Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a baloldal a segélyen élőket alapjövedelemmel kecsegteti?

Figyelt kérdés
2020. júl. 5. 12:49
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
46%

Az alapjövedelem egy igazán humánus lépés lenne. Mivel megszűnne a kilátástalanság, könnyebben kitudna lépni abból a munkából, amit nem szeret, és nem kéne az éhen haláson gondolkodnia, nem kéne olyan munkákat elvállalni, amit az ember utálna csinálni, több idő jutna szabadidőre. Most őszintén tényleg kell ez a 8 óra munka? Miért ne lehetne lecsökkenteni mondjuk 4 órára? Amúgy is a klímaváltozás veszélye fenyeget minket, ha kevesebbet dolgoznánk, akkor kevesebb szennyezés lenne, és a munkával úgy is az elit zsebét tömjük leginkább, mert ők profitálnak a más munkáiból. Ezt hívják kizsákmányolásnak.

Szerintem hülyeség azt hinni, hogy az alapjövedelem bevezetésével mindenki lusta lenne. Az emberi természet alapból lusta lenne? Ha igen miért? Miért kéne egy láthatatlan hatalom, aki megparancsolja nekünk, hogy dolgozzunk? Én nem hiszek ebbe. Ha az ember alapjáraton lusta lenne, akkor még mindig barlangokban élnénk. A munkát fel kell szabadítani teljesen, mert hülyeség az amit a kapitalisták állítanak, hogy a munkától jobb ember leszel.

Az elveim miatt vagyok alapjövedelem párti. Ráadásul le vagyok százalékolva és napi 4 órát dolgozom, de nem vagyok az a sztereotip lusta, ami igazából csak egy fantázia kép, mert ennél jóval összetettebb a személyiségünk.

2020. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!