Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diákmunkával kapcsolatban...

Bumbi02 kérdése:

Diákmunkával kapcsolatban kéne pár kérdésre válasz?

Figyelt kérdés

17éves diákként dolgozom egy gyárban ahova egy xy diákközvetitő juttatott el.Délutáni müszakban dolgozom (14-22h)

- Jól tudom hogy a délutáni müszakért 20% plusz jár??

- Jól tudom hogy egy hónapnyi munka időre 2 nap szabadnap jár, amit hogyha nem veszek ki, köteles kifizetni a munkáltató?


Válaszokat elöre köszi, (aki tudja az vmi linkkel, paragrafussal támassza alá, köszi)


2010. aug. 3. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

éjszakai műszakért jár plusz, a százalék már nincs törvénybe iktatva

a szabival kapcsolatban igazad van

2010. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

csak éjszakára jár plusz, tehát akkor 22:00-6:00-ig

Diákmunka alatt nincs szabid, mivel nem állandó fix dolgozó vagy.

2010. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

a 18. életév alatti munkavállalót a 20 nap alapszabadságon felül további évi 5 nap pótszabadság is megilleti, utoljára abban az évben, amelyikben a 18. életévét betölti. Rövidebb időtartamú munkaviszony esetén a szabadság, a pótszabadsággal együtt természetesen időarányosan jár a munkavállaló részére (egy hónapos munkaviszony esetén tehát 2 nap). Amennyiben a munkavállaló munkaviszonya megszűnik, a neki időarányosan járó, de ki nem adott szabadságot pénzben kell megváltani.


Tovább: [link]



ezt találtam a szabadságról.. csak jó lenne tudni hogy van-e vagy nincs..


a délutáni müszakért is elvileg jár.. legalábbis én azt olvastam.. hogy délutáni müszakér 15% jár, hogyha megszakitás nélküli délutáni müszak (tehát egész hónapot délutániba dolgozom, legalábbis gondolom) akkor az 20%...


[link]


köszi a válaszokat

2010. aug. 4. 00:02
 4/13 anonim ***** válasza:

"nincs törvénybe iktatva "


Akkor a munka törvénykönyve szerinted micsoda?

A 1992. évi XXII. törvény 146$ szerint délutános műszakpótlék jár. Ennél magasabbat adhat a munkáltató, de az már nem kötelező.


"délutáni müszakér 15% jár, hogyha megszakitás nélküli délutáni müszak akkor az 20%"


Ez hogy jött ki?

Ha egymás után több héten is délutánra osztanak be, akkor is ugyanannyi a du. pótlék százaléka mintha 1 napra osztanak be.

2010. aug. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

délutáni müszakér 15% jár, hogyha megszakitás nélküli délutáni müszak akkor az 20%"


Ez hogy jött ki?

Ha egymás után több héten is délutánra osztanak be, akkor is ugyanannyi a du. pótlék százaléka mintha 1 napra osztanak be.


2. Műszakpótlékok:

a. délutáni-

b. éjszakai műszakpótlék


Kinek jár? Többműszakos munkaidő-beosztásban , illetve a megszakítás nélküli munkarendben [118. § (2) bekezdés] foglalkoztatott munkavállalóknak jár.


Mértéke:

Többműszakos munkaidő-beosztásban

délutáni műszakban történő munkavégzés [117. § (1) bekezdés f) pont] esetén 15% (146.§ )

éjszakai műszakban történő munkavégzés [117. § (1) bekezdés g) pont] esetén 30 %


Megszakítás nélküli munkarendben

délutáni műszak után + 5% (összesen: 20%)

éjszakai műszak után + 10 % (összesen: 40%)


ezt találtam egy fórumban.. csak kéne aki megerösiti az egészet, vagy alátámasztja vmivel hogy hülyeség.. csak mer hallottam olyanokat ezekről a diákmunkaközvetitökröl hogy az ilyen müszakpótlékot szivesen elfelejtik kifizetni a diákoknak, mer többségük nem is tudja hogy jár nekik.. ugyanigy a fel nem használt szabadnapokkal..

2010. aug. 4. 10:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Állítólag a pótlékokat még pár éve a diákmunka-közvetítő nyelte be legtöbbször, nem tudom, hogy mostanság is így van-e.
2010. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hello!

Én is hasonló cipőbe vagyok. A közvetítő szerint nem jár (P_____w___), viszont eddig akit megkérdeztem azok szerint jár. Bátyám két éve volt ugyanitt ugyanezzel a céggel, és neki adtak. Én azt csináltam hogy a jelenléti ívemet a csoportvezető aláírása után gyorsan lefénymásoltattam, hogy tudjunk majd mire hivatkozni, ha odaáig fajul a dolog. A jövőhéten beugrik apum a gyárba (ő segített elhelyezkedni, most nyaralnak anyuval ezért jövőhét) és megkérdi a bérfejtőt hogy utaltak-e ki délutános pótlékot. Elviekben kell, hisz ugyan azt a munkát végeztem el mint a többiek és ugyanakkor. Néztük már a munka törvénykönyvét és abba sincsen semmi olyan ok ami miatt ez nem járna nekem. Ha utaltak ki akkor pedig jön egy harc a fénymásolt irattal a közvetítő céggel.


Egyébként ha ezt megcsinálod, és valóban kiutalták lehet "nyerni" velük szemben. A gyárban dolgozik egy 22 srác. Vele beszélgettem erről az egészről és neki már sikerült egyszer-kétszer elkapnia a P_____w___ grabancát évekkel ezelőtt, ki is fizették a pótlékját.

2010. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy a szabi is kérdéses. A szabi az neked nem jár. Max úgy tudsz szabizni hogy szólsz a csoportvezetőnek, hogy holnap nem mész. Nálunk így volt.

A 20% állandó műszakba - azaz hogy folyamatosan délutános vagy - ahogy írtam elméletileg jár.

2010. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem valamit félreértettél: megszakítás nélküli munkarend nem azt jelenti, hogy mindig délután jársz. Az akkor hívják így, ha az üzem nem áll meg hétvégén sem. (pl. vaskohó, amit nem lehet csak úgy lekapcsolgatni).

Ha heti 5x8 órát dolgozol, akkor az nem megszakítás nélküli munkarend.

2010. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a délutáni pótlék 15,az éjszakai 45%,ki is fizetik.
2010. aug. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!