Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért beszél mindenki az...

Miért beszél mindenki az Index-ről és mégis mi történt?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs hogy mi történt, csak azt hallottam ma a munkahelyemen, éppen amikor távoztam, hogy valami nagyon meghatározó esemény zajlik ott. Hazafele jövet a buszon is sokszor hallottam azt a szót, hogy "Index", de konkrétumot nem. Talán meg fog szűnni a hírportál? Megmondom őszintén, nekem fogalmam sincs hogy mi az az Index hírportál, sohasem néztem egyik cikkjét sem és a mostani eseményeket sem értem semennyire. Mégis miért beszélnek sokan róla és mi történt az Index kapcsán?

2020. júl. 24. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
A főszerkesztőt kirúgták, a 90 újságíróból már 80+ felmondott, nagyjából csak a portás meg a takarítók maradtak... Vagy mag fog szűnni, vagy origo mirror site lesz.
2020. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 meszike91 ***** válasza:
69%
Az ország legnagyobb online híroldala. Már korábban fideszes érdekeltségben került, de eddig függetlenül tudott dolgozni a szerkesztőség. Most viszont a főszerkesztő kirúgása után majdnem mindenki lemondott. Nem akarnak asszisztálni ehhez már.
2020. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

#1!


Mivel az egy netes portál, ezért a portáson kívól vannak még ott technikai emberek. Őket nehezebb pótolni, mint a firkászokat.


#2!


Nézz utána, hogy ki a lap vezérigazgatója és ki került be mostanában az igazgatói tanácsba! Nem éppen Fidesz közeliek...

2020. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Semmi nem történt. Csak ballibsi hiszti van egy ballibsi híroldal miatt. Ne foglalkozz velük.
2020. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
be lettek tiltva a libbantak
2020. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

2: Azzal is asszisztálnak, hogy lemondanak. Ha maradnak, tudnak tenni annak érdekében, hogy ne változzanak nagy mértékben a dolgok. Most hogy leléptek, semmit. Mindent kezdő, külsősők fognak megírni szóról szóra követve az instrukciókat.

Ezzel nem hibáztatom őket. Lehet, hogy már eléjük toltak egyenként egy számukra elfogadhatatlan munkaszerződést, amit nem hoztak nyilvánosságra.

2020. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

"Már korábban fideszes érdekeltségben került, de eddig függetlenül tudott dolgozni a szerkesztőség. "

Ahha,nagyon függetlenek voltak.

2020. júl. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

6: "Azzal is asszisztálnak, hogy lemondanak" Mégis hogyan és mit tudtak volna változtatni akik felmondtak? Miért maradtak volna egy olyan helyen, ahol a politika már beleavatkozik abba is, hogy ki irányítsa a szerkesztőséget és ők ilyen helyen nem szeretnének dolgozni.

Van rengeteg példa Mo-n arra, hogy emberek bármit megtesznek pénzért. Aki felmondtak, a munkájukat, fizetésüket is feladják csak hogy megtartsák a gerincüket mások és a saját szemükben.

2020. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Én is voltam olyan helyzetben, amikor gondolkoztam rajta, hogy a munkahelyemen mindenkit felondásra fogok bíztatni. De:


1. Nem akkor, amikor lemondott egy vezető, hanem amikor kineveztek valakit a helyére, aki totál alkalmatlan volt a feladatra. Az Indexnél nem érthető, hogy miért mondtak fel.


2. Nem engedhette meg mindenki, hogy hónapokig ne legyen állása. Ezek szerint az Indexnél túl voltak fizetve.

2020. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Helyrehozhatatlan nézeteltérések alakultak ki az Indexet tulajdonló alapítvány elnöke és az Index főszerkesztője között. Kirúgásra került a főszerkesztő, a szerkesztőség a visszahelyezését kérte. Éppen ezek miatt a nézeteltérések miatt ez az alapítvány elnöke szerint nem valósítható meg. A szerkesztőség szinte egésze felmondott. Bonyolítja a helyzetet, hogy az alapítvány elnöke, Bodolai az Index ügyvédje.
2020. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!