Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak az én logikám diktálja...

Csak az én logikám diktálja azt, hogy mivel Magyarországon sokkal alacsonyabb az emberek bére, mint más országokban, ezért az áfának is illene sokkal alacsonyabbnak lennie, mint más országokban ?

Figyelt kérdés
2020. júl. 5. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Rossz a logikád, alacsony bérek esetén magas áfa kell, hogy legyen az államnak elég bevétele.
2020. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%
A magas adók jók, ha megfelelően költik el.
2020. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon nemzeti sport az adócsalás, főként az SZJA ( bejelentlek minimálra a többi meg zsebbe )

Az ÁFÁ-t kénytelen vagy mefizetni a gáz a villany árában a benzinkúton meg a tescoban. Ott nem tudsz összekacsintani, hogy akkor áfa nélkül zsebbe.

Majd ha kérsz számlát mindenről és elküldöd az anyjába a munkáltatót ha zsebbe akar fizetni akkor lesz alacsonyabb áfa.

Tehát soha.

2020. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg maguk a politikusok is úgy gondolkoznak, hogy pár milliárdot szét lehet szórni ide-oda, addig nem lesz elég pénze az oszágnak.

Mindig azzal jönnek, hogy 'A' célra elköltött 10 milliárd semmi, a 'B' célra elköltött 5-6 milliárd is semmiség.

Egyszer összeszámoltam, hogy elég sok ilyen kis "semmiség" van, amelyekből évente ezer milliárdos nagyságrendű összegek jönnek össze.

Ugyanez van a magánemberek esetében is. Van, hogy egy átlagot megkereső ember (ami nem olyan szörnyen kevés, most állítólag 400e bruttó forint körül) panaszkodik, hogy alig marad pénze, ezekben az esetekben is mindig kiderül, hogy nem tud bánni a pénzzel és apránként elszórja. Ilyen hozzáállással egy 50%-os áfa sem segítene. Anno a szociknál is megfigyeltem ezt a hozzáállást, csak ők megszorításokkal próbálták finanszírozni a pénzszórást. Oh, várjunk, most is ez van, csak máshogy nevezik, most nem megszorításnak, hanem valami pozitív dolognak állítják be.

2020. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!