Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kap a második kerület...

Miért kap a második kerület ennyi közterületi fejlesztést a többi kerülethez képest?

Figyelt kérdés

Most éppen ez:

[link]

Előtte:

Moszkva tér felújítása

Türbe környékének felújítása

Mechwart liget felújítása


A többi kerület miért csak ennek a töredékét kapja meg? Ez nem mond ellen az Alaptörvénynek, ami azt mondja, hogy nem lehet megkülönböztetni az embereket lakóhelyük szerint?

Még ha saját pénzből készülne érteném, de a nagyrésze állami és eus pénzből van.


2020. aug. 20. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert fontos helyen van, sok turista látja.
2020. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"A többi kerület miért csak ennek a töredékét kapja meg?"


Ezt valamire alapozod is, vagy csak megérzés? Melyik kerületben élsz?

2020. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
18. kerületben.
2020. aug. 20. 16:56
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


És itt elfáradtam és véletlenül becsuktam a helyi önkormányzatod honlapját, melynek fejlesztéseiről láthatóan semmit sem tudsz. :D

2020. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval egy lényeges fejlesztést se tudsz mondani azokon túl amik egy önkormányzat mindennapjaival járnak.
2020. aug. 20. 17:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen akkor Magyarország egyik városa se kap kevesebbet a második kerületnél, hiszen bármelyik önkormányzat honlapját megnyitva ki lehet válogatni belőle a fejlesztéseket. Fuck logic.
2020. aug. 20. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit mondani, javasold az önkormányzati képviselődnek, hogy a XVIII. kerületbe építsenek fel egy második Széll Kálmán teret és Mechwart Ligetet, hogy legyenek turisztikailag vonzó célpontok.


Amúgy nem az szokott lenni a sivalkodás, hogy a köztéri fejlesztési pénzeknek az oktatásban és az egészségügyben lenne a helyük? Én úgy látom a XVIII. kerületben pont erre költik a forrásokat...

2020. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudsz mit mondani, merthogy nem akarsz tudomást venni a helyzetről. Tulajdonképpen rákérdezhettem volna bármelyik városra, az lett volna a válaszod, hogy az se kap több támogatást.


Tehát akkor szerinted Magyarországon minden egyes város ugyanannyi állami pénzhez jut (természetesen lakosságarányosan) és megvalósult a tökéletes elosztás?

2020. aug. 20. 17:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Hallottam valami fejlesztésről a Városligetben is. Az ugy nem a II. kerületben van?
2020. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kis ismeretszerzés.

1. A fejlesztés elhatározása a kerület vezetésén múlik.

2. A szükséges pénz előteremtése két forrásból lehetséges. a. Kigazdálkodják. b. Pályáznak, ha van mire.

3. A kivitelezés a kerület vezetésén múlik, továbbá a lakosokon is esetleg.


Na most, vizsgálni kell a 2. és 18. kerület vezetésének minőségét.

Vizsgálni kell a kerületek gazdálkodásának minőségét.

A pályázat esetén 2009-ig mindkét kerület fideszes volt, tehát a polgármester ügyességén múlt. Most mindkét kerület nem fideszes, pályázat tehát számukra nincs, marad a saját gazdálkodás.

Nem olyan ördöngős. A gazdálkodás különbségei adódhatnak a hozzáértés különbségeiből, az akarás különbségeiből, továbbá a bevételi eltérésekből (adónemek, ipar, idegenforgalom stb. eltérései)

2020. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!