Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gondolkodtam a "cigányproblémá...

Gondolkodtam a "cigányproblémán". Mit gondoltok erről a megoldásról?

Figyelt kérdés

1. A jó helyzetben lévő,tehát a gyerekfeltételeknek eleget tévő családoknak jut a támogatás.(Puzsér Róbert) +ez is csak max 2 gyerekig.

2. A kisebb cigányfalvakból való kilakoltatás és az ország elhagyására való kötelezés. (Elhagyás előtt egy EQ! és IQ teszt kitöltés,akinek összejön ez egy jó párosításban,felküldeni Budapestre vagy nagyobb városba,(ahol nem tud annyira vandálkodni,mivel a rendőrség jobban működik)és munkára kötelezni vagy elhagyhatja az országot.)

3. A volt cigánytelepeket parkosítani és vagy valami mesterséges turisztikai célpontá tenni.

4. Az elputrisodott területeket, mind városokban,mind kisebb településeken "felszámolni". Zöldesíteni vagy felújítani és oszlatni a benne lakó egynemzetűeket,a 2.-ban látott teszt elvégzése és eredménye után.


Mivel egészítenétek ki vagy mit vennétek el belőle? Te milyen megoldáson gondolkodtál?



2020. szept. 8. 18:23
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
83%

30-as vagyok le lehet pontozni nyugodtan, de maradjanak csak ott a nyomornegyedekben. Aki akar és talpraesett úgyis kitör onnan, ugyanis külföldön dolgoztam magyarokkal és rengeteg cigánynak segítettünk munkához és pénzhez jutni szegény falvakból minden energiát bele téve, csak az akaratuk kellett hozzá.

Az országot mégis hogy hagyják el, amikor itt születtek? Teremtsünk a semmiből nekik egy külön országot?

Egy ismerősöm egy külföldi országban kétszer annyit keres, mint egy helyi csak azért mert cigány, ja meg persze azért mert megemelte a seggét és neki állt dolgozni.

Aki akarja azt el fogják fogadni mindenhol bármilyen is.

A többiek meg maradjanak inkább a

gettókba mielőtt még a többi helyet is azzá teszik éljenek a segélyükön úgyis megkapják ellenben bármelyik másik rászorulóval.

2020. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

30. Örülök,hogy megosztottad a személyes tapasztalataid,de a maradjanak a gettóban nem megoldás, mert az ott lakó magyarok igen megsínylik ezt,illetve az értelmes cigányok is. (Sokukat már csak a megítélés miatt nem veszik fel dolgozni(amire rászolgáltak).)

Ha át is mennének az IQ teszten,nem ér semmit ha az EQ (ÉRZELMI INTELIGENCIA), nincs megfelelő arányban.

Nyilván ezek a "szelektálások" Bp.-en is megtörténnének. A felküldésnek, azért van értelme,mert itt sokkal jobban kordában lehet tartani,mint mondjuk Világvége falván,ahol rendőrség sincs.(Bár abban egyetértek, hogy nem a legjobb a rendőrség és igen csak kivételeznek a néppel,pedig a törvény mindenkire vonatkozik.)


31. Ha külföldön jobban megél egy cigány,akkor okot is lehetne arra adni, hogy elmenjenek innen.

-Mondjuk ezeket a híreket, közszemlére rakni, hogy minnél jobban felkeltsék az érdekeltek figyelmét.

-Megszüntetni a segélyeket.

-A szabályok rájuk is érvenyesek lennének,tehát ugyan úgy börtön, gyerek intézet stb.

2020. szept. 10. 22:23
 33/44 A kérdező kommentje:
*javítóintézet
2020. szept. 10. 22:49
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, #30 vagyok bocsi így vissza olvasva tényleg egy kicsit személyes lett, de legalább jól szemlélteti, hogy ez az egész lehetséges megoldás egy mese habbal. Aki ott így viselkedik Pesten is ugyanígy fog és bárhol máshol. Canadába is be lettek fogadva, majd le álltak az egésszel mert uralni kezdték a gyerekek az Iskolákat meg hasonlók.

Most akkor kérdem én ha a cigánytelepeket parkosítjuk hova mennek ? Össze vissza mindenhova ahol ugyanúgy az ott lakók megsínylik majd és lesznek majd új cigánytelepek.

Megoldás jelenleg nincs sajnos, de szigorítani lehetne a törvényeken mondjuk segély szempontból.

Kapjon az segélyt aki max 2 két gyereket szül. Aki többet, annak igenis kötelessége eltartani a saját vagyonából ha elvállalta.

Az örökbe fogadott gyerekek nevelő családját is szigorúbban ellenőrizném.

2020. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

34. Egyáltalán nem gond ha személyes, több szemszögöt ad mások nézőpontja.

a)Én Indiába küldeném őket,mivel a letelepedés oda csak 1 állampolgárságot enged és van "kapcsolatuk" az ott élőkkel. Igaz ez egy nagyon,nagyon nem egyszerű helyzet lebeszélni,(megpolitizálni) de nem megoldhatatlan. Csak úgy kell előadni, hogy nekik megérje.(Mármint Indiának.)

Először elhagyják az országot,utánna parkosítani, zöldíteni a lepusztult terepet. (Miután már nem él ott senki.)


b)A segély megszüntetése ötlet tetszik, mert eleve úgy vállalunk gyereket,hogy meg van hozzá minden feltétel,esetleg valamennyi pénzösszegel támogatni,ha elköttetik a kisebbségben élő nők a petevezetéküket. (Drasztikus,de a pénz nagy úr.)

Ha egy valamilyen fogyatékkal élő gyerek születik a családba,1.-nek megkapja az érte járó pénzt,de 2.-nak csak,akkor ha azt a pénzt(orvosi igazolással bizonyítva) az ember "fejlődésére",orvoslására költötte. Amennyiben ez nem történik meg megvonni.


((Ezek csak felvetések,nagyon nagy valószínüséggel nem lesz ebből semmi!))

2020. szept. 11. 19:50
 36/44 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen úgy kellene módosítani a büntetőtörvényt, hogy a tipikusan lecsúszott rétegekre jellemző bűncselekmények esetében bizonyos számú bűnismétlés után kötelezően életfogytiglan járjon. Aki gyakorlatilag ki-be jár a börtönökből elkövetés miatt, vagy aki ellen x számú eljárás folyik egyszerre, az nem akar beilleszkedni. Persze lehet azzal érvelni, hogy a szigorúbb büntetéseknek nincs nagyobb visszatartó ereje, és a szigorúbb büntetések esetén az elkövetők súlyosabb bűncselekményeket követnének el a lebukás elkerülése végett. A lényeg azonban nem is a visszatartás, hanem a beilleszkedni, civilizálódni nem akaró és képtelen emberek kiszelektálása a társadalomból, hogy a későbbiekben ne tudjanak bűncselekményt elkövetni, és ne szaporodjanak, tehát ne sokszorozódjon generációnként a probléma. Ráadásul ezek az emberek egyébként is szükségtelenül, kegyetlenül, állatiasan erőszakosak, gondoljunk csak az öregezésre, sokszor néhány száz vagy ezer forintért, ételekért ölik, sebesítik meg áldozataikat. Történelmi tény, hogy Hammurapi, Drakón, Szent László törvényei hatásosan, nagy mértékben számolták fel az ilyen bűnözést, a legutóbbi törvényei 1-2 generáció alatt.
2020. szept. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
74%

#36

És ennek már megint mi köze a szegény emberekhez? Ha egy gazdag nem tud beilleszkedni, akkor rendben van?

2020. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

#37

1. Bűncselekményért jár büntetés, és jó esetben, egy független és nem részrehajló bíróság előtt a szegény és gazdag egyenlő jogokkal bír, jogegyenlőség van. Tehát ha egy gazdag nem tud beilleszkedni, akkor ő is megy a "böribe". De ennek az ellenkezőjét sehol sem állítottam.

2. A szegénység != lecsúszottság.

2020. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Azt állítottad, hogy a visszaeső szegényeket kell elzárni. Nem pedig visszaeső EMBEREKRŐL beszéltél. Szóval a visszaeső gazdagokat miért is nem kell elzárni? Vagy csak téged is csak bizonyos társadalmi csoportok utálata hajt?
2020. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem állítottam azt, ne akarj semmit se a "számba" adni! A szegény szó egyszer sem szerepel a válaszomban. Azt állítottam, hogy a visszaeső bűnözőket (csak neked: bűnöző EMBEREKRŐL van szó) kell elzárni. Miután újra elolvastad a válaszomat, olvasd már el megint a kérdést! A kérdező "cigányproblémáról" "beszél", ami a putris-gettós, állatias, barbár, sokszorozódó cigányokból áll, akik történetesen gyakran szegények is.
2020. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!