Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy nálunk sokkal...

Mi az oka, hogy nálunk sokkal kevesebb koronavírusos fertőzött van mint Ausztriában és Szlovéniában?

Figyelt kérdés
Mit csinálunk mi jobban mint a szomszédos országok? Szlovéniában pár napja több száz új fertőzöttet regisztráltak 24 óra alatt. Nálunk viszont csak a töredékét? Mi az oka, hogy ennyivel jobban állunk az amúgy nem kevésbé fejlett Szlovákiával és Szerbiával szemben?

2020. aug. 12. 22:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Nem tesztelünk. Akinél pedig nincs teszttel igazolva a fertőzés az nem koronavírusos.
2020. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Keveset tesztelnek. Nézd meg a worldometers.com oldalon az egymillió főre jutó elvégzett tesztek számát.


Ezt politikai hovatartozás nélkül mondom.

2020. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Egy laboros mondta, hogy nincs munkájuk mert nem kapnak mintákat.
2020. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Így elvileg akkor azokat se tesztelik le akik COVID gyanús tüneteket produkálnak mint köhögés, láz, hasmenés, gyengeség, stb?
2020. aug. 12. 23:03
 5/31 anonim ***** válasza:
55%
A Budapesti kötelező maszk hasznälat is jót tehetett. Sok helyen még csak most lesz kötelező.
2020. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
És az olyan személy akinek krónikus betegsége/betegségei vannak ő hová fordulhat, ha valamilyen gyanús tünetet érez magán és az idős személyek? Az a baj, hogy rengeteg itt a kérdés, amire nem ad választ a kormány. A háziorvosok is csak hárítják a felelősséget. Ez a tapasztalatom.
2020. aug. 12. 23:14
 7/31 anonim ***** válasza:
89%
#2: Valóban keveset tesztelünk, de ott van például Horvátország, Moldova vagy Ukrajna, ahol még kevesebbet tesztelnek, mégis több, illetve jóval több fertőzöttet találtak. Inkább a tesztek/pozitív tesztek arányát kellene nézni, abban sem állunk rosszul. Ez persze bármikor megváltozhat, reméljük megússzuk egy visszafogott hullámmal.
2020. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk azért van jóval kevesebb mert nálunk nem olyan mobil a társadalom, mint ott. Itt vidékről sokkal kevesebben mennek be Pestre rokonokhoz, mert drága és macerás. Jóval kevesebbet mozognak országszerte az emberek, egyedül Pest-megyéban van mozgás, de ott meg is látszik az eredményeken.
2020. aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%

Mivel nincs gyógyszer az általános okosságokon kívül nem sokat tudnak tenni az orvosok. Aki nagyon beteg lesz az meg megy a kórházba aztán vagy megmarad vagy nem.

Legalábbis én nem hallottam, hogy tömegével osztogatnák azt a szérumot amit állítólag beszerzett a kormány.

2020. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Én 32 éves vagyok asztmás illetve amellett van szívbetegségem is, ami nagyrészt az asztmámnak köszönhetek, mivel akinek gondja van a tüdejével, annak előbb-utóbb a szívével is baja lesz, ez sajnos arany szabály. A dokim szerint én nagy eséllyel túl sem élném ha elkapnám a vírust, pedig még csak 32 vagyok.
2020. aug. 12. 23:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!