Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon lenne igény...

Magyarországon lenne igény egy konzervatív, de kevésbé szélsőségekre hajlamos pártra, vezetésre?

Figyelt kérdés
Például a Németországihoz hasonló kormánypártra? Nem értek egyet egyik szélsőségessel sem, konkrétan a konzervatív értékeket nagyon fontosnak tartom, de nem más értékek sérülésével. Az egyik nem zárja ki a másikat. Például ha én támogatom a férfin és nőn alapuló, többgyerekes családot, attól még támogathatom az azonos neműeket is. Lehetek úgy hű a hagyományokhoz, hogy Európa más részére is nyitott vagyok és kevesebbet ellenségeskedek még úgy is, ha bizonyos dolgokból nem engedek. Van ilyen párt ma Magyarországon? Egyáltalán lenne rá igény?.

2020. aug. 6. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Lehet hogy lesz rá igény! Ha nem, akkor alapítani kell egy ilyen pártot!
2020. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Lenne, 10 éve egy ilyen kormányoz, legalábbis látszólag.
2020. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Én szívesen szavaznék egy ilyen pártra.
2020. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2020. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
A németországi kormánypárt nem konzervatív, de szélsőséges, pontosabban szélsőliberális.
2020. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
A magyar hagyományok ilyen pártot nem támogatnak. Egy ilyen párt létezéséhez pont a hagyományoknak kellene változni, pl. az azonos neműekkel szembeni toleranciával, vagy elismerni a politikailag másképpen gondolkodók létjogosultságát is, legyenek azok akár baloldali vagy liberális felfogásúak. És mélyen eltemetni Trianon emlékét, megtagadni a határainkon kívül-rekedt magyarokat, őket a mesterséges országok szerves részének tekinteni. Nagyjából ezt jelentené a magyar hagyományok megváltoztatása.
2020. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem nincsen, voltak ilyen próbálkozások, eleve az MDF ez volt.
2020. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Olyat, mint a német semmiképpen.

Miben konzervatív a CDU?Erre még senki sem választ.


-beengedett egy csomó arab meg afrikai migránst

-bevezette az egynemű házasságot

-bevezette a genderőrületet elég megnézni a német álláshirdetéseket Mann/Frau/X ez van kint.Fertő.



Attól mert egy pártra felmatricázod,hogy konzervatív meg jobboldali, attól nem lesz az.

A Fidesz sem fiatal demokrata.

2020. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"És mélyen eltemetni Trianon emlékét, megtagadni a határainkon kívül-rekedt magyarokat, őket a mesterséges országok szerves részének tekinteni."

Ezt miért kellene? Meg egyáltalán miért kellene gyökeresen megváltoztatni a hagyományokat? Attól, hogy bizonyos dolgokban nyitottabbak lennénk, még nem kellene mindent feladni, többek között ezeket a dolgokat sem, épp erről beszéltem.


"-beengedett egy csomó arab meg afrikai migránst"

Igen, ez a lépése vitatható volt, ebben például követhetnénk más utat.


"-bevezette az egynemű házasságot"

Ezt nem látom miért lenne probléma. Attól még a hagyományos házasság ugyanúgy létezik, nem érzem úgy, hogy ezzel bármilyen hagyomány sérült volna, esetleg csak bővült.


"-bevezette a genderőrületet elég megnézni a német álláshirdetéseket Mann/Frau/X ez van kint.Fertő."

És ez bárkinek hol fáj? Szerintem fölösleges, de ezt leszámítva nem érdekel és nem zavarna ha valakit ez boldogabbá tesz. Nem ettől lesz jobb vagy rosszabb az életem.

2020. aug. 6. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Ehhh. Nem szívesen szavaznék semmilyen konzervatív/hazafias pártra. De mondjuk amit leírtál messze kevésbé gáz mint ami jelenleg van, szóval ha ez kéne a leváltásához, egye fene.
2020. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!