Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum miért utálja az...

A Momentum miért utálja az időseket?

Figyelt kérdés

A Momentum egyik politikusa kijelentette az időseknek még szavazni sem volna szabad elmenni - miért? Utálják az időseket? Ja, vagy a jelentős többség nem rájuk szavaz ezért inkább ne menjenek szavazni?


Ez a Momentum elképzelése a demokráciáról! Aki nem rájuk szavaz az ne menjen szavazni.


[link]



[link]



Eddig azt hittem legalább a Momentum egy "normális" párt fiatalokkal stb..... de tévedtem - ezek sem különbek a többi ellenzéki pártól. Undorító!

Na ezek is kiestek a "jövőben talán rájuk szavazok" listámról.



2020. júl. 19. 16:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
85%
Lehet érvelni ez mellett vagy ellene, de a befolyásolhatóság nem csak életkor függvénye. Ha ezen a csürhét múlna utána elvennék a "vidékiek" szavazati-jogát is. Az időseké csak a bemelegítés lenne! Már pedig amelyik banda inkább degradálja a potenciális szavazókat, mint sem maga mellé próbálná állítani őket, akkor az a minimum, hogy szavazáskor beinteni nekik! Legalább akkor ezek az ellenszenves, arrogáns, másodpercesek mennek a történelem szemétdombjára.
2020. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"" Igenis sok öreg az alapján dönt hogy ki szimpatikus (nem a programja vagy a tettei, hanme ránéznek és azt mondják hogy "ő szimpatikus, rá szavazok".""


A fiatalabbak egy része biztos, hogy így szavaz. Nem csak az idősek!

2020. júl. 20. 17:05
 13/33 A kérdező kommentje:

9-

""Ráadásul az idősek fogékonyabbak is a propagandára, kevesebb forrást látnak.""


Ugyan miért?????? Miért látnak kevesebb forrást??????? Ugyanúgy nézhet tévét - rádiót és netezhet. A 82 éves nagyim az okostelóján már szinte többet netezik és Facebookozik mint én 28 évesen.

2020. júl. 20. 17:10
 14/33 anonim ***** válasza:
29%

"A Momentum egyik politikusa kijelentette az időseknek még szavazni sem volna szabad elmenni"

Igazából nem ezt mondta, hanem azt, hogy ha nem megfelelően tájékozottak, akkor inkább maradjanak otthon. A posztban egy felsorolás szerepel, hogy kikre érte ("idősebb, szegényebb, vidéki és alacsonyabb iskolázottságú szavazókat").

Én is mondtam ezt egy huszonéves ismerősömnek, mivel egyáltalán nincs tisztában a dolgokkal, de nem nagyon érdekelte.


"miért? Utálják az időseket?"

Nem, csak az idősödésnek elég nagy hatása van az agyra, gondolodásra. Erről elég sok tudományos munka is született:

[link]

[link]

[link]

Ennek következtében pedig de, az időseket könnyebb átverni.


"Miért látnak kevesebb forrást??????? Ugyanúgy nézhet tévét - rádiót és netezhet."

Falun nagyon sok esetben a TV/rádió/helyi lap az egyetlen forrás, és a falvakra jellemző az is, hogy elöregedik a lakosság, mivel a fiatalok a nagyobb városok felé vándorolnak. Vagyis pont az öreg réteg egy jelentős részének korlátozottak a tájékozodási forrásai. Az remélem nem kell mondanom, hogy a TV-t, rádiót és a helyi lapokat többnyire a fidesz viszi.

(Erről a ksh-nak is vannak adatai.)


Szóval a momentumos srác felvetése nem rossz. Az időseket nem támadta, ezért elítélni nem lehet. Max egyet nem érteni lehet, de szerintem azt meg felesleges, mert azért elég könnyő belátni, hogy aki nem elég tájékozott, az ne szavazzon.

2020. júl. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

""Falun nagyon sok esetben a TV/rádió/helyi lap az egyetlen forrás""


Honnan veszed ezt a butaságot? Ezt sukolja beléd a baloldal????


Képzeld el egy Borsodi kis faluban lakom (120 fő) és van kábeltévé - net - hifi - mobilnet. Nem az őskorban élünk hiába hiteti ezt el veled a baloldal.

2020. júl. 21. 19:24
 16/33 anonim ***** válasza:
35%

Az amúgy mindent elárul rólad, hogy a kommentem nagy részét ignoráltad, mivel nem tudtál belekötni. Viszont amibe meg bele tudtál, ott egyből személyeskedni kezdesz. Szánalmas...


"Honnan veszed ezt a butaságot? Ezt sukolja beléd a baloldal?"

Azért mert van net lefedettség az országban, még nem lesz mindenkinek gépe hozzá.

A faluban lényegesen alacsonyabb keresetű emberek laknak, akik nem tudják kifizetni a legtöbb esetben ezeket az eszközöket. Ahogy szintén nem feltétlenül tudnak rendszeres internet előfizetésre félretenni.


"Képzeld el egy Borsodi kis faluban lakom (120 fő) és van kábeltévé - net - hifi - mobilnet. Nem az őskorban élünk hiába hiteti ezt el veled a baloldal."

Én is tudok nyugdíjast, aki milliomos, de nem ez az átlag. Szóval ne beszélj hülyeségeket.


A valóság az, hogy a magyarok negyede informatikai analfabéta:

[link]

A megkérdezettek csak 72%-a használta a netet híroldalak böngészésére VALAHA.

Ezenkívül pedig a 60 év felettiek döntő többsége a TV-ből tájékozódik:

[link]

Internetről pedig mindössze 12%, vagyis 10-ből 9 nyugdíjas nem használja a netet információszerzésre.

Na, ez a valóság.

2020. júl. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

""A faluban lényegesen alacsonyabb keresetű emberek laknak, akik nem tudják kifizetni a legtöbb esetben ezeket az eszközöket. Ahogy szintén nem feltétlenül tudnak rendszeres internet előfizetésre félretenni.""


Valószínűleg egy fővárosi fiatal lehetsz akinek az agyát a baloldal mossa.

Miért ne tudna egy falubeli pár ezer forintért egy használt gépet venni netezéshez????? Ha másra nem futja. Miért ne tudna egy falubeli a netre előfizetni???????

Miért ne lehetne egy falubelinek annyi a fizetése hogy a netre , kábeltévére STB... előfizessen?


Tiszta agyrém! Azt hiszed, hogy egy faluban őskorban élnek az emberek? Én is falun élek mégis van kábeltévé, net előfizetés és 150-ezres okostelóm.

2020. júl. 22. 20:02
 18/33 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg egy fővárosi fiatal lehetsz akinek az agyát a baloldal mossa."

Nem, sosem laktam fővárosban, de falun igen, és láttam, hogy abban a 4 ezer fős faluban annak ellenére, hogy jó pár ismerősöm volt. Összesen 3 embert ismertem, akinek volt net hozzáférése vagy valamilyen eszköze hozzá.

Azért mert te kivétel vagy, még az átlag nem ez lesz. Azért mert ismersz valakit 2 milliós fizetéssel, még nem ez lesz az átlagbér.


"Miért ne lehetne egy falubelinek annyi a fizetése hogy a netre , kábeltévére STB... előfizessen?"

Az átlagbér a vidéki megyékben nettó 150 ezer körül mozog. Ez az ÁTLAG. Vagyis, aki mondjuk 50 ezret keres, annak nem lesz pénze gépre. Ez tény.

A lakosság alsó 4 tizede egyfőre vetítve 100 ezer forint alatti bruttó jövedelemmel rendelkezik. Ez kb. 1.5 millió ember. Ezeknek nem lesz gépe.

[link]


"Azt hiszed, hogy egy faluban őskorban élnek az emberek?"

Nem, csak minden statisztika engem támaszt alá. Többet is linkeltem, te egyet sem, csak gyerekesen ugyanazt az érvelési hibát ismételgeted.

Egyetlen példából nem lehet átlagra vonatkoztatni.

2020. júl. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

18-


Nem unod még a hülyeségedet?

2020. júl. 23. 09:29
 20/33 A kérdező kommentje:

Oké!


Nincs a vidéki falukban semmi - furkósbottal kergetjük a mamutokat és füstjelekkel kommunikálunk.

Most is éppen a galambpostán írom a kommentemet.


Most már boldog vagy?


Pénzünk sincsen, hogy vegyünk 5 ezerért egy használt gépet.

Csórók vagyunk és buták. Csak a városiak az okosak és tájékozottak.A falusiak bunkók és buták.


Most már kedves 18-as boldog vagy? Most már könnyeben alszol.

2020. júl. 23. 09:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!