Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! (16-30) Milyen...

Fiatalok! (16-30) Milyen ideológiát vallotok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a társadalom, ha majd mi leszünk hatalmon. Szerintem a fiatalokban van a jövő és nem a félig múmia 50-80 éves bácsikákban és nénikékben, akik még csak nem is haladó szelleműek és még egy teljesen másik világban nőttek fel, teljesen más elvekkel, mint amik a jelenlegi világunkban aktuálisak és előre vezetők lennének.

2020. jún. 1. 14:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
90%

#10, kérdezőnek:


Most olvastam, hogy te kommunistának nevezed magad.


Megkérnélek hogy ne degradáld a kommunista felfogású embereket azzal, hogy az infantilis felfogásodat a kommunistával azonosítod!

Én kommunista vagyok!


Egy valóban kommunista felfogású embernél pedig ALAPVETŐ az idősebbek tisztelete, az életükben felhalmozott tapasztalatok okán. Biztos hogy magáról az életről többet tud mint te!

2020. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 A kérdező kommentje:
Leírtad a klasszikus kommunizmus lényegét. De én reformkommnista vagyok és eléggé antikonzervatív, progresszív. Az anarcho-kommunizmsban, mindenki magának az ura és ha úgy tetszik, a nép a legfelsőbb úr. Az anarcho-kommunizmusban, nincsen tőke, nincsenek cégek és nincsenek tőkések. Egyértelmű, hisz a VALÓDI kommunizmusban sincsenek, az anarchizms meg mégjobban ráerősít erre. Az anarcho-kommunista, a konzervatívval és a széljobberrel ellentétben, a közvetlen cselekvésben és a közvetlen demokráciában hisz és nem a képviseletben, amit tekinthetünk egy fajta diktatúrának is. Minden közvetlen cselekvés, ami a képviseletet és az államot megkerülve ér el valamit és minden közvetlen demokrácia, ahol te teremted, a lehetőségeket, az ötletet és végül te is vszed végbe és magad képviseled, magad.
2020. jún. 2. 10:48
 43/78 A kérdező kommentje:
Elnézést a 2 válaszért. De pl. a forradalmak is közvetlen cselekvések és a puccsok is azok. Valószínűleg, ha lesznek is kormányok, akkor libertariánusak, mert nagyon arra felé halad a világ (szerencsére) hogy az egyén és a nép mindenek felett és nem az illiberális sz@rokrácia felé.
2020. jún. 2. 10:52
 44/78 anonim ***** válasza:

#43 Látszik hogy fogalmad sincsen semmiről. A világ most éppen nagy változás előtt áll és még nem tudni merre billen a történés - halad tovább a káosz felé ahogy ment mostanában, vagy az értelmes emberek úrrá tudnak lenni rajta és megállítják, és pont az szerinted "illiberális sz@rokrácia" erősödik meg mindenhol.

Attól mert neked nem tetszik, attól még az marad a normális, értelmes élet egyik lehetséges megoldása, és hiába hiszed róla, a most olyan nagyon erőszakosan terjedő liberáldiktatúra egyre nagyobb károkat okoz és káoszt teremt.

2020. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 A kérdező kommentje:
Nézd! Én nem vagyok libsi, anarcho-kommunista vagyok, de ez a illiberális szarság a mi ellenfelünk is, mert kapitalista, imperialista és autoritárius. A konzervatív, konzervagyú, burzsoá, ellenforradalmárok szerint, abban van a jövő, hogy 100 évvel a múltban élünk, holott nem! Síratni kell természetesen a nemzeti tragédiákat és a nemzetnek össze kell tartania, de a múlt társadalmi rendszerét, gyökerestől törölni és írtani kell. 2020-at, és nem 1800-at írunk, akkor ne is éljünk úgy! Az etatizmus, a totalitarianizmus és az autokrácia ugyan az, csak más nevekkel. Nem szabad hogy az elnyomás teret hódítson, az egyén van minden előtt és attól még hogy neked nem tetszik, hogy valaki rágyújt egy fűre vagy hogy valaki kalózkodik, joga van hozzá, mert ezzel nem árt neked semmiben, max. a lelkiismeretednek, hogy milyen rothadó társadalomba is születtél, de ezt én is mondhatnám a kapitalizmusodra, meg a globalizmusodra.
2020. jún. 2. 11:20
 46/78 anonim ***** válasza:
48%
2020-at, és nem 1919-et írunk. Rádférne egy kis történelem tanulás meg pár atyai pofon.
2020. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:

#45 Felesleges ismételgetned, már leírtuk hogy látjuk mennyire nem vagy képben a világról.

Tanulj, tapasztalj - elsősorban történelmet, ideológiákat és KÖVETKEZMÉNYEKET ismerj meg. Majd pár év múlva, amikor már nem videójátékok meg filmek alapján próbálod a valóságot értelmezni, akkor majd másképpen fogod látni a dolgokat. Addig meg látszik hogy hiába mondunk neked bármit is.

2020. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 A kérdező kommentje:
Képzeld! Besz@rsz! Nem nézek filmeket és nem is játszom. Olvasok rengeteget és Baknyin kötetei győztek meg a valóságról és arról, hogy az embereknek mi kell. Ismerem az ideológiákat édesem, szerintem jobban is mint te, ugyanis már írtam róluk rengeteg tanulmányt és egy elég hosszú olvasmányt is. Tudom mi volt a történelemben a következménye, a monarchista konzervatív idiótáknak, el lettek tiporva és ki is lett nyírva az egész ári család, a monarchiát pedig itt is széttaposták. Én antikonzervatív vagyok, ezért mindjárt idióta. Tudhattam volna, hogy ebbe nem szabad belemennem... 2020-ban már nincs helye a hagyományos értékrendeknek és a tekintélyelvűségnek! Ez tény! Nézd meg hol tart ez a 1 mm-s miniállam Magyarország az illiberális sz@rokráciájával és a konzervativizumsával és hol tart, mondjuk Svájc vagy Skandinávia...
2020. jún. 2. 11:58
 49/78 A kérdező kommentje:
Nincs helye azoknak a politikában, aki már leélte az életét. Miért nem élvezi ki az idős kort?? A fiatalok kezdtek meg minden jelentős változást és nem az 100 évesek. A '48-asok, az 1919-esek, a francia forradalmárok, a kommünösök és a világ legtöbb forradalmában a fiatalok és a középkorúak voltak a kirobbantók és nem a nagypapák.
2020. jún. 2. 12:01
 50/78 anonim ***** válasza:
48%

"Nézd meg hol tart ez a 1 mm-s miniállam Magyarország az illiberális sz@rokráciájával és a konzervativizumsával és hol tart, mondjuk Svájc vagy Skandinávia..."

Jó példa, mi kaptunk 40 évet a kommunizmusból, ők nem.

2020. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!