Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az elmaradó...

Mi a véleményetek az elmaradó tűzijátékról?

Figyelt kérdés
Ugye már hivatalos, hogy a fővárosban biztosan elmarad a tüzijáték, kisebb városokról még nincs info. Erről mi a véleményetek.

2020. júl. 20. 08:05
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek, hogy elmarad a vírus miatt
Egyetértek, hogy elmarad, fölösleges
Egyetértek, hogy elmarad, túl sokba kerül
Nem értek egyet, virus már nem indokolja
Nem értek egyet, virus mellett is meg kéne tartani
58 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Olyan válaszlehetőség is kéne, hogy "nem értek egyet, a vírus sosem indokolta". Nem a tűzijáték a legnagyobb baj, de nevetséges, hogy egy náthánál alig komolyabb vírus miatt leáll az egész világ.
2020. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Én nem szeretem ezt az újliberális tűzijáték ellenességet. Drága de eddig volt, és szerintem fontosak a közös ünnepek, mikor a sötétben színesen csattog az ég, és az államalapításra emlékezünk, hogy itt vagyunk még. Enélkül az augusztus 20 üress lesz. '48-as és '56-os forradalmak megemlékezései már amúgyis aktuálpolitikai propaganda események lettek, legalább augsztus 20 nem az ócska politikusok eröltetett beszédeiről szól, amiből levonják a következtetést, hogy kire kell szavazni... Hanem a tűzijáték volt köszpondban, ami nem propagandát lőtt ki az égre. Ennyi erővel akkor a többi emléknapot is szüntessük meg, legyünk egy globalizált ország és ünnepeljük a Halloween meg a Valentin napot, ha már a tűzijáték garasoskodás híján elmarad. Akik a pénzt sajnálják, azok remélem a saját szülinapjukra maguktól és barátaiktól is sajnálják azt az 1 üveg pezsgőt és újévkor is sajnálják a piát és nasit.
2020. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Na megjött a " náthánál alig komolyabb vírus" pajti....😂😂
2020. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

2:

"a tűzijáték volt köszpondban, ami nem propagandát lőtt ki az égre."


Normális kormányoknál ez így is van, de ezeknél minden a propagandát szolgálja.

Az írásoddal pedig egyetértek!

2020. júl. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem csak az a fura, hogy augusztus 20 elmarad, de a Pride nem.

Miért?

/Sztem egyiket sem indokolná a vírus, elvégre aki akar megy, aki nem nem megy, ebben nem látok különbséget a két esemény között./

2020. júl. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Az a véleményem, hogy sose kéne megtartani. Felesleges pénzszórás, ráadásul az állatoknak kínzás.
2020. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Én évek óta ellenzem. Kidobunk egy csomó pénzt arra, hogy legyen tűzijáték, mert jaj, az milyen szép és jó. Igaz, hogy ezerszer értelmesebb helyre mehetett volna az évek alatt az a pénz. Ezért mondom, hogyha akarnak Budapesten tűzijátékot akkor valamelyik magánember fizesse már, ne mi.
2020. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Az elmaradt tűzijáték helyett, vigasztalódhatsz a búzák felvonulásán!
2020. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

#5 "Nekem csak az a fura, hogy augusztus 20 elmarad, de a Pride nem."

Pedig egyszerű.

Mindkét rendezvényért az viseli a felelősséget aki meghirdette, megrendezi.

Csak míg az augusztus 20-i ünnepségekért az állam a felelős és így az aktuális kormányzat, addig a prájdért egy tőlük független magán csoport.

Bármennyire is a külső szemlélőnek egyformának tűnik a veszély/nem veszély a két rendezvénynél, azt, hogy meg legyen-e tartva azt a szervezőknek kell eldöntenie.

Ha a pride szerverői is felelősen gondolkodnának, akkor ők is lemondanák az egészet. De ahogy olvastam, helyette más megoldásban gondolkodnak, több kisebb rendezvényben, hogy maradjanak 500 fő alatt egy-egy helyen.

2020. júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

"Mi a véleményetek az elmaradó tűzijátékról?"

Az, ami az elmúlt félév többi elmaradt lehetőségéről is: sajnálom, de megértem és elfogadom.

Eddig minden egyes intézkedésről bebizonyosodott hogy a járvány lassulását, megfékezését vagy kisebb méretét szolgálták ebben az országban. Jó lett volna ha olyan a helyzet, hogy nem gond egy ilyen nagy rendezvényt megtartani, de sajnos nem így lett. Most ez van, sok anyagi kár, sok veszteség - de ezzel tudjuk legkönnyebben túlélni, átvészelni.

Remélem kitalálnak majd helyette olyasmiket, amivel kárpótolni lehet azokat, akik így hatalmas bevételtől esnek el a munkájukért cserébe. Ne feledjük, hogy ami az országnak kiadás, az azoknak a tűzijátékot szervező, készítő embereknek meg a megélhetésüket jelentette volna. Nem az a gond, hogy én nem tudom nézni a tévén keresztül, mert arra betehetik az 5 évvel ezelőttit is nyugodtan. A gond, hogy megint elmarad egy turisztikai rendezvény.

Azonban ha ezzel lehet meggátolni hogy megint home office-ban kelljen dolgozni a fél országnak, zárt iskolák, egyetemek mellett - akkor legyen.

2020. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!