Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Zsidóság. A magyar Nobel-díjas...

Zsidóság. A magyar Nobel-díjasok egy kivételével zsidó származásúak. A magyar olimpiai bajnokok, színészek, énekesek, képzőművészetek, írók, költök jelentős része az volt a múltban, és sokan a maiak közül is azok. Mi értelme az antiszemitizmusnak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/155 anonim ***** válasza:
35%

A korai 20. században szinte minden modern dolog zsidó kötődésű volt pl. kvantumfizika -- Einstein, Bohr, zsidók, Filmipar -- Hollywood - zsidók, Berlini, Moszkvai New York-i avantgarde művészek, zsidók, első fehérbőrű jazz-énekesek, zenészek, szintén zsidók.


Ebben a korban a legtöbb keresztény még földműves, állattenyésztő volt, kisebb részük szalagmunkás a gyárban.


1920-as években a zsidók már a modern világ egy korai verziójában éltek, a keresztények meg kb. a középkorban, hatalmas társadalmi különbség.


A populista vezetők kitalálták, hogy a zsidózással nagy tömegeket mozgathatnak meg az irigykedő keresztény parasztok és munkások között.

2020. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/155 anonim ***** válasza:
34%

Az antiszemitizmusnak nem értelme van hanem célja. Aki ezt a fogalmat használja, minimum ennyit értenie kellene hozzá.

A megállapítás meglehetősen álságos. Tipikus módszertana a felsőbbrendűség érzetnek. Aki felelősen akar a témáról szólni, dolog történetiségét is hozzáveszi, kicsit cizelláltabban látja. Például az okokat és következményeket is.

2020. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/155 anonim ***** válasza:
79%
Az antiszemitizmusnak az az értelme, hogy különböző politikusok hatalomra tehetnek szert általa.
2020. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/155 anonim ***** válasza:
21%
Azt hiszem #1 te alaposan el vagy tájolva. Nem meglepő ennyi elfogultsággal. Látni amit akarunk, nem látni ami nem illik a képbe. Ez az alapja a mai diktatúrának is.
2020. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/155 A kérdező kommentje:
"Például az okokat és következményeket is." Bővebben és konkrétabban?
2020. aug. 31. 18:15
 6/155 anonim ***** válasza:
79%
Először is a magyar Nobél-díjasok magyarok legfeljebb zsidó vallásúak. Nem tudom, hogy melyik (talán Szilárd Leó) viccelt azzal, hogy a marslakók már régen lejöttek a Földre, és azok mi magyarok vagyunk (azaz magát is a magyarság közé számította). Milyen jogon döntöd el te a foteledből, hogy valaki csak magyar vagy zsidó lehet? Szerintem bárki tarthatja magát magyarnak attól, hogy zsidó vallású vagy zsidó nemzetiségűnek is vallja magát.
2020. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/155 anonim ***** válasza:
28%

#6 az Askenázi zsidók genetikában különböznek a fehér emberektől.


Tipikus jellemvonásai a zsidó alfajnak:


-Fejlettebb agy

-Rengeteg mindenre allergia

-Emésztőrendszeri problémák


Ez arra vezethető vissza, hogy zsidó általában csak zsidóval házasodik, még a kevésbé vallásos zsidó családok is tartják ezt a szokást, így létrehoztak egy alfajt az európaiakon belül, akik intelligensebbek a többi Homo Sapiensnél, de az allergia és emésztőrendszeri problémák miatt kevésbé életképesek falun, tanyán, tehát ilyen természetes környezetben, mint a városok, laborok mesterséges környezetében, ahol kevés a növény, és minden étel előre feldolgozott.

2020. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/155 anonim ***** válasza:
44%
#7: Ettől függetlenül erdélyi magyarként akit a románok egyszerűen magyar nyelvű románnak, egyes baloldali magyarok pedig egyszerűen románnak tartanak úgy gondolom, hogy mindenki az aminek tartja magát. Ne én, te, a kérdező döntsük el valakiről, hogy milyen identitása van, azt eltudja magának dönteni.
2020. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/155 A kérdező kommentje:
"Milyen jogon döntöd el te a foteledből, hogy valaki csak magyar vagy zsidó lehet? Szerintem bárki tarthatja magát magyarnak attól, hogy zsidó vallású vagy zsidó nemzetiségűnek is vallja magát." Én nem döntöm el. A magam részéről a magyarországi zsidóságot inkább a magyar nemzet részének tartom. Magyar volt a többségük anyanyelve, magyarul írtak verseket, könyveket, magyar színekben indultak olimpiákon stb. Ezért sem értem az országban lévő antiszemitizmust.
2020. aug. 31. 18:31
 10/155 A kérdező kommentje:
"Ne én, te, a kérdező döntsük el valakiről, hogy milyen identitása van, azt eltudja magának dönteni." Semmit nem döntök el csak az Magyarországon lévő antiszemitizmus okát akarom megérteni. Szerintem a kérdésből is egyértelműen kitűnik.
2020. aug. 31. 18:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!