Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a baloldal a segélyen élőket alapjövedelemmel kecsegteti?

Figyelt kérdés
2020. júl. 5. 12:49
1 2 3 4 5 6
 41/51 mindentudó99 ***** válasza:
61%
#24 Nem úgy volt hogy fideszre a falusi szegény képzetlen alkoholisták szavaznak?
2020. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
53%

"futóbolondok listája mit bizonyít?"

Pont azt, hogy nem futóbolondok listája. Az alapjövedelem nem 14 éves idealista, semmihez nem értő gyerekektől, meg zakkant politikai aktivistáktól jön, hanem olyanoktól akik nálunk sokkal jobban értik a gazdaság működését. Milliárdos befektetők, gazdasági szakemberek, stb.


"A magyar baloldal a sajat kampányát nem képes megszervezni. Szerinted ennek mi lenne a vége?"

Pont az az alapjövedelem nagy előnye, hogy nem kell nagyon szervezni. Pl. a rengeteg adminisztráció, ami a jelenlegi segélyrendszerünket kíséri, mind megszűnne létezni. A költségei is megszűnnének.


"Magyarország egyik egető problémaja volt, az európai viszonylatban jelentős inaktív réteg!"

És ezek az emberek miből éltek? Nem először kérdezem. Úgy beszéltek a munkáról, mintha egy választható dolog lenne, és az emberek túlnyomó többsége egyszerűen nem választja, mert "nem éri meg", vagy "nincs kedve". Milyen alternatíva van rá? Komolyan kérdezem. Ha tudsz egy másik módszert, amivel pénz, idő és energia befektetés nélkül 400-at kapok kézhez minden hónapban, akkor kíváncsi vagyok rá.

Mindenesetre az alapjövedelem nem lenne ilyen rendszer. Mint írtam, a jelenlegi Magyarországra kb. az 50.000 HUF/hó a reális célérték.


"Bölcs dolog lenne ezt a tarsadalmat arra kondicionalni, hogy munka nélkül is jár jövedelem?"

Szerintem kifejezetten érdekes lenne, ha az emberek úgy fognák fel, hogy ha befektetnek az országukba, abból jár nekik vissza valami. Nem azt látnák, hogy az állam kizsákmányol minket, hanem hogy van látszatja is az elvett adónak. És ahogy nő a GDP, az nem csak egy jelentés nélküli szám lenne, hanem alapja az alapjövedelem növekedésének idővel.

Szerintem bölcs dolog lenne a társadalmat arra kondicionálni, hogy a Magyarország nevű intézményrendszer nem azért létezik, hogy elvegye a pénzedet, és cserébe csak egy szembe köpést adjon.

Andrew Yang a "dividend", azaz "osztalék" szót használta az ő javaslatára. Ha úgy gondolkodnál, hogy Magyarország "részvényese" vagy, és ezért osztalékot kapsz, az nem egy rosszabb gondolkodás, mint ahogy sokan ma gondolkodnak az országról.

2020. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
#37, mert senki nem hajlandó munkát adni nekik
2020. júl. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
47%

"Mindenesetre az alapjövedelem nem lenne ilyen rendszer. Mint írtam, a jelenlegi Magyarországra kb. az 50.000 HUF/hó a reális célérték."


Nem fogják föl, ők csak addig jutnak el, hogy "azingenypézazrossz" meg "akinemdolgozik...", én is hiába kérdeztem, hogy így ők is dobálnák el a munkájukat ötvenezerért, választ nem kaptam, csak pár lepontozást, nyilván azért mert ők sem tennék, de lenne belőle egy paradoxon a fejükben, amit nem tudnának feloldani.

2020. júl. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
"ők is dobálnák el a munkájukat ötvenezerért" Lehet, hogy sokan eldobnák a nyűg munkát - mert szabadidőben festenek, írnak, alkotnak. Csakhogy te meg azt nem érted, hogy nincs miből ezt finanszírozni. Sok helyen emelnék a bért- de nem megy, mert félelmetes méretű ingyenélő társaságot tartunk el az adókból. Aki nem tud dolgozni, mert öreg, beteg, vagy beteg gyereket nevel, annak kellene magasabb segítséget adni, a többi meg menjen kapálni.
2020. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Még egy dolog: Svédországban kimagaslóan nagy a dollár milliomosok és milliárdosok aránya. Ennek az egyik oka az erős szociális háló. Rengeteg vállalkozó mer belefogni a vállalkozásába. Mert tudják, hogy ha bebuknak, akkor se halnak éhen. Sokan olyanok adnák fel a munkájukat egy alapjövedelemért, akik helyette vállalkozást indítanának.

ÉS ha ilyen erős keresőképesség lenne jelen a lakosságban, akkor lenne mire vállalkozást indítani, mert az átlag emberek tudnának fizetni. Talán nincs olyan rétege a társadalomnak, ami nagyobb mértékben indulna be az alapjövedelemtől, mint a kkv-k.

2020. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

" Lehet, hogy sokan eldobnák a nyűg munkát - mert szabadidőben festenek, írnak, alkotnak."


Akkor ezt szerintem kár is folytatni, aki azt hiszi, hogy majd "tömegek" állnak sorban, hogy ötvenezres a létminimum felének sem megfelelő pénzért nyomorogjanak otthon, csak, hogy tudjanak "festegetni" hát ne bántódj meg, de nagyon khm. "sajátos" emberismereted van.


" Csakhogy te meg azt nem érted, hogy nincs miből ezt finanszírozni."


Volna, és lehetne is, csak ugye könnyebb ezt így beírni.

2020. júl. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
#43 Mert amúgy nagyon kapkodnak a munkáért, ugye? :D És ha netán elmennek dolgozni, akkor rendesen dolgoznak és még véletlenül sem lopnak, ezért csak azért nem adnak nekik munkát a magyarok, mert csúnya gonosz rasszisták, ugye? :D
2020. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Aki ellenzi az alapjövedelmet,az miért várja el,hogy az állam adjon neki juttatásokat?

Azt is ugyanúgy befizetett adó,amit utána újraosztanak.

Akkor mi értelme?


Az az igazság,hogy az emberek nem akarnak egy egységes állami juttatást mindenkinek,mert mindenki csak a másikat akarja kihasználni.

Más nem kapjon vissza semmit,mert akkor neki kevesebb jut.


Ez gusztustalan.

2020. júl. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:

#6


Csekély-értelműségre vall, ha szerinted a kettő ellentmond egymásnak!


NEM MONDTAM OLYAT, HOGY NEM KAPJA MAJD MINDENKI!!!

2020. júl. 12. 11:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!