Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jobb lenne a...

Szerintetek jobb lenne a többkulcsos adózás? Ki számítana gazdagnak, akinek már a felsőbb sávban kellene adóznia? Br. 500 fizuval már gazdag vki? Neki már jobban kellene támogatni a szegényeket?

Figyelt kérdés

Arra senki sem gondolt, hogy aki br. 1-1.5 milliót keres, annak a munkája annyival többet is ér, mert annyival nagyobb a hozzáadott értéke, vagy annyival nehezebben pótolható?

Főleg a versenyszférában.


2020. aug. 21. 17:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

"Arra senki sem gondolt, hogy aki br. 1-1.5 milliót keres, annak a munkája annyival többet is ér, mert annyival nagyobb a hozzáadott értéke, vagy annyival nehezebben pótolható?"


De, én gondoltam rá, csak azon nyomban el is vetettem ezt a marhaságot. Azok keresnek ennyit, akik csak a pénz miatt mennek el az adott munkahelyre. Elég régi mondás, hogy akik csak a pénz miatt csinálják, azok kevésbé jól csinálják.

2020. aug. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem... Lehet, hogy én látom rosszul, hogy mindenki dolgozik. Ha valakinek nagyobb a bruttó fizetése annak nagyobb az adója is, és százalékban bár ugyan annyit segít a szegényeken, mint egy nem gazdag, de összegben, míg ő 400 000 adózik, valaki csak 60 000 forintot.... Akkor most ki támogatja jobban a szegényeket?- Nem értem, hogy ezzel most mi a probléma...
2020. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

2-essel egyet tudok érteni.


De a többkulcsos adóval azt akarják, hogy aki kétszer annyit keres, háromszor annyit adjon be a közösbe.

Nem arányosan többet.

2020. aug. 21. 17:48
 4/26 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
36%

Az igazságosság szubjektív és egyéni értékrend kérdése, erről felesleges vitázni, úgyis parttalan lenne.


Ami a lényeget illet, az Együtt és a Momentum nevezett meg konkrét összeget 2018-ban, a felső 10%-é lenne a magasabb kulcs, ami kb. nettó havi 400-500 ezres fizetést jelentett akkor.


A DK a bruttó egymilliós fizetéseket sarcolta volna meg jobban, azt hiszem.


(Megjegyzés: Értem, hogy a nettó 400-500 ezer manapság nem számít olyan soknak egyes körökben, és EU-szinten ez valóban nem sok, viszont 4 millió magyar meg a létminimum alatt él.)

2020. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Felőlem lehetne többkulcsos, feltéve, ha nem a középosztályt szopatnák meg.

Mondjuk bruttó 1 millió alatt 5 százalékos SZJA.

1 misi felett meg már 15 százalék.



Viszont, ha már bruttó 500-nál buzsoá valaki, akkor maradjon csak az 1 kulcsos.

2020. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

„Azok keresnek ennyit, akik csak a pénz miatt mennek el az adott munkahelyre.”

Hát ezt akkor mondd a szemébe egy légiforgalmi irányítónak, aki jól keres, de elég stresszes és felelősségteljes munkája van. Abba nem gondoltok bele, hogy va egy rakás ember, aki azért szavaz kínjában a Fideszre, mert az ellenzéktől csak ezt az „aki százhúsz fölött keres, az mind gazember” szöveget hallja.

2020. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

"Hát ezt akkor mondd a szemébe egy légiforgalmi irányítónak, aki jól keres, de elég stresszes és felelősségteljes munkája van."


Tehát stresszes a munkája, mégis elvégzi. Akkor mennyiben nem helytálló, hogy csak a pénz miatt csinálja?

2020. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Valamilyen mértékben mindenki a pénz miatt dolgozik, de azért van, ahol kell egy adag hivatástudat is. Ők is pénzért kapják a kenyeret a boltban, de attól még ezt a munkát nem végzi olyan, aki nem szereti.
2020. aug. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
28%
És szerinted van bármennyi hivatástudat abban a vezérigazgatóban, aki azért vállalta el a 4 milliós állást, mert a másik csak 3-at ajánlott? Szerintem ha az ember megnéz olyan cégeket, mint pl. a MÁV, és megnézi a vezérigazgató fizetését, az jól láthatja, hogy semmi köze a pénznek a szakértelemhez. Persze ez csak egy példa volt, de az összes többi cég is úgy választ magának vezérigazgatót, ahogy a MÁV.
2020. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem mentek el vezérigazgatónak mindannyian??


9-es:

A versenyszférában is ennyi egy vezérigazgatói fizetés.

Nyilván az állami cégeknek is jó vezérigazgatót kell "venni", hogy sikerrel működjenek.

Ha esetleg nem alkalmas az adott vezérigazgató erre a munkára, akkor az, aki őt kinevezte, hibát követett el, ezt ki kell javítani, és bár nem egyszerű, olyan szabályozást kell kidolgozni, hogy valóban olyan ülhessen a MÁV/Posta/MVM vezérigazgatói székében, aki valóban a legalkalmasabb. De az 5-6 millió bruttó az fix.

Az nem megoldás, hogy azt mondjuk alkalmatlan, ezért kapjon 800 bruttót, de maradjon vezérigazgató, és tegyen tönkre egy 1000 milliárdos állami céget.

Akkor már legyen egy valóban jó ott sok pénzért.

2020. aug. 21. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!