Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok "birka" megítélése...

A magyarok "birka" megítélése nem fokozza azt, hogy a külföldi munkáltatók méginkább kihasználnak minket?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is dolgozik külföldön és ők is mesélték, hogy a magyaroknak a legrosszabb munkákat adják, és irtóra túlhajszolják őket, más országokból érkező vendégmunkásoknál is jobban. Élhet a nyugati munkáltatókban egyfajta "a magyarokat jól belehet csicskítani" szemlélet?

2020. júl. 19. 03:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Nincsen bírka megítélésünk, csak a liberális média bírkázza a nyugdíjasokat, mert fidesz szavazók. A munkavállalók pedig még nem nyugdíjasok
2020. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

"a magyaroknak a legrosszabb munkákat adják, és irtóra túlhajszolják őket, más országokból érkező vendégmunkásoknál is jobban"


Miért hazudsz? Egy munkáltatónak a profit az első és totál letojják ki milyen nemzetiségű. A magyaroknak meg nincs birka megítélése külföldön, egyéni személyeket néznek de hiszen ezt úgyis tudod mert maga a kérdés is provokálás. Grat ma is kiélted a magyar gyűlöleted, ma is provokáltál egyet.

2020. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Befogtak wc-t pucolni, miközben te bevetted a "nyugaton kolbászból van a kerítés" szöveget?
2020. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Két hölgyismerősöm is Londonban van. Az egyik szobalány, a másik rendezvényszervező cégnél van. Az utóbbinak az a munkája, hogy a lóversenyek, vagy koncertek után a helyszínen összeszedje az eldobált szemetet.

Az előbbinél sem nehéz kitalálni a pontos munkaköri leírást.

Mindkettő szédületes karriert futott be - az ott tartózkodásuk alatt. :)

2020. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
4. De biztos többet keresnek arra szemétszedéssel, mint itt egy irodai léhűtő
2020. júl. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"A magyaroknak meg nincs birka megítélése külföldön"

Én se ezt éreztem. A gerinctelen/tolvaj megítélés gyakoribb nyugaton.

Mondjuk itt nem kifejezetten cégekről beszélek, hanem hogy így látják a magyart.


"egyéni személyeket néznek"

Ja, az ebmerek nem előítéletesek. Áh, dehogy.

Végülis csak az egyik legdurvább tüntetés hullám megy végig Amerikán az előítéletek miatt, de te biztos jobban tudod. :)

2020. júl. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

"Én se ezt éreztem. A gerinctelen/tolvaj megítélés gyakoribb nyugaton"


Az hogy téged így ítélnek meg egy dolog (gondolkozz el rajta miért lehet) de magadból ne vezesd le a komplett magyarságot. Amikor Nyugaton voltam senki nem nézett le, senki nem hívott tolvajnak, kedves normális emberek voltak. Sőt egy csomószor megkaptam hogy milyen irigyek hogy nekünk van egy Orbánunk meg milyen szerencsések vagyunk stb nem győztem nekik magyarázni azért ez nem teljesen így van...

2020. júl. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én se ezt éreztem. A gerinctelen/tolvaj megítélés gyakoribb nyugaton."


A rejtett erőforrásaitok.

2020. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, én csak azt hoztam fel amit a legtöbb kint dolgozó magyartól hallottam, konkrétan, hogy a sz@art is kihajtják ott a magyar munkavállalókból és rendszerint a legpiszkosabb, gányabb melókat sózzák rájuk, de ha ti ezt másképpen tudjátok és valós tapasztalatokra alapozzátok, akkor annak csak örülök ha úgy van.
2020. júl. 21. 18:34
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az hogy téged így ítélnek meg egy dolog (gondolkozz el rajta miért lehet) de magadból ne vezesd le a komplett magyarságot."

Engem pont nem. Engem szoktak ellenpéldaként felhozni. Csak már ott is szóba került, hogy mi a helyzet Mo.-on és, hogy ők mit gondolnak a magyarokról.

Persze erre lehet mondani, hogy ez az én szubjektív környezetem, viszont sok ismerősöm dolgozik Európa szerte és tőlük is többnyire ez jön vissza. Azt nem tudom, hogy náluk pontosan milyen kontextusban került szóba, de ezt ők is megerősíthetik.


"Amikor Nyugaton voltam senki nem nézett le, senki nem hívott tolvajnak, kedves normális emberek voltak."

Ahogy nem mész oda a cigányhoz a buszon és bűnözőzöd le. De sok ember úgy reagál, amikor felszáll egy cigány a buszra, hogy szorosabban fogja a táskáját. Erről beszélünk, az előítéletről.

Ha nyiltan sosem kérdeztél rá, akkor nyilván nem fogod tudni, hogy mit gondolnak, szóval akkor inkább csendben kellene maradni.


"Sőt egy csomószor megkaptam hogy milyen irigyek hogy nekünk van egy Orbánunk meg milyen szerencsések vagyunk"

Valószínűleg más környezetben mozgunk. Mérnökök, közgazdászok, jogászok, orvosok, többnyire magasan képzett személyeket ismerek.

2020. júl. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!