Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az baj ha én a Fideszt és a...

Az baj ha én a Fideszt és a baloldalt is jónak tartom?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondom, hogy zsidó származású vagyok és ez nagyban befolyásolja a politikai nézetemet. Mindig is baloldali érzelmű voltam, 2010 előtt az SZDSZ-hez húztam, mert úgy gondoltam, hogy ők képviselik a liberalizmust, a demokratikus jogállam eszményét, a piacgazdaságot, az európai értékeket. Ők mindig felszólaltak a kirekesztés, rasszizmus, nácizmus ellen és kiálltak a kisebbségek: zsidók, romák, homoszexuálisok jogaiért.


Persze az MSZP-t is jónak tartottam, Gyurcsány is egy tisztességes demokrata politikus volt akinek voltak hibái de kinek nincsenek?

Jelenleg úgy vagyok vele, hogy a Fideszt és a baloldali-liberális ellenzéket(MSZP, DK, Momentum, LMP, PM, stb.) is tisztelem. Ők viaskodnak egymással a demokrácia keretein belül ahogyan az minden normális európai országban megy a pártok között. A baloldalra szavazok de a Fidesszel sincs gondom, mert mindkét oldal demokráciában gondolkodik és a nyugati liberális értékek mentén politizálnak. Mindkét oldal elítéli a fasizmust, a kirekesztést, a rasszizmust, a nácizmust.


Számomra mindegy, hogy a Fidesz vagy baloldal alakít kormányt, csak a Jobbik és a Mi Hazánk ne kerüljön soha a hatalom közelébe!

Zsidó származásom lévén a szélsőjobb megjelenése óta(tehát kb 13-14 éve) tartok attól, hogy megismétlődik az ami a 30-as, 40-es években történt. A Jobbik nem változott semmit csak most érdekük úgy kívánta, hogy "néppártosodjanak". Uszítottak, gyűlöletet keltettek a zsidók és romák ellen, náci kijelentéseket tettek, Gyöngyösi Márton listázni akarta a zsidókat és még lehetne sorolni. Vagy ott volt például a Magyar Gárda.

A Jobbik és a Mi Hazánk szellemi elődei(nyilasok,nácik) voltak felelősek azért a tragédiáért amit holokauszt néven ismerhetünk.

Zsidóztak, cigányoztak, Horthy-szobrokat állítottak, masíroztak az utcán megfélemlítve a lakosságot. Ilyenek utoljára a vészkorszakban fordulhattak elő. A Fidesz és a demokratikus ellenzék a zsidóság érdekeit is képviselik.


Van még esetleg olyan aki így gondolkodik mint én?



2020. jún. 26. 11:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre a válasz: nagyon nagy baj. Aki a vizet a tűztől, a hideget a melegtől, a feketét a fehértől nem tudja megkülönböztetni, az bizony nagyon beteg.

#5-ös válaszodra kérdező: mindenekelőtt komolytalannak találom észrevételeidet, erre próbállak ráébreszteni. Szóval muzulmánoknak nincs keresnivalójuk sem Izraelben, sem Európában. Miért, a zsidóknak van? Mi az a különbség, ami szerint egyik igen másik nem? Segítek a zsidó nép történelméből. A zsidó törzsek őshazája az a föld, amit ma Izraelnek hívnak. Nem az egész mai Izrael, csak egy kis darabja. A palesztin népnek is őshazája, együtt laktak már a bibliai időkben is, csak akkor még ők nem muzulmánok voltak. Aztán a zsidó nép szétszéledt szert világba, igen csekély rész maradt ott. Pár száz év múlva jött az iszlám, olyan helyeken hódított és térített, ahol korábban e vallást ne mis ismerték. Mint a keresztény vallás is, amely elterjedt a világban számos olyan helyen ahol soha nem volt gyökere. Szóval a térség kiüresedett részét belakták a közel két évezredben. A palesztínok és a zsidók egy pici része azóta is ott élt. Aztán jött egy agresszív csoport a 20. század elején, elkezdték felvásárolni a palesztinoktól a földjeiket, majd mikor megerősödtek, sorra elűzték őket lakhelyeikről. Ők vannak azóta is az ottani menekülttáborokban. El lehet képzelni, milyen az élet ott. Nagyon sok véres cselekmény történt akkoriban. Szelídebb formában de ugyanolyan agresszív mértékben ma is folytatódik. A Hamasz vaktában kilőtt rakétáit a jól felszerelt izraeli katonák módszeres tisztogatásaival összevetni - hát minimum a helyzet nem ismerete. Menekülttáborokban kövekkel dobálózó palesztin tizenéveseket géppuskatűzzel móresre tanítani dicső tett.


1948 óta a környező muzulmán államok folyamatosan kívánják visszavenni az előtte villámháborúval elfoglalt arab területeket, a helyzetet akkor kihasználva, egyoldalúan kikiáltott Izrael államtól. Amely az egyetlen állam a világon, ahol van atomfegyver, de úgy tesz, mintha nem lenne, és nem hajlandó aláírni az atomstop egyezményt. Amelyet még Észak Korea is aláírt a legvérengzőbb időszakában. Én megértem a zsidókat. De azt ne várd, hogy aki ismeri történelmüket, tisztelje is őket.

2020. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%
11-es konkrétan leírta a lényeget és a valóságot.
2020. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elég szerencsétlen a felvezetését, azt erősíti, itt a nagyapám korában judeo-bolsevistának, ma meg ballibnek neveznek.

A Jobbikot felejtsd el, ugyanúgy, mint az SZDSZ-t.

(beváltották a reményeidet?)


Én nem oldalában gondolkodom, hanem kérdésekben. A migrációt tekintve egyetértek veled, a SZDSZ ügyében nem.

Arra fogok szavazni, amelyik párttal több az egyetértési pont.

Szerintem jól csinálom.

2020. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!