Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha még most is...

Szerintetek, ha még most is tartana volna nálunk a szocializmus (mondjuk nem tűnik el a Keleti-blokk), akkor illegális vagy legális lenne az internet?

Figyelt kérdés
Mert pl. szüleim mondták, hogy a 80-as években már néztek nyugati TV adókat parabolaantennával és semmit se szóltak érte a rendőrök, de pl. az NDK-ban nem csinálhattál ilyet.
2010. aug. 2. 14:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%

Én most 52 éves vagyok, és rengeteget hallgattuk fiatal koromban a SZER-t. Senki nem zavarta, simán lehetett fogni Budapesten is. (Fogarasi út környékén laktunk.)


Jó tetőantennával pedig néha be lehetett fogni az osztrák TV-t is, és azon sem tapasztaltunk semmilyen "zavarást".


Szóval nem kell újabb "városi legendákat" kiagyalni...


Pedro

2010. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ma 10:48


Magyarországon 1964 után csak alkalomszerűen zavarták, pl. a csehszlovák válság, a vietnami-kínai háború stb. idején. 1964-ig folyamatosan zavarták (konkrétan egy motor hangja szólt). 1978-ig Magyarország baráti segítségnyújtásként a cseh nyelvű nyugati adásokat zavarta folyamatosan. Az 1964-es döntés oka egyébként az volt, hogy a folyamatos zavarás egyszerűen sokba került.


A 80-as években tehát már nem zavartak (vagy ritkán), de milyen érdekes, hogy szerinted a zavarás "városi legenda". Mert "liberálisként" valamiért szívügyed tisztára mosni a Kádár-rendszert.


tegnap 20:56


Köszönöm a tartalmas, objektív érvelést. Ezért csupa öröm kádárista barmokkal vitázni.

2010. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
29%

Tinédzser Party

Délutáni Randevú


Ezen a két műsoron kivűl, senkit nem érdekelt a SZER, mi a francnak zavarták volna?

A SZER 56 után teljesen hitelét vesztette, még a saját propagandáját is ostobán terjesztette.

A nép pont az ellenkezőjét tapasztalta, mint amit a rádió hazudott.

Amúgy akkoriban senki nem foglalkozott politikával néhány idiótán kivül. Az emberek el voltak foglalva. Mindennap dolgoztak. Nektek is azt kéne, akkor nem itt tartanánk.


Te pedig 100%, hogy nem tudod miről beszélsz, sosem tapasztaltad, csak olvastál valamit róla, valamilyen jobbos honlapon. Elárulom, hazugságot olvastál.

2010. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 12:26-os!


Valóban, hogy te mennyire eltaláltad! Nekem, mint liberálisnak valóban annyira, de annyira érdekem, ja, nem... szívügyem, hogy tisztára mossam a Kádár-rendszert, hogy azt el sem tudom mondani! Egyáltalán tudod, mi az a liberalizmus, vagy csak divatból szidod?


És hogy kicsit pontosítsalak: NEM azt mondtam, hogy a zavarás városi legenda, hanem azt, hogy nem kell túlzásokba esni, és ezzel ÚJABB városi legendákat gyártani.


Tudod, a világ nem csak fekete és fehér. De hogy a többi árnyalatot is észre vedd, ahhoz kicsit fel kell nőni. Nem testileg... Szellemileg.


Pedro

2010. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem bánom, Ti tudjátok


Akkor legyen úgy.


Én csak elmondtam, hogyan volt. Mimdem szavam igaz volt.


Ti meg azt hisztek, amit akartok. Nekem nem lesz se jobb, se rosszabb tőle

2010. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Viccelsz? Nálunk (egy kisvárosban) '92-ig telefon sem volt.

Esetleg Budapesten lenne néhány betárcsázós szar.

2017. jún. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!