Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Zsidóság. A magyar Nobel-díjas...

Zsidóság. A magyar Nobel-díjasok egy kivételével zsidó származásúak. A magyar olimpiai bajnokok, színészek, énekesek, képzőművészetek, írók, költök jelentős része az volt a múltban, és sokan a maiak közül is azok. Mi értelme az antiszemitizmusnak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 17:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/155 anonim ***** válasza:
100%

#10: Oké, akkor egy dologban egyet értünk:

A magyar zsidóság a magyar nemzet része mivel az 1800-as években zsidók tömegesen kezdték el magukat magyarnak vallani. Az akkori kisebbségek közül egyedül a zsidókra és a németekre volt jellemző, hogy tömegesen olvadnak be a magyarságra,természetesen megőrizve valamit az őseik identitásából (pl. a vallásukat).

2020. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/155 anonim ***** válasza:
80%

#10:

Magyarországon valószínűleg onnan ered az antiszemitizmus, hogy az I. Világháború végén a hatalmat átvevő kommunisták és az 1945-ben a hatalomra kerülő kommunisták között meglehetősen sok volt a zsidó. Természetesen voltak zsidók a jó oldalon is (pl. Horthy seregében vagy az 56-osok között is), de mindig a negatívum marad meg az emberekben. Pl. Kun Béla idejében volt egy olyan vicc, hogy a magyar kormányban csak amiatt vannak normál magyarok, hogy a zsidóknak ne kelljen dolgozniuk szombatonként.

2020. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/155 A kérdező kommentje:
"Magyarországon valószínűleg onnan ered az antiszemitizmus, hogy az I. Világháború végén a hatalmat átvevő kommunisták és az 1945-ben a hatalomra kerülő kommunisták között meglehetősen sok volt a zsidó." Kun Béla és Rákosi is elvette a zsidó tőkésektől,zsidó kisboltosoktól a vagyonukat, ugyanúgy mint a magyar arisztokráciától, vagy magyar kisiparosoktól. Azt pedig, hogy Horhy a " jó oldal" lett volna erősen kétlem.
2020. aug. 31. 18:57
 14/155 anonim ***** válasza:
76%
#13: Szerintem a Horthy oldal volt akkor a jó oldal, de ezen lehet vitatkozni természetesen. Nagyon jól tudom, hogy Kun és Rákosi éppen úgy zsigerelte a kis zsidót mint a magyar arisztokratát, de ez nem változtat azon a tényen, hogy meglehetősen sok volt a kormányaikban a zsidó származású. Ettől függetlenül csak azokat a zsidókat vetem meg, akik részt vettek Kun Béla és Rákosi Mátyás rendszerinek működésébe, nem az egyszerű kis zsidót, aki éppen úgy dolgozott, éppen úgy szenvedett a kommunizmus alatt mint bármelyik másik magyar.
2020. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/155 anonim ***** válasza:
75%

+ A kommunizmus működtetésében részt vevő zsidókat se a zsidóságuk miatt vetem meg, hanem a rendszerben betöltött szerepük miatt, de éppen úgy megvetem a nem zsidókat is akik részt vettek a rendszer működtetésében.


Attól függetlenül, hogy néhány gazfickó miatt nem lehet megítélni egy rakás embert, az nem változtat azon a tényen, hogy Magyarországon az indította el az antiszemitizmust, hogy sajnos sokan vettek részt közülük a kommunizmus működtetésében.

2020. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/155 anonim ***** válasza:
13%

Megint egy antiszemitás kérdés.


Vegyük sorra:


A Nobel díjat ugorhatjuk, NEM zsidó háttérrel esélytelen bárki. Kb mint az Oscar és a hasonlók.

Olimpiai bajnokok. Abból lesz bajnok, akit az edző kiválaszt. Kínai edző, kínai gyereket Mo-on, pl.

Színészek. Vegyük sorra, hogy legyen miről-kikről beszélni. Konkrétan.

Énekesek? vegyük sorra, hogy tényleg úgy van-e. És mind a többit, képzőművészeteket, írókat, stb. MINDENKIT.


Széchenyi zsidó volt? Katona József zsidó volt? Erkel Ferenc zsidó volt? Madách Imre zsidó volt? Kölcsey zsidó volt?

2020. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/155 anonim ***** válasza:
30%

A tudományos és sporteredmények a feltételektől függenek, azaz mások munkájától nagy részben. Ha nincs Einstein, pár éven belül jön valaki más. A zsidók azonban jól helyezkednek, ezt mutatja, hogy a Nobel-díjak 30%-át megkapták. Azonban semmivel sem lehet jóvá tenni emberiesség elleni bűnöket. A kommunizmus alapítói és vezetői az első évtizedekben nagy többségben ilyen identitással bírtak. Most éppen az izraeli miniszterelnök ellen folyik bírósági eljárás, ami alól kibújt, egyébként épp a Golán-fennskíot készülnek bekebelezni, és a palesztinokra oktrojálni egy általuk megszabott államot. Az európai ember megszüntetésére irányuló amerikai faji zavargások, európai betelepítések szintén az általuk nagyrészt birtokolt média és "emberi jogi" szervezetek kezében fut össze.

A zsidó nemzetre nagyon jellemzőek bizonyos tulajdonságok, mint az összetartás másokkal szemben, a gátlástalanság, a kiválasztottságtudat. Nézd csak az afro-amerikaiakat: nagyon nagy többségük a fehéreket rasszistázva fosztogat, bűnözők mellett kiállva abban a téveszmében híve, hogy őket elnyomják. Ösztönösen összetartanak mint egy csoport. Nos, ez a tulajdonság a zsidóknál messze a legerősebb. Azt szokták mondani, hogy azt kapják, amit másnak kívánnak.

2020. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/155 A kérdező kommentje:
"Széchenyi zsidó volt? Katona József zsidó volt? Erkel Ferenc zsidó volt? Madách Imre zsidó volt? Kölcsey zsidó volt?" Ők nem. Azonban: Rejtő Jenő, Kabos László ( mindkettő), Radnóti Miklós, Kálmán Imre, Korda György, Hajós Alférd az első magyar olimpiai bajnok, Székely Éva, Komlós Juci, a sakk világbajnok Polgár lányok stb igen.
2020. aug. 31. 20:00
 19/155 A kérdező kommentje:
"Ettől függetlenül csak azokat a zsidókat vetem meg, akik részt vettek Kun Béla és Rákosi Mátyás rendszerinek működésébe" Mert a véres kezű, zsidó gyökerekkel nem rendelkező Kádár János " szent" volt?
2020. aug. 31. 20:01
 20/155 anonim ***** válasza:
16%

#19: Kérlek nézd meg jobban, hogy mit írtam:


"A kommunizmus működtetésében részt vevő zsidókat se a zsidóságuk miatt vetem meg, hanem a rendszerben betöltött szerepük miatt, de éppen úgy megvetem a nem zsidókat is akik részt vettek a rendszer működtetésében.


Attól függetlenül, hogy néhány gazfickó miatt nem lehet megítélni egy rakás embert, az nem változtat azon a tényen, hogy Magyarországon az indította el az antiszemitizmust, hogy sajnos sokan vettek részt közülük a kommunizmus működtetésében."

2020. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!