Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért "einstand" a Színház és...

Miért "einstand" a Színház és Színművészeti Egyetem modellváltása?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom,hogy ez a modellváltás egyfajta einstand.

De, miért is?


Azt az intézményt a liberálisok einstandolták még a 90-es években.


Most, igazából csak visszatér oda, ahova a rendszerváltás utáni évtizedekben is lennie kellett volna, a nemzet szolgálatába.


Azaz egyetem sokkal inkább kulturális intézmény, mint oktatási.

És egy ilyen intézménynek nem lehet az a hely, ahol a liberális ideológián kívül más nem megengedett.

Hanem a nemzetet kell szolgálnia.


2020. aug. 10. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Aki nem fideszes az nem is a nemzetet szolgálja, brávó, köszönjük szépen annak a hárommillió hazaárulósorosistanemmagyar nevében, aki nem fidesz szavazó.
2020. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#


Ez óriási nagy tévedés.

Ez a klasszikus, minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár példája.


Aki nem Fideszes az is nemzetet szolgálja, kivéve, ha liberális.

2020. aug. 10. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Erről beszélek! Nem tudom feltűnt-e de ma csak fideszes meg liberáli/balliberális van a kommunikációban. Azért írtam azt, amit.
2020. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
76%

Nem ezért einstand. Azért einstand, mert nem az egyetem dönthet az egyetemet érintő kérdésekről, hanem egy kormány által kinevezett alapítvány.


Arra sincs semmi garancia, hogy mostantól "nemzeti" lesz, hiszen ilyen szabályozás nem történt.

2020. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a Nemzeti Színháznál már láthatjuk, hogy mekkora az igény a "nemzeti" vonalra.
2020. aug. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért az, mert felülről, az érintettek bevonása nélkül történt döntés az egyetem jövőjével kapcsolatban. Nem tudom hallottál-e már arról a több évszázados kifejezésről, hogy egyetemi autonómia? Ezek még a legsotetebb középkorban is garantálták, hogy az egyetemek a saját ügyeikben saját maguk dönthettek. Változást ebben a bolsevik és a náci diktatúrák hoztak, amelyek teljesen maguk alá gyűrték az egyetemi szférát is. Egy demokratikus államban az egyetemek a mai napig önállóan hoznak rengeteg döntést, na ezzel a döntéssel pont ezt nyírták ki az SZFE-nél. A megkérdezésük nélkül, rohamtempóban neveztek ki a fejük fölé olyan embereket, akiknek vagy semmi közük a színházi és filmes világhoz, vagy, ha van is, minimum kétes a megítélésük. És ezek után ezek az emberek dönthetnek az egyetem jövőjéről. Az egyetemről döntő alapítvány kuratóriumában ott van a MOL szlovák leányvállalata igazgatóságának elnöke, míg az egyetem által ajánlott személyeket számításba sem vették.


Egyébként azzal, hogy liberális fészeknek, illetve hazaáruló műhelynek nevezik ezt az intézményt azokat a neves színészeket, rendezőket, stb nézik le, akik itt végeztek és a évtizedek óta szórakoztatják az embereket.

2020. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Igazából az is csak a kommunizmus miatt volt, hogy csináltak egy színművészeti főiskolát. A "nép gyermekeinek" akiknek nem volt más, mint a 3 vagy 6 elemi az 50 -es években. Faluról ősszeszedtek tehetségesnek tartott, jól kinéző fiúkat-lányokat, és beszélni, verset mondani, szerepet tanulni képezték őket, hogy a munkás-paraszt osztály is kaphasson szerepet az előadóművészetben, színházban, filmben. Voltak is őstehetségek, sikees is volt a képzés, EGY IDEIG.


Mert már a 70-es évek végén ismeretségi alapon, fölülről a felvételi bizottság elnökének telefonálva vették fel, akit felvettek. Jó színészkáderek meg rendezők gyerekeit, beszédhibásan, tehetségtelenül.


Aztán még a nevét is előléptették, hogy nagyobb pénzt lehessen fizetni a dolgozóknak. Hogyan lehetett egyáltalán egyetem, amikor nincs többkaros képzése?

Egyáltalán, mi szükség volt az alapműveltség általánossá tétele után külön színész képzése? Semmi.


Ott van a szépfiú, aki felolvasta -volna...- a követeléseiket. SZÍNÉSZHALLGATÓ!, és nyökög, akadozik, egy EGY oldalas hétköznapi szöveg felolvasásában. Mondhatom, hiába tanult, nem tanult MEG semmit. Milyen szerepre lesz ő alkalmas? Mármint a tüntetésen felolvasó önjelölt vezető szerepén kívül?


Ha számbavesszük a velük szimpatizáló nyilatkozókat, csak igazolódik az állítás, hogy liberális fészek, kommunista alomból. Ez van.

2020. szept. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

"számbavesszük a velük szimpatizáló nyilatkozókat, csak igazolódik az állítás, hogy liberális fészek, kommunista alomból. "


Azzal, hogy határontúli magyarok is kiállnak mellette?

2020. szept. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

konkrétan kik?

2020. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!