Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért akarja,...

A magyar kormány miért akarja, hogy sokan gyereket vállaljanak, amikor az országban sok a szegény ember?

Figyelt kérdés

Lehet itt statisztikákkal jönni, de kevés azoknak az embereknek a száma, akik Magyarországon pl. informatikusként 500 000 Ft felett keresnek. Sok ember minimálbérért dolgozik, egy bolti eladó nem sokkal kaphat afelett.


Hogyan vállaljanak akkor sokan gyerekeket, amikor azt el kell tartani? Nem igazán értem a kormány gondolkodását. Nem tűnt fel nekik, hogy akik kijutottak külföldre, és karriert csináltak, azok nem fogják otthagyni a 2000 eurós fizetést? Ha gyereket vállalnak, az ott fog születni, és német stb. állampolgár lesz.


2020. aug. 10. 09:27
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
56%

Ennél sokkal szegényebbek is voltak az emberek, és mégis több gyereket vállaltak.

A fejlett országokban csökken a népesség, nem a fejlődő országokban.

2020. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
50%
A 60-as 70-es 80-as években még nagyobb volt a szegénység - mégis "divat" volt a többgyermekes család.
2020. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

"Ennél sokkal szegényebbek is voltak az emberek, és mégis több gyereket vállaltak"


Ma már úgy tűnik (egyesek) rájöttek, hogy ez nem okés, mert a szegénység öröklődik. A gyerekek többsége is szegény lesz felnőttként. Kevés lesz, aki kitör a szegénységből. Azzal tehát, hogy a nincstelen magyar családok gyereket (vagy többet) vállalnk, csak a szegénység terjedését támogatják. Ez a modell a romáknál jól megfigyelhető.

2020. aug. 10. 09:39
 4/48 anonim ***** válasza:
58%
Ennél jóval szegényebb körülmények között is neveltek fel tisztességes embereket.
2020. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Leírtam a 3. kommentben, hogy ez miért értelmetlen.


A szegénység öröklődik. Szegény családok szegény polgárokat fognak kinevelni az esetek többségében.

2020. aug. 10. 09:43
 6/48 anonim ***** válasza:
23%
Pont ezért, ha megnézed, a Kormány pont nem a szegények gyerekvállalását támogatja.
2020. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Hát kiét támogatja? Egy olyan házasságban, ahol a saját tulajdonú ingatlan mellett a felek megkeresnek kette! havi 1 millió forintot, mi szükség támogatásra?
2020. aug. 10. 09:47
 8/48 anonim ***** válasza:
32%

A szegénység nem kizáró ok. Nem csak a gazdagok - szupergazdagok vállalhatnak gyermeket.

Lehet valaki gazdag ha közben elhanyagolja gyermekét és társadalom számára egy hasztalan egyén lesz belőle - például drogos vagy bűnöző. A szegény ember is felnevelheti tisztestéggel a gyermekét.

Sok olyan nagyszerű tudós - zeneszerző - csillagász - matematikus STB... született már a történelem során akik nagyon szegény családban nevelkedtek - mégis világhírű zsenik lettek.

2020. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
34%
Régen is sok gyermeket vállalt egy család, pedig akkor sem szökött fel olaj az udvarban.
2020. aug. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező-


""A szegénység öröklődik""


Ez nem tényszerű. A szegény ember gyermeke csak szegény lehet? Én is szegény családban nevelkedtem három testvéremmel együtt. Mégsem mondhatnám magam szegénynek - igaz nem vagyok szupergazdag - te nem panaszkodom. A szüleink mind a hármunkat tisztességgel felneveltek és szakmát "adtak a kezünkbe" melyből aránylag jól megélünk itt Magyarországon - nem külföldön. Van saját házunk (nem hitelből) -családunk - gyermekeink.


Pedig gyermek koromban cipőre sem mindig tellett - volt olyan, hogy a bátyám szakadt kihordott cipőjében mentem suliba mert a szüleim nem tudtam új cipőt venni.

2020. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!