Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen szigorúak az élelmiszerbiztonsági törvények, amikor nagy igény lenne az alacsonyabb minőségű (és nem utolsó sorban olcsóbb) élelmiszerekre?

Figyelt kérdés

Pl. ott vannak a mai "kannásborok" a palackos borok, amik a legolcsóbb módszerei a berúgásnak, de még így is elég drágák 300-400 Ft körül kezdődnek, és mindenféle oltalom alatt álló jelzés van rajtuk, hogy igazi szőlőből készült tájborok.


Ez például szerintem egy felesleges luxus, ami csak drágítja.


Miért nem lehet olyat árulni, hogy "Kannásbor - Összetevők: Víz, etil-alkohol, aroma. Ár: 30 Ft/liter"



2017. aug. 11. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezt én sem értem.

Pedig nagy szükség lenne rá, amikor a Wartburg-szerelés közben elfogy a pályinka.

2017. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
"Ár: 30ft/liter. Az igen, az valami nagyon " kannás" lenne...
2017. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
És neked a pia az élelmiszer? Miért nem írod ki hogy be akarsz b*szni, csak nincs rá pénzed?
2017. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az alap kaják pl. zsömle, szendvics kifli, tömlős sajt, párizsi, farhát szerintem lehetnének ÁFA-mentesek vagy legalábbis áfa-nélküliek, a nagyon alacsony minőségű alkoholos italokat meg a kannásbort se kéne külön adóztatni. Akinek van pénze az vegye a sznob termékeket, nekünk munkásoknak meg hadd lehessen már megélni olcsó termékekből is, ha már ilyen magasak az árak ebben a kicseszett országban. Rezsi meg számlák az egekben. Én szeretek itt élni, mert magyar vagyok és a haverokkal, rokonokkal jól kijövök és nem tudnám máshol elképzelni az életet, de ez a mai Magyarország nagyon drága. Tudom, hogy van itt sok közép meg felsőosztálybeli pl. menő vállalkozók, a kormány, Vajna Timi, meg a celebek, de ránk átlag emberekre is gondolni kéne.
2017. aug. 11. 23:28
 5/9 A kérdező kommentje:
vagy legalábbis alacsony áfá-júak*
2017. aug. 11. 23:29
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Az a baj, hogy a nyugat hozza ide a sok szart, amit nyugati áron vagy még drágábban ad, te pedig kénytelen vagy megvenni, mert mi nem gyártunk szart se, nézd meg a polcokat, alig találsz valamit ami magyar, legyen az keksz, csoki, tészta, akármi. Fel kéne lendíteni a hazai élelmiszeripart (is).
2017. aug. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha olcsó bort akarsz, vegyél egyenesen MEGBÍZHATÓ* termelőtől (bár az sem lesz 30FT/liter áron azért). Az nagyban megdrágítja ugyanis, hogy végigmegy az egész kereskedelmi láncon, mindenki ráteszi a hasznát, meg rajt van az ÁFA is.


Egyébként elég húzós lenne, ha még a mostaninál is engedékenyebb lenne a törvény, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket, elég riasztó: [link]


*Nehogy te is úgy járj, mint a metil-alkohollal megmérgezett illetők, akikről nemrég olvasni lehetett.

2017. dec. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagy igény lenne mire? Még szarabb kajákra mint amik igy is forgalomban vannak?
2017. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Ja, ennéd, innád az olcsó szart, de abból sokat, aztán amikor kezd rohadni a beled meg a májad, akkor gyógyítsanak meg ingyen, de azonnal. Igazi rövidlátó, proli mentalitás...
2018. febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!