Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt szükség arra, hogy...

Miért volt szükség arra, hogy Karácsony Gergely világgá kürtölje a nemi identitását?

Figyelt kérdés

És miért a munkahelyén tette? Márhogy kitűzte a szivárványos zászlót a városházára. Ez szerintem magánügy, nem való a munkahelyre, és bár semmi kivetni való nincs abban, ha valaki homoszexuális, azért mégsem kell vele dicsekedni. Ha otthon a saját házára tűzi ki az rendben van, de szerintem ezzel rengeteg ott dolgozó másként (mármint heteroként) gondolkodó embert sértett meg.

Ha az én munkahelyemen tűzné ki a főnököm, rögtön felmondanék, mint ahogy minden bizonnyal egy homoszexuális is jogosan megsértődne, ha a heterók zászlóját (már ha van ilyen egyáltalán) tűzné ki a felettese. És szerintem az is sértő, ha valaki egy cég, márka, esetleg náci, vöröscsillagos, vagy hasonló kisebbség jelképet teszi ki egy közintézményre, hiszen nem mindenki tartozik az adott kisebbséghez és nem mindenki akar azonosulni velük.



2020. aug. 16. 15:44
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
59%
Nos,Karigeri nem homokos,de egyébként igazad van.
2020. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
55%
én szeretem a melegeket, támogatom őket, de erre semmi szükség nincs. ennyi erővel kismillió másik zászlót is kitűzhetne a vegánokét, a kutyabarátokét, az oltásellenesekét, a szivárványos egyszarvú pillagócica kedvelőkét stb.
2020. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
54%
Azért, hogy a manipulálható, agymosott, liberális szavazótáborát megfogja. Egy egészséges ember nem teszi kirakatba a nemi életét és szexualítását. Ez nem más mint egyszerű provokáció! Érzékenyítik az embereket, hogy a saját önös kis céljaikat elérjék. A többség értélrendjét és lulturáját pedig nem tartják tiszteletben.
2020. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
48%

1. Karácsony Gergely NEM meleg. Ezt már most szögezzük le.

2. Attól, hogy valaki heteró, még támogathatja a melegeket.

3. Azért rakta ki a zászlót, hogy kimutassa, hogy támogatja a melegeket.

4. A melegeket igenis támogatni KELL. A 21. században szerintem nem normáis az, hogy nekik nincsenek meg azok a jogaik, amelyek a heterókat megilletik.

5. Ha meg ennyire zavar, akkor meg írj neki, hogy szedje le. Meg hogyha zavar, akkor miért foglalkozol vele?

2020. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
72%

A szivárványzászló rövid története:

A szivárványszínek szimbolikája számos kultúrában jelen van, és igen hosszú múltra tekint vissza mint a sokszínűség, a befogadás, a remény és a vágyakozás szimbóluma. A jelképnek bibliai forrása is van, Noé történetében a szivárvány jelzi Isten ígéretét, hogy többé nem lesz hasonló özönvíz. Az 1524-25-ös német parasztfelkelésben már használták a szivárványzászlót mint az új kor, a remény és a társadalmi változás jelképét. Thomas Müntzert, aki a forradalmi mozgalmakat a bibliai tanítással kapcsolta össze, gyakran szivárványzászlóval a kezében ábrázolják.


A szivárványzászlót Olaszországban egy 1961-ben tartott békemenet során használták először. Igazi népszerűségre 2002-ben tett szert, amikor a küszöbön álló iraki háború elleni tiltakozásul meghirdették a Pace da tutti i balconi (béke minden erkélyről) mozgalmat. A legelterjedtebb változata hét sávból áll (lila, kék, világoskék, zöld, sárga, narancssárga, piros), a közepén pedig a PACE (béke) felirat található. A zászló azóta az egész világon elterjedt mint a békemozgalom szimbóluma.


A szivárványzászlót számos más csoport és szervezet is használja. Az Andok népei társadalmi mozgalom szivárvány színű zászlója a wiphala nevet viseli. A tibeti imazászlók gyakran szintén a szivárvány színeiből állnak. Az Oroszországban található Zsidó autonóm terület zászlaja szintén szivárvány színű.


Tehát akkor Karácsony Gergely miért is meleg?

2020. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
76%
Ja, egyet lehagytam: Mást azért utálni, mert nem heteró, az egy undorító dolog:)
2020. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
40%

"A 21. században szerintem nem normáis az, hogy nekik nincsenek meg azok a jogaik, amelyek a heterókat megilletik."

Milyen joguk nincsen meg a melegeknek ami a heteróknak nincsen?

2020. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
44%
7-es: Házasság, örökbefogadásban korlátozzák őket stb.
2020. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
27%
3-as: Szánalmas az, amit írsz...
2020. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
61%

8as.

Melegek lehetnek élettársak,ami tulajdonképpen a házasság alternatívája.

Egyébként TikTokon van egy profil,@apaapu,ami egy ilyen szivárványcsalád mindennapjait mutatja be. De YouTube-on is fent vannak.

2020. aug. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!