kérdező kommentje:
Mi le is fogunk, a mi generációnk, nagyon nem szereti, a diktatúrát, az autoritárius és totális berendezkedést és a pénz uralmát. A háttérhatalmat szerintem, pont ez a generáció fogja megdönteni. Te és az idősebbek az igazán lenézőek. Nem bírjátok elfogadni, hogy az idő halad és hogy már más szelek fújnak, mint anno, amikor ti voltatok fiatalabbak. Ugyan... Soros! Ő is egy háttérhatalmi tőkés, de nem mindenért ő a felelős. A világ a szabadság, az egyenlőség és a testvériség felé halad. A forradalmak és a fejlődés az emberi evolúció részei. Nem hiszek abban, hogy más embereknek, egész nemzeteket vagy a népet kellene uralni, nem hiszek abban, hogy bármelyik munka értéktelenebb lenne, abban hogy egyeseknek plusz jogaik vannak. A kapitalistáknak (pl. Soros) nem ez a céljuk. Szerintem még nem is beszéltél fiatallal...
2020. jún. 1. 21:54
 35/78 A kérdező kommentje:
33.-nak igaza van, attól hogy téged jól kimodtak, kívülről, belülről, az nem azt jelenti, hogy ne menne ez az imperialista diktatúra is a levesbe, mint sok másik is (pl. monarchiák, bár megjegyzem, szinte már azon a szinten vagyunk).
2020. jún. 1. 21:58
 36/78 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Bocsánat előre a személyeskedésért, de mivel te is megengedted magadnak én is elkezdem.


Ez érdekes, ennyi idős korukra már ki szokták nőni ezt a baromságot az emberek. Én 20 vagyok, úgyhogy majdnem veled egy idős, a középiskolában sok hozzád hasonló punk volt. Mindegyikük valami kiközösített, szekált balpénisz volt, aki felvett magának valami szélsőséges és kirívó ideológiát, hogy "kilógjon a sorból", holott igazából csak beállt egy másikba.

Legbelül jól tudták, hogy ők is csak azért csinálják, hogy tartozzanak valahová.


Az anarchisztikus világképet te amúgy hogyan képzeled el? A legtöbben, akik hozzád hasonlók, azt képzelik, hogy ez majd felszabadítja őket az "elnyomó társadalom béklyója alól", holott az anarchizmus csak egy másik réteg uralkodásának nyitna utat. Jelenleg a ravasznak áll a világ, a kizsákmányolók a megkentségükkel játszák ki a bürokrácia kiskapuit és így használnak ki másokat. De van egy nagy különbség. Ha itt lebuknak, akkor nekik annyi. Az anarchiában a nagyobb kutya ba$zik, aki erősebb, aki elvetemültebb. Naiv dolog azt hinni, hogy a te csapatod lenne ez. Anarchia esetén el tudom képzelni, hogy a punkok lennének az elsők, akiket sggbe tennének, mert azt el szoktátok felejteni, hogy a valóban veszélyes embereket valamennyire az igazgatás akadályozta volna addig, de az anarchia őket is elszabadítaná.


31. Ugyanazt csinálja, mint a kérdező, csak a másik irányba. Tetszik tudni az internetet tájékozódásra is lehet használni. Lehet hülyének nézni a fiatalokat, de a lexikális tudása ennek a generációnak átlagosan nagyobb, mint az előtte lévőnek, mert nekünk már hatalmas mennyiségű lehetőség és információ áll rendelkezésünkre. Ez egy előnye az új technikának. Természetesen megvannak a hátrányaink és hiányosságaink is, de egyoldalúan kijelenteni, hogy csak a videójátékokhoz értünk elég naiv dolog.

2020. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 A kérdező kommentje:

Honnan a fenéből vetted hogy én punk vagyok? Az anarcho-kommunizmus nem punkot jelent. Uralom nélküli rendet, melyben az egyén saját magában és saját magán, mindenhez joga van, kivéve olyan dolgokhoz, ami a másik egyént károsítja. Én erősen elköteleződött mahnoista vagyok, de Bakunyint ismerem el fő ieológusként, valamint Marx gazdasági gondolatait vallom a magaménak. Az anarcho-kommunizmus már létezett a kommün alatt, ukrajnában és a spanyol polgárháború alatt. Az anarcho-kommunizmus erősen széljobbellenes és antikapitalista, amelyben a jövő rejlik. A kapitalizmus már csak a múlt lesz, kinek van arra szüksége hogy versengjen és hogy a pénz mindenek felett legyen?! Nem szabadítaná el őket, ugyanis az anarchiában, van egy társadalmi mérleg és a társadalom és nem holmi erőszakszervezetek tartják fent a rendet. A társadalom kitaszítja magából azon egyéneket, akik nem bírnak beilleszkedni. Az anarcho-kommunizmusban legális minden, tehát az önbíráskodás is (nehogy azt hidd hogy most olyan biztonságban vagy, már azért is eljárás indulhat, ha paprika spray-vel belefújsz a szemébe) és magadat is meg tudod védeni. Az iskolákban sem holmi testnevelés órákat, hanem önvédelmi oktatást kellene bevezetni.


A kommunizmus pedig a tőke uralmának a megdöntése.



Nehogy azt hidd! A kormány, a kapitalizmus, tahát ha van kormány és vannak cégek is van kizsákmányolás is.

2020. jún. 1. 22:39
 38/78 anonim ***** válasza:
100%

Egy kerdesem van csak! Vagyon nélkül hogy akarjatok megvalositani a hatalmat?

Van több penzetek mint a bankatoknak meg multiknak?

Van olyan technologiatok mint a nasanak? Muholdak? Mediatok? Van ütőképes hadseregetek?


Vagy hogy néz ki a hatalomatvetel? Csacsogunk a neten es majd minden ugy lesz ahogy akrajuk? Jó vicc.

2020. jún. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
71%

Csak megsugom ha ti lesztek a hatalmon ugyanolyan babkormany lesztek mint barmelyik!


Nincs batorsag,kitartas meg osszatartasi kepesseg.


Mai fogyasztói vilag azt az agymosast csibalta h mindenki egoista lett. Individualis.A sajat erdeket előrébb teszi mint a közösség erdeket.


Innentol kezdve nincs miről beszelni,csak abrandozas.


Pozitiv hit is kell hozza. Ez az orszag meg nagy reszben negativ mentalitasu.

2020. jún. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
Klasszikus liberális vagyok
2020. jún. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!