Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy EU-s alapjog...

Támogatnád, hogy EU-s alapjog legyen a lakhatás, étel, internet és EÜ mindenkinek?

Figyelt kérdés

Tehát egyrészt legyen egységes egészségügyi rendszer kiegyensúlyozott fizetésekkel EU-s pénzekből, ami minden EU-s állampolgárnak biztosítja az ellátást.


Másfelől pedig mindenkinek biztosítsunk lakást, ételt és internetet. Szerintem ez egy jobb megoldás, mint az alapjövedelem, mert egy 20 m^2-es lakás, napi minimális étel (mondjuk 1000 forintnyi kaja utalvány) és 1 mb/s-os internet nem elég senkinek, tehát a többség elmenne dolgozni. Illetve miért ne biztosítsuk MINDENKINEK azt, amit börtönben adunk a bűnözőknek?



2020. júl. 15. 07:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Az legyen EU-s alapjog, hogy aki dolgozik, az normális fizetést kap, amiből mindezt fedezni tudja. Aki nem dolgozik, az meg ne is egyék.
2020. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
73%
A kivitelezésen lehet vitatkozni, de amúgy igen, alapvetően egyetértek azzal, hogy mindenkinek járjanak alapból a létszükségleteit kielégítő dolgok.
2020. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

#1/2

"aki dolgozik, az normális fizetést kap, amiből mindezt fedezni tudja."

Amerika a világ egyik leggazdagabb térsége és még ott sem teljesül ez, pedig ez a kapitalista non plus ultra, szerintem ez egy elcseszett célkitűzés. Másfelől ha te munkaképtelenné válsz, család nem tud segíteni, akkor jó szívvel csatlakozol a budapesti aluljárós közösséghez?

2020. júl. 15. 08:11
 4/34 anonim ***** válasza:
48%

"Amerika a világ egyik leggazdagabb térsége és még ott sem teljesül ez, pedig ez a kapitalista non plus ultra, szerintem ez egy elcseszett célkitűzés."

Azért, mert a politikusok nem akarják, hogy teljesüljön. Elég lenne egy elfogadható szintű minimálbért bevezetni hozzá.


"Másfelől ha te munkaképtelenné válsz, család nem tud segíteni, akkor jó szívvel csatlakozol a budapesti aluljárós közösséghez?"

Természetesen munkanélküli segélyre szükség van, de csak addig, amíg az ember valóban állást keres.

2020. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#4/4

Én sokkal nagyobb biztonságban érezném magamat akkor, ha egy szociális háló fogna ki, ha elvesztem mindenemet. Illetve az olyan embereknek, akik azt vallják, hogy "aki nem dolgozik, az ne is egyék" még mindig fentartom azt a kérdésemet, hogy amit a börtönben biztosítunk a "számkivetetteknek", azt miért nem biztosítjuk mindenkinek? Miért kell ahhoz bűnözni, hogy ezt megkapja valaki?

2020. júl. 15. 08:17
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért akar mindenki az EU mögé bújni? Mivel nem egységesen adózunk az EU-ne belül ezért egysgéges eégszségügyi ellátás sem lesz mindaddig amígy nem adózok ugyanannyit mint egy francia állampolgár.

"mindenkinek biztosítsunk lakást, ételt és internetet"

Hát persze hisz mindegyik terem magától is mi? Ha így lenne szerinted ki menne el dolgozni ahelyett hogy otthon meresztené a s#ggét a net előtt?

2020. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

#6/6

Szociális lakásban napi 1000 forintnyi csak kajára elkölthető pénzzel és egy gyenge internettel (amit készülék nélkül használni sem tudsz) te elégedett lennél? Tehát nem mennél el dolgozni, hogy vegyél egy laptopot, hanem intravénásan engednéd magadba az internetet? Nem akarnál kényelmesebb ágyat, tv-t, szép környezetet magad köré, kávéfőzőt, szép ruhákat, fejhallgatót, autót, biciklit meg mindent, amire most is vágysz, csak azért, mert kapnál egy kis likat, ággyal, kajával és egy internetdugasszal? Szerintem nem így működik az ember. Az ember mindig többre vágyik és biztonságból többre képes. Többet tud dolgozni, produktívabb, megbízhatóbb. Én biztos, hogy könnyebben talpra állnék akkor, ha nem az utcáról kellene összeszednem magamat és nem úgy, hogy 10 éve a családon élősködök...

2020. júl. 15. 08:30
 8/34 anonim ***** válasza:
35%

6.


Ezt nem bírják felfogni:D

Valahogy a balosok részéről mindig az a sztori lényege, hogy őket tartsa már el más.

2020. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%

"Az ember mindig többre vágyik és biztonságból többre képes"


Pont ezért nem fog tetszeni senkinek a napi ezer forint meg a 20m2 lakás.

Pont ezért menjen, aztán mindenki keresse meg magának.

2020. júl. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyik tanárom még vagy 15 éve megmondta, hogy mi a baj a legtöbb emberrel.

Nem tetszik nekik a 100ezres fizetés, követelik a 200ezrest. De ha azt megkapnák már az sem lenne elég, egyből a 300ezrest követelnék.

2020. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!