Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum miért utálja az...

A Momentum miért utálja az időseket?

Figyelt kérdés

A Momentum egyik politikusa kijelentette az időseknek még szavazni sem volna szabad elmenni - miért? Utálják az időseket? Ja, vagy a jelentős többség nem rájuk szavaz ezért inkább ne menjenek szavazni?


Ez a Momentum elképzelése a demokráciáról! Aki nem rájuk szavaz az ne menjen szavazni.


[link]



[link]



Eddig azt hittem legalább a Momentum egy "normális" párt fiatalokkal stb..... de tévedtem - ezek sem különbek a többi ellenzéki pártól. Undorító!

Na ezek is kiestek a "jövőben talán rájuk szavazok" listámról.



2020. júl. 19. 16:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem szavaznak rájuk, azért hisztiznek.
2020. júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%

A Mi Hazánk az Írás-Olvasáshoz kötné a szavazást....


Tudom le leszek pontozva, de leírom hátha megértitek.

Nem utálják az idős embereket, csak nagy többségük nem tájékozott a szavazáskor, és a kor miatt labilisak...Mondok egy példát, egyik idős ismerősöm mondta, hogy nem szavaz az MSZP-re mert az hazudott nekem, (nem csak)(...)ezért szavazok a Dk-ra. Na ilyeneket akarnák kiszűrni a Momentumosok, gondolom...


Nem vagyok Momentumos, soha nem szavaznék rájuk, csak gondolom ez egy ész érv (bár valaki tudom, ebbe is bele tud kötni...Mibe nem?)

2020. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
72%
Azokat a társadalmi rétegeket támadják, akik nem támogatják őket. Az a retorikájuk, hogy akik rájuk szavaznak, azok okosabbak, mint a többi társadalmi réteg, és azoknak többet kellene érjen a szavazata, mert azok okosabbak, mert ők tudják, hogy kire kell szavazni. Ami egy eléggé nevetséges okfejtés. Kb. csak a fiatal egyetemistákat nem ekézik, mert nagyrészt onnan van a támogatásuk.
2020. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

"" csak nagy többségük nem tájékozott a szavazáskor,""


Te honnan tudod ki a tájékozott????

Te honnan tudod, hogy egy idős életapasztalt ember menyire tájékozott?

Tipikus Momentumos hozzáállás!!!!

2020. júl. 19. 17:14
 5/33 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem mi bajotok van #2-vel. Igenis sok öreg az alapján dönt hogy ki szimpatikus (nem a programja vagy a tettei, hanme ránéznek és azt mondják hogy "ő szimpatikus, rá szavazok". NEM azt mondom hogy minden idős így csinálja, de elég sokan. Ez nem jó hozzáállás. A demokrácia lényege, hogy tájékozott emberek választják meg a vezetőiket. Hozzáteszem nem vagyok Momentumos, nem is érdekel az egész téma, de azért ne pontozzuk már le az érvelni próbáló embereket, főleg mikor normálisan csinálják és nem ragadnak meg a "tIpIkUs MoMeNtUmOs HozZáÁlLáS" szintjén...
2020. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
60%

#5/5

Az idősek nem néznek utána, na de a Momentum szavazók... Megint itt tartunk.

2020. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Megegyezik a párt hivatalos álláspontjával?


Amúgy a cikk alatti kommentek is megérnek egy külön történetet.

2020. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
76%

"Tudod a választ a kérdésre? Ide írhatod!"

Ha valaki faxságot beszél, az nem kifogás, hogy az nem egyezik meg a párt hivatalos álláspontjával szerintem.

2020. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván minden korosztályban vannak tájékozatlanok, viszont az idősek körében ez jellemzőbb mint a fiataloknál (saját tapasztalat). Ráadásul az idősek fogékonyabbak is a propagandára, kevesebb forrást látnak. Elolvassák egy pártnak az újságját, vagy éppen azt a weboldalt amelyikre éppen ráakadtak és az apaján döntenek, ami nem teljes körüljárás. Nem vagyok Momentum szavazó, viszont látom a rációt az öregek szavazati jogának elvételében. Nem értek vele egyet ugyan, mert tényleg vannak tájékozott idősek is, de azt is látom hogy miért gondolják így.
2020. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
86%
Éretlen viselkedés, politikai amatörizmus. Vagy kinövi, vagy eltűnik a süllyesztőben. Egyrészt nem tudja megvalósítani, viszont ellenszenvet kelt a véleményével, tehát nincs haszna, csak árt a pártjának és saját magának. Másrészt neki is vannak szülei, nagyszülei, akikre eszerint ő nem bízná rá, hogy szavazzon (sem saját magára, ha eléri ezt az életkort). 70 feletti tanárok, orvosok, kutatók, tudósok (pl. a Professzorok Batthyány Köre) mind maradjanak szépen otthon, inkább etessék a parkban a galambokat? (Jut eszembe: Soros apó 90 évesen miért jár Brüsszelbe 2 hetente egyeztetni, az 1 db USA szavazati jogánál bőven túlterjeszkedve?) :)
2020. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!