Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jobb lenne a...

Szerintetek jobb lenne a többkulcsos adózás? Ki számítana gazdagnak, akinek már a felsőbb sávban kellene adóznia? Br. 500 fizuval már gazdag vki? Neki már jobban kellene támogatni a szegényeket?

Figyelt kérdés

Arra senki sem gondolt, hogy aki br. 1-1.5 milliót keres, annak a munkája annyival többet is ér, mert annyival nagyobb a hozzáadott értéke, vagy annyival nehezebben pótolható?

Főleg a versenyszférában.


2020. aug. 21. 17:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Vagy az is lehet, hogy pusztán a gondolkodás hiányára utal, hogy valaki csak az óvszerekben látja a szegénység megszüntetését.
2020. aug. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"Dél-Somogyban sokan hiába járnak utána, csak közmunkát kapnak. Hozzátenném ez az igazságtalanság maga is állami hiba, sőt egyenesen törvénytelenség, hiszen az Alaptörvényben szerepel, hogy nem szabad az embereket lakóhelyük szerint diszkriminálni."

Senki nem tiltja meg a dél-somogyiaknak, hogy 1) máshova költözzenek, 2) munkahelyeket teremtsenek, 3) kitanuljanak valamit, amit távmunkában lehet csinálni. Ja, és borsodi vagyok, nem pesti.


"Milyen alapon szabod meg egy minimálbéresnek, hogy csak egy gyereket szabad vállalnia?"

Nem én szabom meg, hanem a lehetőségei. Én megkeresem a nettó 500-at, három gyerek eltartása nem okozna gondot, tízé már igen. Akkor szerinted nekem is felülről van megszabva, hogy tilos tíz gyereket vállalnom, és ez diszkrimináció? Ha tízet vállalnék, beleegyeznél, hogy a te adódból kapjak rá pénzt?


"Mint írtam, a szegénység megszüntetésének vannak emberségesebb formái, bár úgy tűnik ma Magyarországon csak a gyűlölettel lehet társadalmi támogatottságot elérni."

Az hol gyűlölet, hogy nem akarom, hogy nyomorba szülessenek gyerekek? Nem éppen az gyűlöli őket, aki ösztönzi, hogy minél többen szülessenek olyan körülmények közé, ahol én egy disznót nem tartanék? Kíváncsi lennék ezekre az emberségesebb módokra, amikről írsz.

2020. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"1) máshova költözzenek"

Tehát szerinted ösztönözni kéne az urbanizációt és a vidékek elhagyását?


"2) munkahelyeket teremtsenek"

Menj el Dél-Somogyba és teremtsél ott munkahelyet; mutasd meg, hogy jobb vagy náluk.


"3) kitanuljanak valamit, amit távmunkában lehet csinálni"

És ki fizeti az egyetemmel járó költségeket?


"Nem én szabom meg, hanem a lehetőségei."

A lehetőségei, amit te a szándékosan nem akarsz növelni azzal, hogy több fizetést kapjanak. A másik kérdésedre is válaszolva; igen gyűlölöd őket, hiszen aki a szegénység megszüntetését csak a szegények megszüntetésében látja, az egyértelműen szegénygyűlölő. Vannak sokkal egyszerűbb megoldások, amik szintén gyors megoldást nyújtanak. Ha holnaptól lefeleznék az 500 forint feletti fizetéseket (és a 8 órában mást munkát végzőknek adnánk), akkor már holnap megszűnne a dolgozói szegénység és nem csak az óvszerrel "megmentett" gyerekeknek lenne jobb, hanem minden szegénynek. Sokkal gyorsabb, egyszerűbb megoldást nyújt ez, mint a te Lebensborn programod.

Szóval, miért nem vagy érdekelt a szegénység megszüntetésében?

2020. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem akarom, hogy sorozatban szülessenek a gyerekek szegénységbe, nem „a szegények megszüntetése”. Jó, hogy már nem azt vizionálod, hogy a Dunába akarom lőni őket :/ Az alulfizetett dolgozók bére növelésének még látom is értelmét. Viszont őket általában nem a szegényekhez szokták besorolni, hanem a munkásosztályhoz, alsó-középosztályhoz, sőt, sok esetben az értelmiség is alulfizetett (tanárok, orvosok), aki tényleg szegény, az általában nem dolgozik, rajtuk semmit nem segít a javaslatod.


Az urbanizáció ösztönzése nem hülyeség, ha olyan szakmákról van szó, amit inkább a városokban lehet végezni, de én inkább azt szorgalmaznám, hogy amit lehet távmunkában végezni, azt végezzék abban. A környezetnek is jobb az ingázás elhagyása.

2020. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A szegények aránylag kis részét teszik ki azok, akik semmit nem dolgoznak. De az ő gyerekeik se tehetnek semmiről, ami indokolná a családi pótlék elvételét.
2020. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha nem tehetnek semmiről, akkor sem kell ösztönözni, hogy legyártsanak még egyszer ugyanennyi gyereket, aki szintén nem tehet semmiről.
2020. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!