Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a Benedek Tibor...

Mit szóltok a Benedek Tibor halála kapcsán felmerült, esetleges törvénymódosításhoz?

Figyelt kérdés
A törvénymódosító javaslat szerint tíz helyett öt év együttélés után is jogosult lesz élete végéig tartó járadékra az elhunyt olimpiai érmes sportoló özvegye.

2020. jún. 21. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
#10 A sportolókon kívül nem hiszem hogy sokakat érdekel hogy elmarad. Jó dolog a sport, de nem az élsport, mert ott már egészséget nem kímélve, az emberiségüket hátrahagyva mindent megtesznek a dicsőségért. Persze van pár kivétel, de olyan mint úszás, futás, ahol szarrá van doppingolva mindenki, a sok barom saját egészsége érdekében jobb lenne ha be is lenne tiltva.
2020. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy dicsőség az olimpiai arany, de szerintem sem kéne életjáradékot kapniuk.
2020. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Itt most nem az életjáradék jogossága volt a kérdés, hanem a mostani törvényjavaslat. Valóban nem tűnik igazságosnak, hogy nem elég, hogy valaki fiatalon veszíti el a párját, és erre még diszkriminálják is ahhoz képest, akinek több évtized boldog házasság jutott. Szerintem eleve nem kellene nézni, mennyi ideje házasok, mert ha 5 év után jár, akkor meg azt diszkriminálják, akinek 4 év után hunyt el a házastársa.

Párhuzamot lehetne vonni a többi hasonló juttatással, pl. özvegyi nyugdíj, ahol tudtommal csak élettársi kapcsolatnál nézik, hány éve vannak együtt, mert annak másból nem lehet megállapítani a komolyságát, de házasságnál szerintem nem kellene meghatározni, hány éve kell együttélniük.

2020. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!