Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak olyanok itt, akik...

Vannak olyanok itt, akik szeretnek Magyarországon élni, jól érzik magukat itt és nem gondolják úgy, hogy élhetetlen ez az ország?

Figyelt kérdés

Rengetegen mondják azt, hogy itt nem lehet megélni, nyomorúság van, szegénység van és nem lehet másképp boldogulni, csak ha nyugatra költözöl. Én nem ezt tapasztaltam, és általában mikor leírom, hogy én jól érzem magam M.O.-n, azt a reakciót váltom ki ezzel, hogy húzzam ki a fejem O.V. fenekéből, biztos én is a NER része vagyok vagy hogy egy kicsinyes jobbágy vagyok, aki nem tudja mi a jó.


Ti hogy látjátok ezt? Teljesen élhetőnek gondoljátok az országot, vagy nyomortelepnek, esetleg valahol a kettő között?



2020. jún. 11. 18:59
A kérdező szavazást indított:
Magyarország élhetetlen, el kell menni innen.
Jól meg lehet élni Magyarországon.
Meg lehet élni de lehetne sokkal jobb is, van hova még fejlődni.
53 szavazat
1 2 3
 1/26 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Lehetne jobb is . De nem rossz. Nem èlhetetlen.
2020. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Én jól élek, csak ehhez kellett egy budapesti mikrokörnyezet, amin belül jó végzettséggel, értékes szakmai tudással bármikor el tudok helyezkedni akár multiknál, akár kis cégeknél, kapcsolatoktól függetlenül is, illetve jelenleg még szabadon fogyaszthatom a magyar kortárs kultúrát (nem pedig a kormányzati propagandát), élhetem az életemet anélkül, hogy a politika vagy az urambátyám rendszer kicsinálhatna. De ugyanez nagyon nem igaz a szülővárosomban, vagy más helyeken, ahol korábban vidéken éltem.
2020. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Én 10 éve élek itt,ês megvagyok elégedve.Nem vagyok gazdag,de mindenem megvan.
2020. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30%
Igen, a fidesz szavazói szerint, minden rendben van az országban.
2020. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%

"általában mikor leírom, hogy én jól érzem magam M.O.-n, azt a reakciót váltom ki ezzel, hogy húzzam ki a fejem O.V. fenekéből, biztos én is a NER része vagyok vagy hogy egy kicsinyes jobbágy vagyok, aki nem tudja mi a jó."


Azét mert ez így van, a mostani rendszer a NER-lovagnak, meg az Orbán-prolinak jó. Nekik nincs vele semmi baja.

2020. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez a dolog attól függ, hova születtél.


Ha valamelyik nagyvárosba, ahol vannak munkahelyek és a szüleid támogatnak anyagilag a tanulásban és otthonteremtésben, na meg te sem vagy teljesen fatökű, akkor valószínűleg azt fogod érezni, hogy igen, lehet itt boldogulni - és nem biztos, hogy észreveszed majd, hogy szerencsés háttered van ehhez. Mert némi hátszéllel, szorgalommal jó helyen azért kényelmes életet ki lehet itthon is alakítani.


Ha csóró családba születsz, és már érettségi, jobb esetben egsetem után el kell menned dolgozni, hogy teljesen eltartsd magad és még egy forintot sem kapsz senkitől, akkor valószínűleg azt fogod érezni, élhetetlen az ország, mert hiába teszel magadért, nem tuddz továbblépni az albérletedből egy középosztálybelibb életmód felé.

2020. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Meg lehet élni, az is hazugság, hogy itt mindenki szegény és esély sincs semmire, előrejutásra, haladásra.


Ha valaki kitartó, célba érhet, a baj azzal (is) van, hogy elég nehéz még mindig kitörni, ha rosszak a körülmények nagyon nagyon nehézkes. Emellett óriási a szakadék a középosztály és a legszegényebb rétegek között, és semmi nem mutat arra, hogy ezen a kormány valaha javítana.


Akik leszakadtak, reménytelen a helyzetük, így ők joggal mondják, hogy "élhetetlen" az ország. És azt is, hogy nem elsősorban a tehetség, a kitartás és a szorgalom számít, ha valaki egyről a kettőre akar jutni. Így ezt fiatalként abszolút megértem, és nálam is napirenden van régóta, hogy elmenjek, legalább pár évre.

2020. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mit jelent az, hogy "jól meg lehet élni". Ezt egyéne válogatja.
2020. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Ha a szüleidtől kapsz egy jó helyen lévő házat/lakást, és finanszírozzák a tanulmányaidat egy jó és keresett diplomáig, akkor érezheted így. Csak ez százból egy.

Én azért se akarok gyereket, mert nem fogok neki harminc-negyven milliót összespórolni, tehát hátrányból indulna, akkor inkább nem nehezítem az életét.

2020. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként itt egy ábra, hogy hol milyen átlag emberként az élet:

[link]

Mo. az alsó 1/3-ban van.

2020. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!